Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wspaniale wizualnie 'damascus' ostrze. Wzor wytrawiony kwasem czy powstaly w procesie wykuwania?

 

że się tak przyczepię :) wzór w damaście jest zawsze trawiony, a określenie damast oznacza że jest to materiał skuwany, można jeszcze trawić stal zwyklą na wzór damastu, ale wracając do tego wzoru to w stali damasceńskiej również musi być wytrawiony żeby był widoczny.

 

Nóż piękny..


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości dotyczy to damastu skuwanego, w stali damasceńskiej wzór wynikał nie ze skuwania różnokolorowych warst i ich trawnienia kwasem lecz z użycia specjalnej rudy żelaza o nierównomiernej zwartości węgla - oczywiście ona również wymagała specjalnej obróbki termicznej co by pasma cementytu nie zanikły.


Gorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...można jeszcze trawić stal zwyklą na wzór damastu...

Wlasnie tego dotyczylo moje pytanie, a zadalem je dlatego poniewaz widywalem juz podrobki najprzerozniejszych "damascus" nozy, rowniez i damasty-podrobki Chrisa Reeve-a nozy, o ostrzach z nieskuwanej pojedynczej stali na ktorej wzory byly jedynie 'malowane' kwasem a nie powstale na skutek wytrawienia aby pokazac powstala wskutek wykuwania mozajke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gwoli ścisłości dotyczy to damastu skuwanego, w stali damasceńskiej wzór wynikał nie ze skuwania różnokolorowych warst i ich trawnienia kwasem lecz z użycia specjalnej rudy żelaza o nierównomiernej zwartości węgla - oczywiście ona również wymagała specjalnej obróbki termicznej co by pasma cementytu nie zanikły.

 

Oczywiście. Operując pojęciem damast mam na myśli ten skuwany materiał wytwarzany współcześnie i potocznie zwany damastem (dziwer).


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gontar777

A MOZE KTOS SIE SKUSI NA JEDEN Z TYCH NOZY.

20080709177mp8.jpg

20080709177mp8.7ac23e60d6.jpg

 

jesli chodzi o pile to nie zniszczona w ogole podobnie jak inne elemnty tej szwajcarskiej ukladanki. Jedynie co to sa zabrudzone dosc mocno co widac na zdjeciach. odciski palcow itp

 

post-0-0-52555900-1330862019.jpg

20080709183jv3.ab8d171e22.jpg

to byl mode OUTRIDER

 

a teraz cos klasycznego OPINEL mam 9 i 10

post-0-0-59173300-1330862026.jpg

20080710193ts1.6eaafe8f8c.jpg

post-0-0-51748700-1330862031.jpg

20080710195sd5.a7ccfdccc2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gontar777

sa na sprzedaz oczywiscie czekam na oferty na pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono-craze świetna fotka!!

 

ma w sobie moc!! :)

 

pzdr!


pozdrawiam!

guerero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Od lewej: Benchmade 835-07-00, CRK Sebenza Large Regular, Microtech LCC/DA, Benchmade 710HS, Cold Steel Master Hunter Carbon V, Swamp Rat Howling Rat Gen.2, Scrap Yard Dumpster Mutt Double Coat, Swamp Rat Ratmandu, Fallkniven A1, Fallkniven K1, Swamp Rat Battle Rat

 

post-1329-0-39786900-1330862728.jpg

testvd8.5fa8e02ee4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86

Witam wszystkich nożowników!!

 

Panowie, mam problem. Otóż ostatnio trafiłem na forum o nożach i trafiłem na sebenzę, gdy ją zobaczyłem zwariowałem :shock: Niestety, gdy zobaczyłem cenę to uznałem że ktoś inny chyba tu zwariował :???: Dlatego mam prośbę, czy możecie mi polecic nóż który będzie choc troche wizualnie podobny do Sebenzy tzn. beż żadnych zbędnych bajerów, piękny w swojej prostocie, oczywiscie w bardziej przystępnej cenie :wink:

 

A swoją drogą to Sebenza wydaje mi się takim nożowym odpowiednikiem Seiko Samuraja, prosty, piękny i niezawodny, łapiecie?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość areczek86
Nic tańszego nie znajdziesz.

 

Wiesz, nie chodzi mi o to aby ten nóż był tej samej klasy co Sebenza. Chciałbym kupic jakis nie drogi nóż składany, ale nie lubię jak jest dużo udziwnień, typu rysunki na ostrzu, pętelki i haczyki na klindze i takie tam. Sebenza wydaje mi się idealnym przykładem ale cena... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Z pytaniem o wybór noża lepiej było by udać sie do innego forum ( Knives.pl, Bladeforums.com, Knifeforums.com, ...) tam tez będą recenzje, porównania, zdjęcia czy przykłady noży, z takich a nie innych widełkach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

OK, myślałem że chodzi ci o framelock z tytanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dwa dni, zgubiłem dwa noże, sam nie wiem jak to jest możliwe... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dwa dni, zgubiłem dwa noże, sam nie wiem jak to jest możliwe... :sad:

Wszystko jest możliwe. Zależy ile piwa wypiłeś wcześniej :mrgreen: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest możliwe. Zależy ile piwa wypiłeś wcześniej :mrgreen: :wink:

 

A ty, bidoku, niby siedziałeś trzeźwy jak cztery czwórki?

:wink:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznaję, że w przypadku pierwszego trzeźwy nie byłem :neutral: Drugi jest zagadką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w czyich plecach się znajdzie :twisted:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.