Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ten przedmiot niby prima- super pomalowane to jakiś dramat, kolejne GMO i coraz więcej tego na portalach.Zdjęcia lift retuszowane na żywo wygląda paskudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kolega na naszym bazarku też to sprzedaje :) nie jest to oryginalna koperta ale jeśli miałbym bardzo "zjechaną" to zdecydowanie bym wymienił na taką nową choć nie koniecznie za taaakie pieniądze :)

no taaka droga to ona chyba nie jest. za chromowanie tez trzeba ponad 100 - ke zaplacic a efekt jest czasami " Taki sobie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

 

 

mam pytanko - czy zegarek jest 100% oryginał>

tarcza na nowo malowana i nie od tego modelu chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

50 cent, a co z lakierem na Worldmaster?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem bo jak pisałem miałem podzielną uwagę.Z ty najściem czarnej farby na napis worldmaster raczej nie.Ponieważ jest to delikatny pogrubiony napis.Pewnie to ja podałem zły opis że to jest aplikacja itd.zmiana opisu,a więc tak. logo i indeksy aplikowane, a napis worldmaster,21 jewels mają napis mocniej pogrubiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Więc tak, tarcza pokazana przez 50 cent rzadka, nie mam takiej. Ale niewatpliwie z Worlmastera.

Jedyną tarczą Worldmastera bez indeksów cyfrowych jaką wcześniej widziałem jest biały ORIGINAL, ten ma indeksy złote z czrnym paskiem wcześniej.

Wątpię, żeby koperta była oryginalna, utwierdza mnie w tym brak oryginalnego dekla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,numery pospoliciaków 3304306,3304315,3304323,oznaczają one,330 to wielkość szkła,43 to rozmiar koperty,i numery następne to rodzaje mechanizmów.Ale ten numer dekla( 3304620),sam zgłupiałem,koperta jakby nie od niego,mechanizm też może był inny,może produkcja kontynentalna,czy coś zostało zamienione trudno mi powiedzieć,Muszę rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No tak, zapomniałem o tych dwóch, nietypowych Originalach.

A tej numerologii też nie znałem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje

 

na Twoje zegarki zawsze się miło patrzy

 

P.S.

pamiętaj o mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fajna parka. I można patrzeć bez ryzyka zawału :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta się skończyły,a tu na stole pojawiły się malowanki pisanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Moja przygoda z zegarkami zaczęła się bodajże 5 stycznia (poniedziałek) 2015 r. od przypadkowego zakupu Atlantica Worldmaster za 35 zł w sklepiku-rupieciarni w centrum Poznania.

Ponieważ jestem w miarę dociekliwy, zacząłem szukać informacji o tym zegarku i szybko odkryłem, że mój zegarek ma tzw tarczę warszawską. (w kolejnych tygodniach dowiedziałem się więcej, o składakach, o mechanizmie ETA, itd itp)

Dość szybko podjąłem decyzję o zmianie tarczy z "warszawskiej" na "oryginalną".

Efekty widać na poniższych zdjęciach.

Do tej pory nie mam pojęcia co to za zegarek, i z jakich lat może pochodzić.

Zakładam, że nie z lat 1980'tych, gdyż zegarek już wtedy musiał być w marnym stanie, jeśli już wtedy zamieniono w nim tarczę na tzw warszawską. Przypuszczam że oryginalny dawca musi pochodzić z lat 1960'tych.

Tarcza jaka jest obecnie jest po malowaniu i (raczej) pochodzi z jakiegoś modelu z lat 80'tych.

Nie mam pojęcia co może być oryginalne w tym zegarku. Może werk? Może koperta? Może wskazówki? Może dekiel?

Koronka na pewno nie, bo została dołożona teraz, przy okazji wymiany tarczy.

Na werku nie ma żadnego wycisku "Atlantic". Ale jest to żółty mechanizm ETA. 

Podsumowując, składak na całego. Ale i tak jestem dumny, bo zegarek prezentuje się ślicznie i po naprawie i konserwacji mechanizmu jest naprawdę punktualny.

Jedna rzecz jakiej w ogóle jeszcze nie zrobiłem to renowacja koperty. Ale na razie odpuszczam. Owszem, jest trochę podrapana, ale to dodaje całości uroku "vintage" ;-)

Od tego zegarka wszystko się zaczęło. Teraz mam ich kilkanaście, plus cztery zabytkowe kieszonki, w tym trzy już po pełnej renowacji :-)

Pozdrawiam

Paweł

zdjęcie 1:

stan taki jak go kupiłem, z tarczą "warszawską" (ale już po zmianie szkiełka i ohydnej bransolety na pasek skórzany)

20150126_190841_zpsjb4lhayz.jpg

zdjęcie 2:

werk

20150126_112722_zpsmmzryqeb.jpg

zdjęcie 3:

dekiel po delikatnym przepolerowaniu

20150318_163603_zpshwj5ckez.jpg

zdjęcie 4:

nowa tarcza, zapewne z jakiego modelu z lat 80'tych, odnowione wskazówki, nałożony nowy fluor

20150404_144214_zpsfwkwfwzd.jpg

Renowacji tarczy i konserwacji mechanizmu dokonał zakład zegarmistrzowski w Poznaniu na ul. Wodnej

Edytowane przez pawelmcstock

Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dekla z napisem super nie widziałem - świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dodatki.

ile taka renowacja z malowaniem tarczy w tej chwili kosztuje. jezeli to nie tajemnica oczywiscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.