Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wyglądają razem na ostatniej fotce. :)

 

nom, a wkrótce dojdzie jeszcze 3 sztuka B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek jest piękny i zdjęcia nie oddają jego rzeczywistego wyglądu.

Jak to! To bardzo fotogeniczny zegar. Jak sie postarasz to trochę oddadzą. :D :D ;)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to! To bardzo fotogeniczny zegar. Jak sie postarasz to trochę oddadzą. :D :D ;)

 

 

co nie zmienia faktu że na żywo wyglada jeszcze lepiej IMHO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Twoim budżecie to spróbuj na tego zapolować:

 

podobna kolorystyka OCW-T600TDC-7AJF

OCW-T600TDC-7AJF_1.jpg

 

Piękny to zegarek, ale niestety nie mogę znaleźć tego modelu Oceanusa :( To dość stary model i już nie produkują. Myślałem ostatnio o T-1000, ale nie wiem czy zmieszczę się w moim budżecie 2500zł?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny to zegarek, ale niestety nie mogę znaleźć tego modelu Oceanusa :( To dość stary model i już nie produkują. Myślałem ostatnio o T-1000, ale nie wiem czy zmieszczę się w moim budżecie 2500zł?

 

Wcale taki stary nie jest ;) Jednak każde modele Oceanusów mają dość krótkie serie, potem wychodzi kolejny model i do starego już nie wracają.

 

http://www.casio-oceanus-watch.com/ocw-t600tdc-7ajf.html

 

Co do T1000 w budżecie 2500 pln - to ostatnio na bazarku taki poszedł w tej cenie... Być może mojego będę sprzedawał niebawem... Bądź czujny :)


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kolego "wraQ" gdybys chcial sprzedac swojego T-1000 to daj prosze wiadomosc na PW. Interesuje mnie wylacznie Oceanus z biala tarcza, gdyz do czasnych tarcz nie jestem przekonany! .Pierwsza sprawa jest taka, ze trudno jest trafic taka oferte w czasie gdy jest sie akurat na forum. Druga sprawa jest taka, ze do dzialu "Sprzedam" trzeba sie zalogowac, aby moc przegladac oferty, a ja nie zawsze mam czas na logowanie. Pozdrawiam Przemek

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie musze odlozyc kupno Oceanuska, gdyz trafil mi sie zupelnie inny zegarek po bardzo atrakcyjnej cenie!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

:lol: :lol: :lol: mam takiego samego... nie przyszło mi jednak na myśl aby go wystawić za podwójną cenę jak kosztuje nowy :lol:


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Manty.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Zegarek fajny,ale gdybym go chciał nabyć drogą oficjalną kwota za jaką musiałbym go nabyć to horror..(cło,vat w sumie ok 7000zł).Dlatego już wcześniej pisałem,że mimo wysokiej jakości wykoania i zaawansowanej technologii to zbyt drogie zegarki jak na brend ,który reprezentują.Sam w sobie jest śliczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wielokrotnie, ale napiszę ponownie. W Oceanusach nie płaci się za brand, ale za zegarek. Wiem, że może to być trudne do ogarnięcia ;)

Przewrotnie, ale moim skromnym zdaniem, wydanie tych 7k zł na gorszy zegarek (w sensie materiałów, jakości wykończeń, czy w końcu mechanizmu), ale za to z odpowiednim napisem, lekko trąci brakiem sensu. Na rynku europejskim nie ma porównywalnego zegarka, na podstawie którego można by okreslać drogość/taniość. Na rynku japońskim Brightzy Seiko są nadal droższe, Exceedy Citizena także.

Z tym że to moje widzenie, każdy sam decyduje jak wyda własne pieniążki.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to b.dokładnie wykonany zegarek,ale wg.mnie troszkę mu brakuje do tej kasy.Dyskusyjny dekiel,grawer laserowy mogliby zastąpić czymś bardziej poważnym świadczcym o tym,że należy on do wiodącej linii firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to b.dokładnie wykonany zegarek,ale wg.mnie troszkę mu brakuje do tej kasy.Dyskusyjny dekiel,grawer laserowy mogliby zastąpić czymś bardziej poważnym świadczcym o tym,że należy on do wiodącej linii firmy.

 

Chyba nie rozumiem, co jest wyznacznikiem, tej klasy :)

Dekiel? No cóż, szczerze mówiąc, bardziej interesuje mnie tarcza. Choć faktycznie szafirowy dekiel w Brightzach robi wrażenie. Ale Brightzy mają gorszy mechanizm, więc jestem raczej za Mantami.

Dekiel w wersji extra jest w Mantach limitowanych, wypuszczanych przeważnie z racji imprez jachtowych.

Przykładowo identyczny co do mechanizmu S1400, model limitowany S1350:

 

OCW-S1350PC-1AJR_1.jpg

OCW-S1350PC-1AJR_5.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega akism chyba trochę za bardzo płynie nam tu :P

Nie wiem gdzie tam można się doczepić do dekla , materiały przecież są znacznie wyższej jakości jak np omega czy inne szwajcary w tej cenie

Manta zresztą można wyciągnąć w niższej cenie jak 7 tyś - sam zegar jest za ok 1300 dolców

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak powinien wyglądac dekiel w każdym ocku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega akism chyba trochę za bardzo płynie nam tu :P

Nie wiem gdzie tam można się doczepić do dekla , materiały przecież są znacznie wyższej jakości jak np omega czy inne szwajcary w tej cenie

Manta zresztą można wyciągnąć w niższej cenie jak 7 tyś - sam zegar jest za ok 1300 dolców

Pozdrawiam

 

 

Ogladałem dziś ebay i widziałem go w stanach za 1500USD plus 60$ transport,dolicz cło i vat...Nawet 1300$ po cle i vacie daje nam 6tys...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akism co to za model?

 

ps. gratuluję :D

Edytowane przez Maru123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zostawic czy breitka czy ocka..Któregoś muszę sprzedać,po co mi dwa dosc dobre kwarce..Oba mi się b.podobają choć breitek bardziej konkretny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zostawic czy breitka czy ocka..Któregoś muszę sprzedać,po co mi dwa dosc dobre kwarce..Oba mi się b.podobają choć breitek bardziej konkretny.

 

Zostaw sobie Brajtka, znikną rozterki :)

 

A poważnie, jaki to Brajtek? Jak to zwykły kwarc, to raczej przeciętny, a nie "dość dobry". Chyba, że to HEQ - wtedy ja też miałbym dylemat (preferuję kalibry HEQ nad zegarkami radiowymi).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie Brajtka, znikną rozterki :)

 

A poważnie, jaki to Brajtek? Jak to zwykły kwarc, to raczej przeciętny, a nie "dość dobry". Chyba, że to HEQ - wtedy ja też miałbym dylemat (preferuję kalibry HEQ nad zegarkami radiowymi).

 

 

To airwolf,czyli moduł B78 breitlinga(przerobiona porządna eta).Zegar dokładny i świetnie wykonany,jakiś taki bardziej solidny się wydaje ..

 

53173953.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest istotne, moim zdaniem, czy to przerobiona porządna ETA czy co innego, grunt, że to ETA Thermoline E20.341, kryształ na oscylację 32kHz (standard) ale dodatkowo wyposażony w termistor, czyli werk z termokompensacją. Oceniany na dokładność (max odchyłka) na poziomie 25 sekund na rok.

No i tu bym się zastanawiał, czy wybrać kwarca dokładnego "radiowo", czy też dokładnego samego z siebie. Pod względem werku - ciekawsza jest ETA (ma do tego Perpetuala).

Z drugiej strony mi osobiście zegarki ana-digi się nie podobają (choć kiedyś podobały) - rzecz gustu.

Oceanus lepiej zrobiony, do tego werk mocno technologiczny z innej kategorii - konstrukcja z 5 silniczkami, w oparciu o to sporo dodatkowych funkcji, w tym pełny multitasking i chrono analogowe.

Konkurent ma zaś dla wielu magiczny napis na kopercie.

 

Ogólnie ciężko do końca porównać i zdecydować - bo pomimo że kwarce, to zupełnie innego rodzaju.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.