Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

ile lat mają Wasze najstarsze nadal sprawne i używane modele CASIO ??

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend pod znakiem przywracania do życia piasku minął. Niby wymiana baterii...... czasem 10 minut czasem 2 godziny...... (20 minut szukania wystrzelonego teleskopu i godzina na znalezienie, dopasowanie i założenie wrrr  :huh: blokady na przycisk).  Jako ciekawostka, jakiś rok temu z braku czasu kilkanaście zostawiłem u zegarmistrza na wymianę baterii, cztery były martwe. Kupiłem specjalnie drugi, żeby moduł podmienić... wyjąłem moduł i już miałem go do śmieci, kiedy coś mnie tknęło..... włożyłem baterię, zrobiłem reset i ......... stwierdziłem, że nawet zegarmistrz z 40 letnim doświadczeniem jeżeli nie zna modułu to może się pomylić, chociaż niby sprawdzał i definitywnie powiedział, że  złom  :wacko:. Zegarek  niby martwy :unsure: śmiga aż miło... zdjęcia bohatera  nie mam, ale uruchomiłem również W-31 koniec lat 80-tych chyba.

 

post-98917-0-39487100-1523217112_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiony z długiego niebytu, bateria chyba sprzed 30 lat, wyświetlacz przebija ale działa. Wiek ponad 30 lat, ale ile dokładnie nie wiem.

post-98917-0-52129800-1524944241_thumb.jpg

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny. Jaki to model?

Gdzie wyszukujesz te staruszki?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W-52 , tego akurat wyciągnąłem z kartonu :) i nie pamiętam skąd go mam, kiedyś nakupywałem kupek dla jakiegoś upatrzonego i jak znajdę czas to odpalam. Kupowałem wszędzie, od aledrogo po zatokę. W europie chyba w hiszpanii i włoszech użytkownicy mają najwięcej bynajmniej stamtąd najwięcej od których kupiłem, ale upatrzyłem jednego gościa z grecji, wyprzedaje kolekcję, ceny jeszcze ma ...... wysokie, ale kolekcja wydaje się nie mieć końca :). Marlinka powyżej kupiłem na olx zresztą jak kilka innych w komplecie z innymi staruszkami. Wystarczy siedzieć czasem po kilka godzin i oglądać aukcje .... w tytule najczęściej zegarek, zegarki.....itd :)  dużo ludzi nie podaje marki a co dopiero modeli takich szrocików. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już mnie żadna zdobycz nie cieszyła tak jak ta. Model nie jest jakiś wiekowy, z tego co doczytałem to lata 90'. Szkło jest w kiepskiej kondycji, ale chwilowo z braku czasu musi zostać.

Casio Tic-100 Timber Cruiser.

 

post-86227-0-61695600-1525700561_thumb.jpg

post-86227-0-83534300-1525700601_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Casiotron po czterdziestce ale dokładnie nie mam pojęcia, mam dwie informacje od stycznia 76 albo lutego 78 , ktoś może ma inne info lub te same?  Jako ciekawostka (w pierwszej chwili bolączka że przycisk nie działa i jest coś nie tak z modułem) - ustawić go nie taka prosta sprawa wbrew pozorom. Każdą pozycję ustawiamy oddzielnie na zasadzie czekania aż oczekiwana cyfra lub dzień tygodnia sama wyskoczy, natomiast z dodatkowych funkcji ma ich nadmiar, aż...... jedną - stoper  :D - pokazuje się dopiero po wciśnięciu przycisku mode i ......... odczekaniu 3 sekund  :wacko:  :D.

post-98917-0-02532200-1527327085_thumb.jpg

Edytowane przez Tarmangani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa lat dziewięćdziesiątych.Czasem jeszcze go zakładam, z sentymentu

post-104842-0-30004900-1528006553_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio SKX-1000. Z tego co udało mi się ustalić lata 90.

Edytowane przez mieto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim

 

Jestem tu nowicjuszem i chciałem zaprezentować mój niezniszczalny Casio TS-100, który otrzymałem na urodziny w lutym 1992 roku, tak więc rok produkcji pewnie jest wcześniejszy.

Zegarek ten poza pięcioma alarmami, powtarzalnym timerem, zestawem uśrednionych temperatur w miastach dla poszczególnych miesięcy, posiada czujnik temperatury. I właśnie opcję pomiaru temperatury najbardziej w nim cenię. Mianowicie w odróżnieniu do obecnych modeli, w TS-100 nie ma potrzeby kalibracji temperatury w zależności od tego, czy zegarek jest na ręce, czy też zdjęty. Po prostu przyciskiem ADJUST wybieram opcję: na ręce (ikonka dłoni z zegarkiem ), gdy zegarek zdjęty opcję wyłączam. Po pewnym czasie temperatura sama się stabilizuje. Wszystko działa do tej pory jak należy - brakuje mi tego w nowych Casio, gdzie trzeba dokonywać kalibracji.

 

To na tyle, pozdrawiam wszystkich Casio-wców

post-105754-0-24253100-1533035802_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna sztuka :)

Z tym pomiarem: nawet nie wiedziałem, że były takie opcje.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Romek mógłby mieć taką opcję z tym pomiarem temperatury.

Fajny model z tego Casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę, da się...fajna opcja z tą temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja wyboru temp. fajna ale dalej nieprecyzyjna.

A jak będę miał gorączkę 40 stopni to co?  :D  

No ale sam model zacny, gratuluje  :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Dzisiejszy model to FKT-100 zakupiony w 1999 roku. Poza alarmem, czasem światowym, DATA BANKiem 30, możliwością ustawienia położenia wskazówek H-SET, posiada to co najcenniejsze w tamtym czasie - kalibrację czasu z nadajnikiem w Niemczech do 2039 roku. Do tej pory zegarek poza standardową wymianą baterii i pasków spisuje się bez zarzutów i jak wcześniejszy kolega TS-100 "zapoczątkował" moją przygodę z Casio.

Pozdrawiam, miłego dnia

 

PS. Jeszcze nie wyczaiłem jak wstawiać zdjęcia w pionie:-)

post-105754-0-07498000-1533101654_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym ciągu 30 sekund ale można to podzielić na max 4 krótsze sekwencje lub np 2x po 15 sekund lub 3x 10 sekund.

Niewiele ale w tamtych latach to było coś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy zegarek rocznik 1985, dostałem go w wieku 6 lat - w zerówce był szpan :) Używany intensywnie przez całe dzieciństwo. Ciągle sprawny, brakuje niestety jednego przycisku.

post-79023-0-85964200-1533147320_thumb.jpg

Edytowane przez CittO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluje na niego ale osiągają obecnie spore ceny nawet już w PL, nie wspominając o Ebay.

Ale kiedyś trafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.