Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 0.1

Widzę ,ze nie masz pojęcia o marketingu.Zrozum chłopaku,że żeby winszować sobie takie kwoty za zegarki trzeba mieć brend adekwatny do ich wysokości.Trzeźwo patrzę na sprawę ot co..

Powtorze jeszcze raz :) , nie masz zielonego pojecia wiec sie nie udzielaj bo wydaje ci sie ze cos wiesz ale tylko tak ci sie wydaje chlopaku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staraj się być choć troszkę obiektywnym,i nie pisz bzdur bo poprostu nie wypada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

sorry, aksim ale to Ty piszesz mega bzdury!

Jeśli Casio to max 3000zł. Dobre :D

Masz jeszcze jakieś "sufity" dla innych marek?

 

i to "słynne" : "to tylko Casio". Dalej już praktycznie nie ma sensu dyskutować z dyletantem.

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jest moje zdanie,zreszta rynek zweryfikuje kto ma tu rację..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Facet, wez najpierw dowiedz sie troszke a pozniej sie udzielaj, zreszta ja nie mam cie zamiaru doksztalcac i tak dalsza dyskusja z toba nie ma sensu gdyz uwazasz ze zegarki Casio powinny byc tanie - ale to twoj problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość EPPL

Szwajcarska kłalita mu kosztować panie, żeby była wyjątkowa :) Fanboje są niesamowici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z założenia casio to tanie zegarki .Zaprzeczysz facet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawiam się nad kupnem Oceanuska. Koniecznie z białą tarczą z niebieskimi akcentami. Kwota około 1500 zł. Macie jakieś sugestie:-)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Przyglądałem się temu modelowi i wszystko ok. Bardzo mi się podoba i rozważam kupno tego modelu, ale wolałbym 200 m wodoszczelności. Jest taka wersja? Może być trochę droższy!

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ladek po 1 to z budżetem 2000-2500 byłoby o wiele łatwiej a po 2 to zastanów się czy naprawdę potrzebujesz tych 200m?

Edytowane przez Maru123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladek po 1 to z budżetem 2000-2500 byłoby o wiele łatwiej a po 2 to zastanów się czy naprawdę potrzebujesz tych 200m?

 

Właściwie to te 200 metrów tak bardzo mi nie są potrzebne, lecz to taka magiczna (prestiżowa) liczba :) Ten konkretny model mi odpowiada z tego względu, że nie ma skrótów nazw miesięcy czy nazw dni tygodnia po angielsku. Nie rozeznaję się w tym i dlatego unikam takich datowników.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z założenia casio to tanie zegarki .Zaprzeczysz facet?

Wątek jest przecież o Ockach - czyli o zegarkach które zjadają technologicznie i materiałowo wszystkie szwajacry w tej grupie cenowej

Niestety napis na deklu nie ten to skil także , co za podejście

Dlatego pewnie ocki są dostępne tylko w Japonii - ciężko zmienić podejście do marki w tak mocno skomercjalizowanym świecie - lepiej dla nas ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest przecież o Ockach - czyli o zegarkach które zjadają technologicznie i materiałowo wszystkie szwajacry w tej grupie cenowej

Niestety napis na deklu nie ten to skil także , co za podejście

Dlatego pewnie ocki są dostępne tylko w Japonii - ciężko zmienić podejście do marki w tak mocno skomercjalizowanym świecie - lepiej dla nas ;)

Pozdrawiam

 

Generalnie japończycy w zegarkach kwarcowych wyprzedzają europę o lata świetlne nawet w zegarkach za kilkaset zł,ale nie to miałem na myśli twierdząc,że oceanus za 10tys zł to przesada..Uważam,że aby umocnić brend trzeba czasu ,nie sztuką jest wysokie wycenianie swoich produktów .Tak naprawdę często w ockach są te same werki co w kilkakrotnie tańszych casio,ale to akurat rozumiem ,trochę więcej płacimy za wykończenie i lepsze materiały ,a także za "made in Japan"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to te 200 metrów tak bardzo mi nie są potrzebne, lecz to taka magiczna (prestiżowa) liczba :) Ten konkretny model mi odpowiada z tego względu, że nie ma skrótów nazw miesięcy czy nazw dni tygodnia po angielsku. Nie rozeznaję się w tym i dlatego unikam takich datowników.

 

Mój OCW-P500 na 20 atm.

 

Poza tym do pływania na basenie te 10 atm wystarczy, a jak nurkujesz ze sprzętem trochę głębiej to do schodzenia pod wodę lepiej kupić jakiegoś taniego nurasa od Seiko czy Citizena.


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie japończycy w zegarkach kwarcowych wyprzedzają europę o lata świetlne nawet w zegarkach za kilkaset zł,ale nie to miałem na myśli twierdząc,że oceanus za 10tys zł to przesada..Uważam,że aby umocnić brend trzeba czasu ,nie sztuką jest wysokie wycenianie swoich produktów .Tak naprawdę często w ockach są te same werki co w kilkakrotnie tańszych casio,ale to akurat rozumiem ,trochę więcej płacimy za wykończenie i lepsze materiały ,a także za "made in Japan"

Generalnie cena tego jednego ocka jest faktycznie dość hardcorowa a spowodowana jest tylko i wyłącznie przez jego limitację - standardowo jest to ok 110 tyś jenów za najlepsze Manty

Co do mechanizmów to Manty mają je najbardziej rozbudowane i chyba w takiej formie nie ma ich nigdzie indziej - ale tu lepiej wypowiedział by sie Serg

z drugiej strony to jest w końcu kwarc - ameryki drugi raz sie nie odkryje - choć jak pokazują zawodnicy - made in japan może je dopieszczać

Co do umacniania pozycji to casio w ogóle nie stara się tego robić z ockami - odłam marki żyje swoim życiem na ich rynku - solidność jednak idzie w świat i miedzy innymi ten temat , podobnie jest zresztą z np seiko brightz - też niedostępnym szerzej

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój OCW-P500 na 20 atm.

 

Poza tym do pływania na basenie te 10 atm wystarczy, a jak nurkujesz ze sprzętem trochę głębiej to do schodzenia pod wodę lepiej kupić jakiegoś taniego nurasa od Seiko czy Citizena.

 

Ten mój upór na 20 atm. to zwykła fanaberia i próżność :D:):D Twój OCW-P500 jest super, a szczególnie te kolorowe (czerwone i niebieskie) akcenty. Najlepiej by było gdybym miał możliwość zobaczenia na żywo kilku modeli i wtedy wybór byłby łatwiejszy, bo zdjęcia to nie to samo! Chyba kupię tego białego OCW-600TDE-7AVER, bo poprostu najłatwiej dostać!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój upór na 20 atm. to zwykła fanaberia i próżność :D:):D Twój OCW-P500 jest super, a szczególnie te kolorowe (czerwone i niebieskie) akcenty. Najlepiej by było gdybym miał możliwość zobaczenia na żywo kilku modeli i wtedy wybór byłby łatwiejszy, bo zdjęcia to nie to samo! Chyba kupię tego białego OCW-600TDE-7AVER, bo poprostu najłatwiej dostać!

 

Cena tego Ocka jest ok, ale to już starszy model. Do tego akcentów niebieskich jest tam tyle co kot napłakał... Dla mnie jakiś taki za biały :P

Jakieś 2 m-ce temu w tej cenie sprzedawałem białego M700 i to trzeba było brać wtedy:

637947w.jpg

 

Proponuję poczekać, rozejrzeć się... może warto dopłacić te kilka setek i mieć fajniejszy zegarek... niż kupować coś co jest akurat najtańsze i najbardziej dostępne <_<


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cena wzięta z powietrza,z pewnością znajdą sie narkomani,którzy kupią kilka szt tego modelu..Przecież to tylko casio ,firma ,której specjalnością są dobre,ale tanie zegarki,linia oceanus powinna się zatrzymać na poziomie 3000zł jako najniższa z linii zegarków Hq.Później jest atessa,seiko brightz i inne..

 

Widzę ,ze nie masz pojęcia o marketingu.Zrozum chłopaku,że żeby winszować sobie takie kwoty za zegarki trzeba mieć brend adekwatny do ich wysokości.Trzeźwo patrzę na sprawę ot co..

 

Akism, przykładanie szwajcarskiej metody wyceny zegarkowej do technologicznych, japońskich zegarków nie ma żadnego sensu. W tychże zegarkach cena oznacza konkret - technologię, materiał i wykończenie. W metodzie szwajcarskiej zegarek na tym samym mechanizmie, zrobiony z tej samej stali, a różniący się napisem na tarczy może różnić się ceną parokrotnie. W Japonii cena podobnych technologicznie zegarków Casio, Seiko i Citizena jest zbliżona. Bo nie płaci się za brand. Pewnie sporo w tym japońskiego podejścia i sposobu myślenia - kosztuje konkret, a nie nie wiadomo co :)

Jeśli już mówimy o jakimś prestiżu, to tyczy się praktycznie najwyższych półek Citizena i Seiko (typu "The Citizen", "Grand Seiko"), a na nich nie ma zegarków radiowych.

 

Co do mechanizmów to Manty mają je najbardziej rozbudowane i chyba w takiej formie nie ma ich nigdzie indziej - ale tu lepiej wypowiedział by sie Serg

 

Tu też ciekawostka, w Japonii ceni się bardziej wygodę noszenia zegarka, stąd te bardziej płaskie są droższe. Manta to grubość w okolicach 10mm, uzyskana przez odpowiednią konstrukcję i odchudzenie mechanizmu "dużego" Oceanusa. I za to się płaci extra. Dokładnie odwrotnie niż w podejściu europejskim, gdzie cena zegarka jest proporcjonalna do jego grubości i ciężaru :)

Ciężko znaleźć tu jakieś podobieństwa.

 

Ten mój upór na 20 atm. to zwykła fanaberia i próżność :D

 

Obawiam się, że 20bar miał tylko OCW-P500 i nic więcej.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję jakości japońskich zegarków ,wręcz przeciwnie.Napisałem tylko,że cena 10 tys zł za oceanusa jest nadużyciem.Osobiście seiko brightz czy choćby seria atessa citizena bardziej do mnie przemawia i wydaje się być bardziej prestiżową.Wiem,że technologicznie casio wyprzedza obie firmy,ale wydaje mi się,że np seiko lepiej wykonuje swoje zegarki.Miałem seiko brightz,atessę i oceatusy(t1000 i 100) i z tych wszystkich najbardziej wzbudzającym zaufanie było seiko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie neguję jakości japońskich zegarków ,wręcz przeciwnie.Napisałem tylko,że cena 10 tys zł za oceanusa jest nadużyciem.Osobiście seiko brightz czy choćby seria atessa citizena bardziej do mnie przemawia i wydaje się być bardziej prestiżową.Wiem,że technologicznie casio wyprzedza obie firmy,ale wydaje mi się,że np seiko lepiej wykonuje swoje zegarki.Miałem seiko brightz,atessę i oceatusy(t1000 i 100) i z tych wszystkich najbardziej wzbudzającym zaufanie było seiko..

 

I że tak powiem, w koło Macieju :)

Ponownie napiszę, przykładanie prestiżowej miary do zegarków radiowych jest błędem. Japoński zegarek radiowy ma konkretne kryteria oceny, stąd, np.:

- zasięg odbieranego sygnału względem nadajnika:

miejsce 1. Citizen i Casio

miejsce 2. Seiko

- liczba multi-nadajników

miejsce 1. Casio - 6 nadajników

miejsce 2. Citizen - 5 nadajników

miejsce 3. Seiko - 4 nadajniki (o ile nie 3)

- duża sekunda jako sekunda w chrono

tylko Casio

- twarda powłoka na zegarku

1. Citizen (DLC)

2. Citizen Duratect i Oceanusy

3. Seiko ze swoimi powłokami

- jakość wykończenia, polerowanie, szlifowanie (z tego, co sam widziałem)

1. ex. Manta i Brightz SAGA/SAGZ

2. reszta Oceanusów, Citizen

- dokładność wykonania (zgranie sekundnika z indeksami, pozycjonowanie elementów na tarczy)

1. ex. Manta i Brightz SAGA/SAGZ

2. reszta (do czegoś się tam można przypiąć)

 

od razu napiszę, że nie miałem w ręku radiowych Citizenów z linii Exceed, ale patrząc na inne Exceedy, to pozycjonuję je na równi z Mantami i Brightz'ami.

 

Czytając choćby krótkie powyższe zestawienie ciężko umieścić Oceanusy na końcu - pod względem mechanizmów - są najlepsze. Pod względem wykończenia - mocno konkurencyjne. A Manty mogą stawać śmiało w zawody z Brightz'ami. Do tego cenowo Casio nadal wypada chyba najkorzystniej, choć to się pewnie będzie zmieniać i moim zdaniem - zasadnie.

 

Nie porównuj Brightza do Attesy czy Oceanusa nie-Manty, bo w takim zestawieniu faktycznie Seiko wypada najlepiej. Ale odpowiednikiem Brightza są Manty i Exceedy (także odpowiednikiem cenowym). Attesa i Oceanus ma w Seiko odpowiednik w linii Spirit, np. SBFT003, SBFT005, SBFT007 itd.

Do tego dochodzi jeszcze półeczka "sportowa": radiowe Prospexy, Promastery i Oceanusy Cachaloty.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cena tego Ocka jest ok, ale to już starszy model. Do tego akcentów niebieskich jest tam tyle co kot napłakał... Dla mnie jakiś taki za biały :P

Jakieś 2 m-ce temu w tej cenie sprzedawałem białego M700 i to trzeba było brać wtedy:

637947w.jpg

 

Proponuję poczekać, rozejrzeć się... może warto dopłacić te kilka setek i mieć fajniejszy zegarek... niż kupować coś co jest akurat najtańsze i najbardziej dostępne <_<

Mnie tez wydaje sie troche za bialy i fajnie gdyby mial niebieska obwodke wokol tarczy. Ten Twoj M700 fajny! Mam male pytanie, czy podczas radiowej aktualizacji czasu data i dni tygodnia tez same sie ustawiaja? Nie rozeznaje sie w tym i dlatego unikam zegarkow z datownikiem w obcym jezyku. Mam MUDMANA Casio i ten zegarek ma wieczny kalendarz, wiec gdy ustawie rok, miesiac i dzien miesiaca to nazwa dnia tygodnia sie sama ustawia i nie musze o tym myslec. Lubie porzadek i chce miec tez porzadek na zegarku. Moze w ruskiej cyrylicy predzej bym rozeznal dni tygodnia?! Jestem za stary, aby sie uczyc co to jest Su, a co Thu itd.

Znacie koledzy sporo marek i modeli jesli chodzi o zegarki z funkcja Waveceptor. Jesli by sie Wam chcialo to powrzucajcie do mnie na PW linki do stron gdzie sa zegarki z ta funkcja i niech to beda zegarki roznych marek, a nie tylko Oceanusy. Zegarek powinien miec biala lub przynajmniej jasna tarcze i niech sie miesci w kwocie 2500 PLN. W weekend obejrze te zdjecia na komputerze, bo na telefonie slabo widac. Pozdrawiam Przemek

Edytowane przez ladek22

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

synchronizuje się również data, nic sam nie musisz ustawiać.

 

 

co do prośby wrzucania tu linków z innymi zegarkami dla Ciebie-proponuję to zrobić przez PW bo zrobi się tu straszny bałagan. tu piszemy tylko o oceanusach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

W Oceanusach z biala tarcza ta biel nie jest czysta biela, tarcza jest perlowa (z lekkim odcieniem szarosci) co zreszta widac na powyzszym zdjeciu i przyrownujac kolor tarczy do datownika oraz do pierscienia wokol tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oceanusach z biala tarcza ta biel nie jest czysta biela, tarcza jest perlowa (z lekkim odcieniem szarosci) co zreszta widac na powyzszym zdjeciu i przyrownujac kolor tarczy do datownika oraz do pierscienia wokol tarczy.

 

Perłowa tarcza jest w Mantach (niektórych). W "standardowych" Oceanusach z wyłożeniem perłowym się nie spotkałem. I faktycznie, ta biel to nie jest czysta, świecąca biel. Jedna z moich fotek archiwalnych:

 

IMGP3335b.jpg


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.