Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin99

nie tyle na Taiwanie co w Chinach :wink:

no niestety... szukając oszczędności i tworząc półkę cenową do jakiej "pika" należy, postąpili jednak tak... ważne jest natomiast to, ze jakość jest bardzo dobra :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja pokażę swój ulubiony bagnet od AKM jest to model 6H3 - wersja węgierska, mam jeszcze 3 takie nówki :lol: gdyby ktoś był zainteresowany piszcie na PM.

(wybaczcie ten watermark ale już 2x skradziono mi zdjęcie do allegro..)

dsc8590yb7.jpg

dsc8588tx3.jpg

post-7746-0-87847600-1330812104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-4044-0-04581700-1330812115.jpg

img0860vj8.daee643c97.jpg

Zabawki dla dzieci. :oops:


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić scyzoryk Wenger z serii new ranger.

Jedyny oficjalny dystrybutor (sharg) nie ma w magazynie tego modelu(!). Czy wiecie, gdzie w Warszawie można kupić noże wengera?

Poszukiwania w sieci nie dały rezultatu, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc walczę z tym zawzięcie, powoli mnie dopada....

Podobaja mi sie noże ze stała klingą, klasyczne, oprawione w szlachetne drewno.

Nie wiem dlaczego, ale kręci mnie okrutnie posiadanie noża z damastu. Ale ceny gotowych sa dla mnie zaporowe. W zwiazku z tym pytam: Czy warto kupic klingę, kawałek egzotycznego drewna, i zmontowac sobie nóż na bazie klingi z damastu w podejrzanie niskiej cenie. Do kupienia tu:

http://www.birkashop.pl/index.php?option=c...2&Itemid=30

Drewno na rękojesc, śruby, nity i inne gadżety tez tam są.

Jak myslicie, warto w to utopic kase, czy to jakieś badziewie?

Choc doswiadczenia w robieniu nozy nie mam, ale mam ogólne doswiadczenie w obróbce róznych materiałow, mechanice i nie mam ''dwóch lewych rak'' Więc raczej nie zmarnuję. Do tego byłby to damast w jedynej, niepowtarzalnej wersji. Kwestia tylko: kupic, czy nie kupic? Warto czy nie warto?


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak strasznie. Kanetsune zamieszczony nieco wcześniej, ten bez oprawy (Yari albo hunter - są identyczne) to co prawda damast nieco "przemysłowy" - z gotowych płyt, aczkolwiek ręcznie robiony, kosztuje ok. 130 złociszy przy sprowadzaniu z USA (7% VAT przy zgłoszeniu jako nóż kolekcjonerski)...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kanetsune zamieszczony nieco wcześniej, ten bez oprawy (Yari albo hunter

Gdzie sa zamieszczone, lub gdzie je mogę zobaczyc? Tu klinga kosztuje 195zł, mogę odebrac osobiscie. Wysyłka jednej sztuki ze stanów, z opłatami za przesyłke, podatkami i upierdliwosciami da mi oszczędnosc rzędu kilku złotych pewnie.

Czyli jak? Brac ten z tego sklepu?


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mi jakoś za bardzo chińskie miecze samurajskie przypominają.

Co do Kanetsune: eBay USA, człowiek zwie się tam ezeedeal. Jakby nie liczyć (tzn. przesyłka, podatki) - cena jest circa w połowie europejskich. Z gotowych opraw Kanetsune boska jest ta w korze wiśni (mam Matagi, ale to tylko sandwich 3- warstwowy)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to są za noże z damastu na Allegro??

http://www.allegro.pl/search.php?string=da...mp;category=691

Czy nóz za 150- 300zł jest naprawdę z damastu, czy to jakas ściema? Te po 150zł to damast i te po 1600 to damast. Dziwne... :roll:

Ktos mnie oswieci??

tarant- pisz do mnie jasniejszym językiem. Ja w nozach jestem jeszcze zielony...


Jedyna różnica między mną, a wariatem jest taka, że ja wariatem nie jestem. Salvadore Dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co to są za noże z damastu na Allegro??

http://www.allegro.pl/search.php?string=da...mp;category=691

Czy nóz za 150- 300zł jest naprawdę z damastu, czy to jakas ściema? Te po 150zł to damast i te po 1600 to damast. Dziwne... :roll:

Ktos mnie oswieci??

tarant- pisz do mnie jasniejszym językiem. Ja w nozach jestem jeszcze zielony...

 

wg. mnie ściema


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, ale jest to pakistanski damast o malo wybitnych parametrach i wykonczeniu.. Po prostu maszynowo produkowany dziwer niczym sie nie wyróżniający.. Można mieć ręcznie robiony nóż polskiego makera, z kutego przez niego damastu, w dobrej cenie, troche wyższej niż na allegro ale przynajmniej jest to ręcznie robiony custom, o sprawdzonych możliwościach..


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie, ale jest to pakistanski damast o malo wybitnych parametrach i wykonczeniu.. Po prostu maszynowo produkowany dziwer niczym sie nie wyróżniający.. Można mieć ręcznie robiony nóż polskiego makera, z kutego przez niego damastu, w dobrej cenie, troche wyższej niż na allegro ale przynajmniej jest to ręcznie robiony custom, o sprawdzonych możliwościach..

 

chyba raczej czegoś podobnego do damastu :razz:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba raczej czegoś podobnego do damastu :razz:

 

Tu by się można spierać, nie wiem jak jest w przypadku produktów podanych przez Korbę, ale w większości przypadków mamy do czynienia z dziwerem, który się trochę różni od damastu AFAIR. Ostatnio czytałem nawet o próbach pozyskania bułatu, mniej lub bardziej udanych. Co do pakistańskich wyrobów, to technologia ich wykonania jest pewnie taka sama jak ten ręcznie kuty dziwer, ale materialy i dokładność obróbki jest raczej na niższym poziomie..


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.