Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość McIntosh

Panerai rules !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Właśnie przeglądałem modele, które Antiquorum zaplanowało na zbliżającą się aukcję.

 

link

 

Pośród nich znalazł się Panerai w stali na kalibrze Angelus. Rzecz dotyczy czasomierza z roku 2005 pochodzącego z limitowanej edycji (PAM 203). No i ogólnie wszystko jest okay tylko nieco zdziwił mnie fakt, że jego wartość oszacowano tak samo jak chronograf Patka z wiecznym kalendarzem i fazami księżyca. Mało tego, szacowana wartość Panerai sięga dolnej granicy cenowej platynowego Bregueta zawierającego wskazanie miesięcy retrograde, fazy księżyca i... repetycję minutową. Co ciekawe, szacowana górna granica cenowa Patka World Time z 1949 roku jest niższa od Pama 203. Wniosek ? - warto mieć w swojej kolekcji limitowanego Panerai, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified
nigdy nie wiadomo co się wydarzy :).

Albo kto go przeceni...

Ciekawe bo mój kolega swoją drogą pamowiec - twierdził że pam ceny nie trzyma. Pewnie celowo tak mówił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Pam203 jest specyficznym zegarkiem - sprzedawany tylko w butikach, dla najlepszych klientów... Na rynku nieczęsto się pojawia... Myślę, że w Antiquorum cena będzie wyższa niż 100k USD, tak więc czekamy na marzec :)

 

Ps. Jeszcze ciekawiej będzie, kiedy pojawią się na aukcji modele z 2009 roku:

 

Pam267 (LE do 6 sztuk, Angelus 8-dniowy, Marina Militare, koperta 1950, 47mm)

Pam349 (LE do 12 sztuk, Minerva, Radiomir California Dial, 48mm)

 

Myślę, że Pam267 jest w stanie przekroczyć cenę 500k USD na aukcji...

 

Tylko czy będzie Nam dane zobaczyć go kiedyś na rynku wtórnym?

 

Pozdrawiam


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaleństwo :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co on brzydki, to jego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale co on brzydki, to jego :)

 

I tak jest ładniejszy od wszystkich Jaeger-LeCoultre razem wziętych :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jest ładniejszy od wszystkich Jaeger-LeCoultre razem wziętych :).

[/quote

Niezgadzam sie jezeli chodzi o zegarkowe " ugliness " nic nie jest w stanie pobic Panerai

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Niezgadzam sie jezeli chodzi o zegarkowe " ugliness " nic nie jest w stanie pobic Panerai

 

Czy ja wiem. Skoro już używamy określeń takich jak "ugliness", to pełno jest biżuteryjnego badziewia dla alfonsów tudzież szejków naftowych, którzy lubują się w błyskotkach. Myślę, że te zegarki o wiele bardziej zasługują na miano szkaradztwa aniżeli czasomierze Panerai. A tak w ogóle, to ta dyskusja jest trochę bez sensu, bo przecież ludzie mają różne gusta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Skoro już używamy określeń takich jak "ugliness", to pełno jest biżuteryjnego badziewia dla alfonsów tudzież szejków naftowych, którzy lubują się w błyskotkach. Myślę, że te zegarki o wiele bardziej zasługują na miano szkaradztwa aniżeli czasomierze Panerai. A tak w ogóle, to ta dyskusja jest trochę bez sensu, bo przecież ludzie mają różne gusta.

No, ja myslalem ze mowimy o zegarkach a nie bizuterii. A tak, jak wiadomo kazdy ma swoje zdanie co ladne a co nie . W kazdym razie powiedzmy ze Panerai ma SWOJ charakterystyczny design .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Mariusz, JLC brzydkie ??? Dobrze,że wiem, jakie są Twoje zegarkowe upodobania w kwestii designu, bo jeszcze bym sobie pomyślał, że mówisz poważnie :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Oj Mariusz, JLC brzydkie ??? Dobrze,że wiem, jakie są Twoje zegarkowe upodobania w kwestii designu, bo jeszcze bym sobie pomyślał, że mówisz poważnie :lol:.

 

No dobra, po części masz rację :). Mam dziadkowy gust, a w powietrzu unosi się zapach maści stawowej :lol:. Zawsze lubiłem proste, klasyczne zegarki, ale akurat o JLC pisałem poważnie. Wiele modeli tej firmy nie trafia z designem w mój gust, a ponadto rażą mnie niechlujnie wykonane tarcze, a tych w JLC widziałem niemało. Bez trudu można też wskazać męskie modele których design jak dla mnie jest zbyt miękki. Tak jakby zostały zaprojektowane przez kobietę. W każdym bądź razie przydałoby im się trochę zadziorności. Za to JLC nadrabia wysoką klasą mechanizmów i innowacyjnością. Tu dla ich pracy mam ogromny szacunek i właśnie za jakość mechanizmów cenię sobie Jaeger-LeCoultre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.