Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Jak przechowujecie swoje zegarki?

Rekomendowane odpowiedzi

@mechanik

 

Gablotki rewelka! :wub:

Zresztą cały kącik taki schludny!

To nie to co u mnie "artystyczny bałagan" - nie osobista księgowa mówi burdel. :(

 

@cook

 

W tym @mechanika zakątku to nie dość, że jest na co popatrzeć a i za ścianką to i zakuskę by znalazł pewnikiem grzybki, ogóreczki i tylko z flaszęcją trza by zajechać co by zakosztować tych specjałów i obejrzeć w miłej atmosferze zbiory licząc na to, że może dało by się coś wyrwać lub zajumać jak właściciel nie był by spolegliwy. ;):D :D :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gablotki, jak to gablotki, ale kolekcji zazdroszczę. Choć szczegółów nie widać, to i tak gratuluję, bo pewnie jakościowo i wyjątkowo też super.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mechanik

 

Gablotki rewelka! :wub:

Zresztą cały kącik taki schludny!

To nie to co u mnie "artystyczny bałagan" - nie osobista księgowa mówi burdel. :(

 

@cook

 

W tym @mechanika zakątku to nie dość, że jest na co popatrzeć a i za ścianką to i zakuskę by znalazł pewnikiem grzybki, ogóreczki i tylko z flaszęcją trza by zajechać co by zakosztować tych specjałów i obejrzeć w miłej atmosferze zbiory licząc na to, że może dało by się coś wyrwać lub zajumać jak właściciel nie był by spolegliwy. ;):D :D :D

Niech tylko zaprosi :) ,coś się "ugotuje" ;) pod zegarki :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegów mój kącik piwniczny zawsze otwarty ! a kolekcja nie zawiera bardzo drogich zegarków bo mnie na nie nie stać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sobie pozwolę pochwalić się swoją gablotką (jak widać przyszłościową bo są jeszcze dwa wolne miejsca)  :)

oogp.jpg

 

[url=https://imageshack.com/i/muwwgxj]

 

pozdr.

Paweł

Edytowane przez Pawel2499

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:  :blink:  :blink:

 

Uffffffff!

 

Daje po oczach i wyobraźni. B)

 

Ale, to jeszcze pikuś,

bowiem zarejestrowany jest na forum kolega,

który posiada około 10.000 sztuk czasomierzy.

I nie mam prawa w to nie wierzyć,

gdyż samo to co wystawia na ebay-u,

to nieraz skromnie licząc 150-250 szt.

Zapowiedziałem mu, że kiedyś go odwiedzę,

by popaść swe oczy tym morzem zegarków. :(  :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pudełeczko przydaje się obecnie na bezpaskowce :D kiedy targowałem ze sprzedawcą pięknego Bruno Sohnle i odłożyliśmy go na chwilę z pudełkiem ,po dobiciu targu otwieramy pudełko a tu klops,zegarek wyparował ,więc nabyłem chociaż pudełko za 10zł :D (sprzedawcy do śmiechu nie było)bruno%20pi%C3%B3rnik.JPGbruno%20pi%C3%B3rnik%20otw.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem stał obok was David Copperfield ale go poprostu nie poznaliscie :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub zegareczek trafiła "amba". :)

 

Za dychę takie pudełko,

to chyba lepszy traf niż 3 w totka. :blink:

Swoją drogą to w nim powinny leżakować,

skośno okie (wschodnie) Helmuciki,

dawne wyrobnictwo, ;)

braci w nieszczęściu.  :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio troszeczkę po strugałem sobie na działce i własnymi łapkami dla moich sikorków zrobiłem szafeczkę, czy też szkatułę na 60 zegarków z paskami :Dpost-46446-0-07091900-1400687134.jpgpost-46446-0-76471100-1400687261.jpgpost-46446-0-24948900-1400687193.jpgpost-46446-0-65692100-1400687230.jpg

o samym tworzeniu można poczytać tutaj :Dhttp://zegarkiclub.pl/forum/topic/103746-stojaczki-ekspozytory-akcesoria-hand-made/page-5?do=findComment&comment=1211892

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podpowiecie gdzi zlozyc post o zbiorowym zakupie szkatulek??

Chce sciagnac z zatoki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tu będzie dobre miejsce

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/70-paski-i-akcesoria-zegarkowe/

 

A tak przy okazji mój mebel :)

img-4335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka zawartość :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji mojej mini kolekcji - 2 zegarki przechowuje w orginalnych pudełkach :

y6azameh.jpgehe6umed.jpghy9e8uqu.jpge8usega8.jpg

 

Za jakiś czas jak będę pracować myśle że kolekcja będzie większa i kupie/ wystrugam szkatułkę :)

 

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trzymałem w pudle, a raczej obok pudła które stało puste :) Zegarki zmieniam często, pudło nie miało praktycznego zastosowania i denerwowało mnie ciągłe odkładanie i wyjmowanie ;)

Sikory i klamoty zegarkowe trzymam w szufladzie i na półce.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przybyło mi sporo automatów dlatego zakupiłem taki zestaw,.Większy rotomat na 4 zegarki plus przechowalnia na 6 sztuk.i mniejszy rotomat na pojedynczy zegarek.,Większy ma cztery tryby pracy włączane niezależnie dla każdej pary zegarków,a mniejszy ma tylko jeden tryb,ale za to może być zasilany alternatywnie ze ściany,albo z baterii.

post-67292-0-82096700-1430518796_thumb.jpg

post-67292-0-99745400-1430518813_thumb.jpg

post-67292-0-44585200-1430518829_thumb.jpg

post-67292-0-36084900-1430518847_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przybyło mi sporo automatów dlatego zakupiłem taki zestaw,.Większy rotomat na 4 zegarki plus przechowalnia na 6 sztuk.i mniejszy rotomat na pojedynczy zegarek.,Większy ma cztery tryby pracy włączane niezależnie dla każdej pary zegarków,a mniejszy ma tylko jeden tryb,ale za to może być zasilany alternatywnie ze ściany,albo z baterii.

jakiej marki sa te rotomaty? polecil ci je ktos? czy po prostu "wpadly " ci w oko i je kupiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej marki sa te rotomaty? polecil ci je ktos? czy po prostu "wpadly " ci w oko i je kupiles?

Rotomaty są firmy Rocket Redbox z Bronxu.Firma ta jest na rynku prawie 100 lat i produkowała w czasie wojny elementy kokpitów dla samolotów - B17 Flying Fortresses,, B24 Liberators , B25 Mitchell Bombers , P47 Thunderbolts a nawet do legendarnego P51 Mustang.Po wojnie produkowała także celowniki optyczne do wyrzutni Bazooka. Kupiłem rotomaty tej marki ponieważ mają dobrą opinie na WUS,a dodatkowo jest to firma lokalna. Chociaż zdaje sobie sprawę iż ich wyroby z pewnością są produkowane tam gdzie wszystkie inne towary na rynek amerykański- od kołyski do trumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomaty są firmy Rocket Redbox z Bronxu.Firma ta jest na rynku prawie 100 lat i produkowała w czasie wojny elementy kokpitów dla samolotów - B17 Flying Fortresses,, B24 Liberators , B25 Mitchell Bombers , P47 Thunderbolts a nawet do legendarnego P51 Mustang.Po wojnie produkowała także celowniki optyczne do wyrzutni Bazooka. Kupiłem rotomaty tej marki ponieważ mają dobrą opinie na WUS,a dodatkowo jest to firma lokalna. Chociaż zdaje sobie sprawę iż ich wyroby z pewnością są produkowane tam gdzie wszystkie inne towary na rynek amerykański- od kołyski do trumny.

Skoro maja dobra opinie to jest chyba najwazniejsze. Produkty niemieckich firm pochodza tez glownie z Chin niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż wreszcie zrobiłem to o czym długi czas myślałem, wcześniej powstało dużo rysunków, pomysłów i wersji na coś w czym miałem przechowywać swoje cudaki..., ale ciągle coś było nie tak. Albo brakowało miejsca, albo za niskie, albo za duże, albo .... Postawiłem więc na prostotę i wykorzystanie dużej szuflady.

 

Wyszło tak...

 

post-62679-0-34091400-1464856826_thumb.jpg

post-62679-0-14924200-1464856833_thumb.jpg

post-62679-0-34555100-1464856839_thumb.jpg

post-62679-0-38572000-1464856846_thumb.jpg

post-62679-0-09950700-1464856854_thumb.jpg

 

A materiały to dostępne w każdym dużym markecie budowlanym: kątownik asymetryczny (w moim wypadku 25x43x2500), listwa (10x60x1000), materiał (typ sukna) do obklejenia drewnianych elementów i klej w spray'u. Koszt całości około 80PLN i 1-na roboczogodzina

 

post-62679-0-57897200-1464856863_thumb.jpg

post-62679-0-70989700-1464857361_thumb.jpg

post-62679-0-92432200-1464857371_thumb.jpg

post-62679-0-89861200-1464857639_thumb.jpg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja. Ciekawi mnie dźwięk jaki wydają te zegarki kiedy wszystkie są nakręcone :)

 

Wysłane z Mi Note LTE 64GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.