Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Aż dziw że temat nie doczekał się jeszcze osobnego wątku biggrin.gif A przecież paru ekspertów na forum jest. Dlatego zapytam tutaj, bo nie chce mi się logować na kolejnych forach.

Szukam sobie noża. Składanej, solidnej maszyny do zastosowań jak najbardziej cywilnych, która posłuży mi długo i wiernie.

Chodzi o nóż wystarczająco duży żeby można było pokroić chleb, a jednocześnie na tyle mały żeby zmieścił się w kieszeni. Maksymalnie uniwersalny - na tyle na ile uniwersalny może być nóż z jednym ostrzem. Mocny i trwały. Nie chciałbym wydać więcej niż 50 $$$ / 160zł, im mniej tym lepiej :oops: , ale nie chcę kupić jakiegoś badziewia które się pognie przy otwieraniu puszki...

Pochodziłem po sieci i szczerze mówiąc zgłupiałem, bo trochę tego jest. Byłem na www.militaria.pl www.specshop.pl i www.pvk.com - szczególnie ta ostatnia strona wpędzła mnie w konsternację.

Na razie w interesujących mnie granicach cenowych w oko wpadły mi firmy CRKT, Kershaw i Smith & Wesson... ale jako totalny laik nie jestem w stanie ocenić jakie to firmy i co sobą reprezentują.

Pytanie do osób, które się znają: Co polecilibyście? I gdzie kupować? W Polsce, czy raczej za granicą (tam wydaje się taniej)?

I czy w ogóle w tych granicach cenowych można czegokolwiek oczekiwać laugh.gif

Z góry dzięki za wszelkie rady smile.gif

Pozdrawiam!

Edytowane przez tarant

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Pitera byłem :D I sporo się dowiedziałem, a może jeszcze bardziej zgłupiałem?

 

W każdym razie w interesującym mnie przedziale raczej tam nic nie nabędę :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerber malutki - tylko 6 cm :D .

 

Taki mi się na przykład podoba: CRKT M21, 50 $$$, 10 cm ostrza...

 

post-269-0-53770900-1330497823.jpg

 

chodzi o coś właśnie w tym stylu :roll:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ja używałem jeszcze tańszej stali i dawała rade przez minimum 2 lata,a z tego co wypisałeś to wziąłbym :

Smith & Wesson

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mosa

Polecam Benchmade Monochrome - mam i używam. http://www.benchmade.com/products/product_...spx?model=10300

można go kupić np. o tu:

http://newgraham.com/detail.aspx?ID=4036

przesyłka do Polski ok 6$

 

Bardzo ładny i funkcjonalny. Tu masz fotorecenzję tego nożyka (tam również możesz go kupić)

http://www.swiatnozy.com.pl/index.php?opti...1&Itemid=64

 

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam noże francuskiej firmy Opinel. Mają tradycyjny kultowy wygląd i sa trwałe.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Opinela :D Taki mały, staruszek, ale się trzyma. Miałem też kiedyś innego, przywiozłem sobie z Francji - największego z możliwych zakupiłem.... i po roku zgubiłem :D

 

Opinele mają swój klimat, pierwotny taki :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mosa, dzięki za namiary :D Nóż fajny, ale chyba jednak również za mały. Jednak te 4 cale ostrza to raczej minimum.

 

swiatnozy - świetna stronka. Jest tam też recenzja tego M21, co mnie jeszcze bardziej do niego przekonuje....


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś hiszpańskiej Mueli? www.artemix.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlochaty_krzysio

A może coś z norweskiego Brusletto http://www.brusletto.no/

Ja posiadam model Hunter, 13 cm ostrze wystarcza na pokrojenie chleba jak i na poćwiartowanie upolowanego łosia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CRKT M21

to jest kawał kanciastego byka , szybko zniszczy kieszeń. Natomiast cena jest zachęcająca(lepiej wersję plain), z PVK przysłali w zwykłej mocnej kopercie , ominęło cło itd., koszt przesyłki to~6 $.

 

Benchmade Monochrome-

to bardzo dobry wybór , stosunkowo niedrogi,po wyjęciu nikogo nie wystraszy.

 

Polecam jeszcze noże SPYDERKO, solidne , ceny wielu modeli do przyjęcia.

 

Sam używam na codzień Microtecha Amphibiana , ale tu ceny wyższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może coś z norweskiego Brusletto http://www.brusletto.no/

Ja posiadam model Hunter, 13 cm ostrze wystarcza na pokrojenie chleba jak i na poćwiartowanie upolowanego łosia :wink:

 

Fajne noże, Skandynawowie w ogóle mają fajne noże. Sam mam fińskiego Marttini z 11-to cm ostrzem i też spełnia wiele funkcji ale to jednak nie jest nóż składany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym, to zdecydowanie CRKT...


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za rady !

 

Zgodnie z zasadą że pierwszy strzał jest najlepszy zostanę jednak przy CRKT M21 - tym bardziej że guru potwierdził słuszność kierunku :D A nóż jest śliczny.

 

Tylko jeszcze przemyślę czy combo czy plain.

 

Może jak będe robił zamówienie to się skuszę jeszcze na jakieś portfelowe maleństwo ekstra, ale na razie trzeba przewietrzyć głowę i chwilkę odczekać 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Combo jakoś jest mi bliższe :D To ma być nóż - wszędołaz, więc coś mi się zdaje że ta opcja zwycięży.

 

Te maleństwa Spyderco też wyglądają zawadiacko... 8)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro na tym forum mówimy o wyposażeniu "prawdziwego mężczyzny" i mamy już zegarek, pióro, latarkę i nóż to może jeszcze ktoś przedstawi jakąś porządną zapalniczkę.

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

prawdziwi mężczyźni nie palą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palą 8) Kwestia co i jak często :D

 

Jesli chodzi o zapalniczki, to jakoś Zippo się samo na myśl nasuwa, o niczym innym nie słyszałem :roll:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak naprawdę to nie spotkałem jeszcze "konkretnego" faceta, który by palił. Tylko jakieś takie lamuski... Obserwacja poczyniona głównie w SGH. Poza tym palenie zabija a po cóż się zabijać? Jeszcze tyle zegarków jest do kupienia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwacja poczyniona głównie w SGH.

 

Spoko :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no nie wiem czy spoko - nasza mała jadłodalnia jest tak zadymiona, że wysiedzieć nie można. I palą te swoje Kenty i Fajranty... Żeby choć cygara albo fajki... Marzenia... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto mówi o paleniu papierosów. Prawdziwy mężczyzna używa zapalniczki do rozpalenia ogniska lub podpalenia lontu przy lasce dynamitu podczas zabawy w Rambo.

Jeśli już pali to tak jak Churchill wyłącznie cygara lub jak Sherlock Holmes - fajkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro na tym forum mówimy o wyposażeniu "prawdziwego mężczyzny" i mamy już zegarek, pióro, latarkę i nóż to może jeszcze ktoś przedstawi jakąś porządną zapalniczkę.

 

Mirek

 

Najprostsza ZIPPO w wersji Brushed chrome (bez żadnych emblematów, naklejek, powlekania miedzią, robienia na stare srebro i innych bajerów).

Nie do zajechania.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.