Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Jak przechowujecie swoje zegarki?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zacznę od kilku słów wstępu.

Nasza firma ( www.royalarts.pl ) od lat zajmuje się urządzaniem wnętrz antykami i sztuką. Jeden z naszych klientów, zapewne również użytkownik tego forum (jeśli tak to pozdrawiamy serdecznie), podzielił się z nami informacją, że od dłuższego czasu poszukuje stylowej szkatułki na swoje zegarki.

Miała ona powstać na bazie przedmiotu antycznego, jednocześnie posiadać pełną funkcjonalność związaną z przechowywaniem zegarków i innej biżuterii. Mimo, że zajmujemy się głównie urządzaniem wnętrz i przestrzeni, chętnie w wolnej chwili podjęliśmy się również tego wyzwania.

 

Dokładny opis procesu renowacji i wykonania oraz więcej zdjęć znajduje się na naszym nowo otwartym forum (przy okazji zachęcam do komentowania): http://royalarts.pl/blog/2012/05/szkatulka-na-zegarki/

 

Poniżej w skrócie przedstawię proces powstania tego przedmiotu:

 

1. Po kilku dniach poszukiwań udało nam się znaleźć starą, międzywojenną szkatułkę na pieniądze. Niestety była ona w stanie wymagającym gruntownej renowacji (kołatki, ubytki drewna itp.):

IMG_8719.jpg

IMG_8723.jpg

 

2. Drewno zostało zeszlifowane, oczyszczone, szkodniki zostały usunięte, a następnie ubytki zostały zaszpachlowane. Po tym procesie drewno zostało zabejcowane:

IMG_8802.jpg

IMG_8929.jpg

 

3. Następnie szkatułka została polakierowana i zmontowana:

IMG_8900.jpg

IMG_9560.jpg

 

4. Ostatnim etapem było wykończenie szkatułki od środka. W tym celu trzeba było zakupić odpowiednią gąbkę tapicerską i materiał obiciowy. Zostały również uszyte poduszeczki na wymiar:

szkatulka_zegarki-6.jpg

szkatulka_zegarki-7.jpg

 

 

Na zdjęciu znajduje się tylko 6 ręcznie szytych poduszeczek na zegarki, szkatułka pomieści jednak spokojnie 3 razy tyle.

Umieściliśmy zdjęcia naszych zegarków (mój Tissot, G-Shock, Roamer i Atlantic oraz Omega i Longies żony). Nowy właściciel obiecał jednak pokazać nam, jak wygląda w szkatułce jego kolekcja.

 

Podsumowując wykonanie zajęło około 70h godzin pracy i sporo poszukiwań. Nowemu właścicielowi przypadła bardzo do gustu (tak przynajmniej twierdził:) ), mamy nadzieję, że również Wam się spodoba.

Edytowane przez r_tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swietnie to zrobiles!!! rewelacja, jedynie nad czym bym sie zastanowil to nad polozeniem politury


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy serdecznie za uznanie. Zrezygnowaliśmy z politury ze względu na to, że politura łatwiej ulegałaby zarysowaniu i uszkodzeniu. Sami wiemy, że do takiej szkatułki zagląda się co najmniej dwa razy dziennie.

Niemniej jednak przy następnym projekcie nie wykluczamy jej użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość paparazzo

Swietne Zrob to sam :) Gratuluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyl ze ta skrzynka ma potencjal i zdrobil to!! Super wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz pudełek na 24 sztuki bardzo wygodne są na 12. Oba produkowane przez firme Woolux - bardzo dobra jakość wykonania, drewniane.

 

img1943ju.jpg

 

img1942sy.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam otwarte pytanie odnośnie oryginalnych pudełek vintage do zegarków:

 

- czy według was wnoszą wartość do zegarka, czy generalnie nie mają większego znaczenia ?

- czy takie pudełko może mieć odzwierciedlenie w wartości/cenie zegarka ? - 0% czy może 10%

 

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są oryginalne i jest na to potwierdzenie to na pewno działa to in plus.

 

Jeżeli choćby są z epoki to też dobrze.

 

Natomiast jeżeli jest pudelko i jakieśch oryginalnie zachowane papiery to w znaczący sposób podnosi to wartość zegarka i atrakcyjność oferty podczas sprzedaży.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taki duży pojemnik z szufladkami wyłożonymi poduszeczkami - dość spore pudełko, mieści się tam 25 zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

wrzućcie proszę pudełka vintage które posiadacie - zobaczymy jak się wzornictwo zmieniało w czasie

 

u mnie narazie 3 takie plus jedno w drodze - najstarsza omega, potem mysle podobne lata longina i certiny - wszystkie kupione z zegarkami

 

img2188p.jpg

 

img2190b.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam otwarte pytanie odnośnie oryginalnych pudełek vintage do zegarków:

 

- czy według was wnoszą wartość do zegarka, czy generalnie nie mają większego znaczenia ?

- czy takie pudełko może mieć odzwierciedlenie w wartości/cenie zegarka ? - 0% czy może 10%

 

Pudełko jest jak przysłowiowa "wisienka na torcie" na pewno lepiej jest kupować zegarek w komplecie z opakowaniem z epoki (jeszcze lepiej jak to jest oryginalne opakowanie) te Twoje są świetne.


(00)[][](00)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - pudeło, dokumenty a nawet metka powoduje, że przedmiot kolekcji staje się bardziej kompletny. Oczywiście nie jest proste znaleźć takie zestawienia - ja dla przykładu mam chwilowo tylko jeden zegarek, który udało mi się zakupić w zestawie z pudełkiem (ma nawet metkę i dodatkowe ogniwa bransolety, ale brak dokumentu nabycia)

 

sneer - piękna ta Omega

 

 

22696f20f68d1c64med.jpg

 

7dfdcf713b28fd35med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc0020rdb.jpg

A oto moja zawartość pudełeczka ;)

kgrhqvhue8nzmtzgbqvddcl.jpg

omega1l.jpg

omega3v.jpg

 

I jak do tej pory to jedyny komplet, który posiadam w zestawie z pudełeczkiem :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten atlantic z pudełeczkiem - jaki werk siedzi w srodku?

 

Stary wydaje mi się ze pudełka do omeg są często dostępne i możesz do reszty zegareczków dokupic :)- przynajmniej z tego co widze na portalach aukcyjnych - fakt 100-200 pln trzeba wyłożyc...

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki komplecik:

pudeko1.jpg

60467774.jpg

pudeko3.jpg

roamersearock7.jpg

Edytowane przez Młody92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten atlantic z pudełeczkiem - jaki werk siedzi w srodku?

 

 

napewno automat na 25 kamyczkach - dekiel się zassał i nijak skubańca nie mogę otworzyć (klucz mi sie niemal "omsknął"), a wymyślał nie będę bo w seahunterach bywały rózne wersje i nie pamiętam która siedzi w moim - jak się z nim uporam to pokażę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno automat na 25 kamyczkach - dekiel się zassał i nijak skubańca nie mogę otworzyć (klucz mi sie niemal "omsknął"), a wymyślał nie będę bo w seahunterach bywały rózne wersje i nie pamiętam która siedzi w moim - jak się z nim uporam to pokażę

Na pewno siedzi Eta w automacie miałem takiego tylko z czarna tarcza poszedł do Jacka..... czyli w najlepsze ręce jakie mógł trafić :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno siedzi Eta w automacie miałem takiego tylko z czarna tarcza poszedł do Jacka..... czyli w najlepsze ręce jakie mógł trafić :)

 

i to jest święta prawda - niemądrze założyłem, iż to oczywiste, ale przecież niekoniecznie - rzecz w tym, że nie pamiętałem dokładnych oznaczeń werku, no ale się spiąłem, poszperałem w kluczach i znalazłem taki, którym dałem radę - a było ciężko

 

 

efd521676cd16db5med.jpg

 

0555413fc68ec089med.jpg

 

chodziło również o to, że w bazie W.K. seahuntery występują z oznaczeniem ETA 2678 a ja miałem dwa i w obu siedzi ETA 2784 - i właśnie tego nie pamiętałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudełko Roamera odjechane!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary wydaje mi się ze pudełka do omeg są często dostępne i możesz do reszty zegareczków dokupic :)- przynajmniej z tego co widze na portalach aukcyjnych - fakt 100-200 pln trzeba wyłożyc...

 

Pewnie, że są dostępne, tyle że często jakieś chińskie czy rzemieślnicze podróby, a po drugie to ciężko jest kupić właściwe pudełko.

Sprzedawane na alle zegarki z oryginalnymi pudełkami maja na ogół takie właśnie dokupione. Cóż, na pudełkach mało kto się zna, więc kupujący jest na ogół szczęśliwy, że taka nówka z pudełeczkiem mu się trafiła ;)ys

Swoją drogą, gdyby ktoś był w temacie kompetentny, to można taki topik zrobić o pudełkach - jaki model w jakie pudło był pakowany


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, gdyby ktoś był w temacie kompetentny, to można taki topik zrobić o pudełkach - jaki model w jakie pudło był pakowany

 

dlatego Arturze poprosiłem o wklejanie tutaj zegarków wraz z pudełkami na poprzedniej stronie tego tematu - trzeba go rozruszac w sensowny sposób :)

Niestety ja nie jestem kompetentny do oceny ich "kompatybilności" z wiekiem zegarka ale mam nadzieję że na tak dużym forum zapewne osoby takowe sie znajdą..... Ja dopiero zacząłem ich szukac i dopasowywac.

 

Pisząc o pudełkach do zegarów za 100-200pln właśnie myślałem o takich vintage, nie plastikowych :P , chociaż ładny stan ciężko znaleźć.

Do zenithów nic nie znalazlem - pustynia ...

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie jestem kompetentny do oceny ich "kompatybilności" z wiekiem zegarka ale mam nadzieję że na tak dużym forum zapewne osoby takowe sie znajdą..... Ja dopiero zacząłem ich szukac i dopasowywac.

 

No niestety, ja też nie czuję się na tyle kompetentny.

Drażnią mnie tylko te podrabiane boxy, które ludzie kupują za ciężkie pieniądze jak świeże bułki :blink:

No chyba, że odbijają sobie kompletując NOSy.... ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupiłem taką omegę z pudełkiem i metką która w sumie idzie na sprzedaż.

 

wp000371.jpg

 

a w takim opakowaniu leżakują moje zegarki.(wyprodukowanie tej skrzynki kosztowalo mnie tydzień pracy)

 

dscf1132n.jpg

dscf1131c.jpg

dscf1126r.jpg


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie tak zapakowany zenek

 

img2369iy.jpg

 

img2376z.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.