Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
sergserg

Casio - funkcjonalność

Recommended Posts

w watku co masz dziś na reku, pokazałem na paru fotkach co nosze,ano to- g2310r ,..a tu tylko dodam,ze tak jak jest ladny i przyjemny w dotyku, to dosłownie tak samo ma nieciekawe dla osob z normalnymi paluchami, paskudne przyciski, ciężko je się wciska, za male i za gleboko osadzone. 

tak kilka slow o GW7900-1ER, co do wyglądu to każdy oceni po swojemu,a wiec nie narzucam swojej opinii,w każdym razie jak dla mnie jest dobrze, no, może #upy nie urywa ale ok.Natomiast co do funkcjonalności- na plus

-skrzydełka faktycznie ratunek dla chudych rak,

-kontrast i czytelności wyświetlacza, mniej więcej zbliżony do m5610, g2900, a wiec jest prawie idealny, sama wielkość cyfr tez ujdzie chociaż moglby być odrobine grubsze.

-pasek i klamra bez zastrzezen, a dodatkowo zabki na wewnętrznej stronie paska w GW7900 sa lepiej wyprofilowane niż w innych G.nie hacza przy zapinaniu.

-automatyczna kalibracja bez problemów, jedynie uwaga zegarek musi lezec na plasko i  rownolegle do nadajnika, polozony na bocznej krawędzi nie zalapal sygnalu.

-jeden minus jest wysoki, pod ciasnym rękawem wygląda nie za bardzo, no i te srubki, może nie odpadną, ale to nie był najlepszy pomysl na ich tak wysokie umieszczenie.

-obsluga jest na tyle latwa ze nawet nie wymaga wczytywania się w instrukcje, menu jest dosyć intuicyjne,

suma summarum, zegarek godny polecenia, mimo troche jakby surowego wyglądu, a jego wielkim plusem jest fakt, ze to najtańszy multiband z solarem i pływowo/księżycowym grafem, jaki można w ogole kupic.

jako ze ostatnio wpadly mi trzy zegarki majace graf faz księżyca i plywow podam jak one maja się do funkcjonalnasci dla przeciętnego polskiego użytkownika,w sumie informacja o przypływach i odpływach morskich niewiele daje,bo one same licza się dosłownie w centymetrach, nie przychodzi mi do glowy ani jeden sposób wykorxystnia takiej wiedzy, natomiast księżyc i jego fazy ważne mogą być dla wędkarzy, astrologow i ..chyba tyle.

ustawia się to wszystko stosunkowo latwo, idąc krok po kroku za instrukcja, a w przypadku gw7900  wystarczy ustawić home city (Berlin) i tyle, a zegarek sam się ustawia, podobnie jest w gwx5600 tu jest jedyna roznica ,po ustawieniu home city wchodzimy w opcje 'set' i przyciskiem D wybieramy pozycje "USER' (ważne inaczej plywy nie będą wlasciwe) i gitara, wszystko jest jak trzeba, Troche więcej zachodu jest z glx5600 ale i tu idziemy tak jak nakazuje instrukcja, wszystko jest podane a na jej końcu sa dwie tabele z których wybieramy dane, w przypadku Polski to Berlin i Hamburg.

U siebie wybrałem Londyn, no bo i tu tez mieszkam, 

jako ze ostatnio wpadly mi trzy zegarki majace graf faz księżyca i plywow podam jak one maja się do funkcjonalnasci dla przeciętnego polskiego użytkownika,w sumie informacja o przypływach i odpływach morskich niewiele daje,bo one same licza się dosłownie w centymetrach, nie przychodzi mi do glowy ani jeden sposób wykorxystnia takiej wiedzy, natomiast księżyc i jego fazy ważne mogą być dla wędkarzy, astrologow i ..chyba tyle.

ustawia się to wszystko stosunkowo latwo, idąc krok po kroku za instrukcja, a w przypadku gw7900 wystarczy ustawić home city (Berlin) i tyle, a zegarek sam się ustawia, podobnie jest w gwx5600 tu jest jedyna roznica ,po ustawieniu home city wchodzimy w opcje 'set' i przyciskiem D wybieramy pozycje "USER' (ważne inaczej plywy nie będą wlasciwe) i gitara, wszystko jest jak trzeba, Troche więcej zachodu jest z glx5600 ale i tu idziemy tak jak nakazuje instrukcja, wszystko jest podane a na jej końcu sa dwie tabele z których wybieramy dane, w przypadku Polski to Berlin i Hamburg.

U siebie wybrałem Londyn, no bo i tu tez mieszkam,

Porównaj w takim razie zachowanie niektórych ludzi na pełnię księżyca i mocno się za jakiś czas zdziwisz. Będziesz miał kolejną funkcjonalność ;)

nie wierze to naciąganie rzeczywistosci, bo nawet jak księżyca nie widać,to i tak niektórym niezle szajba odbija, :D 

Guest mrovka

Panowie  POKUSER i starzec,prosze sie nie spierac,zwlaszcza jak obaj macie racje :)

-ja tylko dodam ze gdyby nie ksiezyc,to zycie na ziemi nie istnialo by w takiej formie,w jakiej je widzimy i co najwazniejsze - ksiezyc oddzialowuje na wszystko nawet jak go nie widzimy :)

jest jeszcze jedna rola naszego/naszych/ ksiezyca /ksiezycow/ - sa naturalnymi tarczami obronnymi naszej planety

ps.no to teraz czuje sie spelniony heheh

ps. a propo spełnienia, żeby już tak do końca, to dodam ze graf w GWX-ie jest najbardziej zlozony, ma więcej elementow niż pozostale z w/w trojki, np.na obraz  księżyca skalda się chyba 8 lub 10 elementow, sa bardzo male, wiec moglem nie dostrzec ile ich dokładnie jest, w każdym razie GXL ma ich juz tylko 4 i sa statyczne,w GWX-ie pulsują w sekundowym cyklu,podobnie jest wGW7900 

Czy jest gdzies baza danych/wyszukiwarka przy pomocy, których można przeszukiwać modele g-shocków po funkcjach jakie oferują ?

Np. Chcę zegarek z multiband 6, solar, i yyy kompas - pokaże mi modele z tymi funkcjami.

jeśli kogos interesuje ten dwukolorowy (black&red) model DW5600HR , to wyprzedzając pytanie, tak negatyw z...widocznoscia bez zastrzezen,..nawet przy słabszym oświetleniu fajnie kontrastuje, cyfry nie  czerwone, czy szare, a zdecydowanie biale, co przy roznych katach spoglądania robi in plus spora roznice.//reszta jak w klasycznym dw5600.

ps. jedna uwaga ten model rozmiarem jest jak zwykly dw5600 czyli odrobine większy od pozostałych z całej serii gw5610, gwx56xx, glx5600 i gls5600,..fajnie lezy na reku , ma tylko dwa przegięcia na pasku, który jest gladki,

Edited by starzec

ps. jedna uwaga ten model rozmiarem jest jak zwykly dw5600 czyli odrobine większy od pozostałych z całej serii gw5610, gwx56xx, glx5600 i gls5600,..fajnie lezy na reku , ma tylko dwa przegięcia na pasku, który jest gladki,

Z GWX-56XX to nie masz racji bo jest on tej samej wielkości co DW-5600 ;)  

Wiem bo było mi dane posiadać takowy :)

DSC09776.jpg

DSC09645.jpg

:)

11638058_DSCF1432.JPGracja czeski blad przy pisaniu, tez mam gwx-a i pozostale które wymieniam, wiec jeszcze raz dw5600HR, dw5600 i gwx5600 sa jednakowe, w wymiarach, pozostale mniejsze od tej pierwszej trojkii,a  :D  teraz jest ok.

Edited by starzec

Z GWX-56XX to nie masz racji bo jest on tej samej wielkości co DW-5600 ;)

Wiem bo było mi dane posiadać takowy :)

Bardzo fajne te casio.Ile bateria wytrzymuje tak srednio ?

Czy orientuje się ktoś, czy jakieś inne G mają opcję alarmu podobną do tej z GD-350, czyli można włączyć alarm na stałe, bądź tylko na jednokrotne "alarmowanie"?

I drugie pytanie, czy jest jakiś G, który ma timer wyglądający w ten sposób, że ustawiamy datę i godzinę, a on podaje nam ile jeszcze czasu pozostało do "godziny zero"?

Ostatnio odkryłem w swoim g-shock gb-6900b funkcję "test" po wciśnięciu kombinacji 3 przycisków tj: adjust- split-reset i start-stop. W okienku pojawia się napis "test" i przyciskiem split-reset można przewijać funkcje które mamy zamiar testować. Gdy dotrzemy po 8 naciśnięciu na "LED" i potem wciśniemy raz przycisk start-stop to pojawia się napis "exe" następnie wciskając przycisk split-reset zapala się w prawym górnym rogu czerwona dioda led. To samo odnosi się do innych zegarków z 3417 na pokładzie. Jest to niezła zagwozdka i nasuwa się pytanie - Do czego służy ta czerwona dioda LED? Wiem, że np w casio casio gmw b5000 przypomina o przegapionym alarmie. Czy ma ktoś wiedzę na temat tego przypadku?

votec77 czerwona dioda mruga trzy razy w gmw b5000 po zapaleniu i zgaszeniu się podświetlania w dniu, gdy przypada zapisane przypomnienie. Za pomocą kodów specjalnych można też w gmw b5000 np. zmniejszyć moc sygnału bt w transmisji z telefonem, zmniejsza się przy tym odległość działania połączenia, ale chyba też zużycie baterii.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dawno tu nie zagladalem, a ze nikt nic sensownego obecnie nie pisze, wobec tego pozwole sobie skrobnąć pare slow, jako ze obecnie nosze gd120ts (negatyw) calkiem przypadkowo i dopiero teraz odkryłem sprytna i chyba wyjatkowa funkcje tego modelu,otoz pozwala on na zaprogramowanie poza czasem domowym (timekeeping) trzech wybranych stref czasowych, a smaczek polega na tym,ze jeśli mamy już je wybrane, to sa one kolejno jedna po drugiej dostępne za jednorazowym przycisnieciem prawego dolnego przycisku, to super sprawa dla handlowcow, dyplomatów, czyli ludzi często dzwoniących poza Polske..Z tym ze wersja pozytywowa jest zdecydowanie bardziej czytelna,jednak  moja wersja TS jest...zdecydowanie ladniejsza :D

ps.jest jeszcze smaczek, nie wiem czy obecny w innych G, otoz cala ramka w znaczku 'shock resist' jest hologramem, 

Edited by starzec

Tomasz przejdziemy na letni, tak dla jasności.

naturalnym czasem dla naszego kraju jest czas zimowy i taki będziemy mieć jeśli zmiany wejdą w życie.

Tak dla jasności ;)

Edited by VANT

Bardzo fajne te casio.Ile bateria wytrzymuje tak srednio ?

sorki, ze tak pozno, ile bateria wytrzyma? dw5600e (w srodku) jest najstarszy, bo pięcioletni i bateria nadal ok, pozostale zblizaja się do roku, wiec stosunkowo młode,wiec nie wiem ile dociagna, 

naturalnym czasem dla naszego kraju jest czas zimowy i taki będziemy mieć jeśli zmiany wejdą w życie.

Tak dla jasności ;)

oczywista oczywistość, pierwszy raz, co doskonale pamiętam, zmiane czasu wówczas obowiązującego (czyli czasu zimowego) na  czas letni wprowadzono wiosna w latach 70' ubw. Wiec najprawdopodobniej nastapi powrot do tamtej 'zimowej' wersji.  

Czy lepsze wersje zegarków Casio są dostępne z mechanizmem, który nie ma obudowy plastikowej i posiada kilka kamieni? Na stronie sklepów nic o tym nie pisze, gdzie to można sprawdzać?