Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że poznałeś źródełko.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wreszcie po blisko 8 latach (radzieckiego)  kolekcjonerstwa zegarkowego dorobiłem się Atlantica! :)

 

2794206_IMG_7434.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Jak to mówią lepiej późno niż wcale ;)

 

Witaj w gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek, chociaż już od paru dni. Nie wiem czy zostanie na dłużej... f2f910905b5458761219ebe784ab98b2.jpg

5d370e73dcce3575d71ef79b37dfcd4f.jpg

Edytowane przez pharmacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co nie pasuje?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy vintage, koperta już zmęczona, chociaż ma prawo i taki pewnie jego urok ;). Czy dałoby się wymienić pleksę na idealnie przejrzystą? Odrobinę polerowałem tą, ale nie uzyskałem zamierzonego efektu. Chyba, że to tarcza nie jest już też tak intensywnie czarna i tylko mi się wydaje, że szkiełko przymglone ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...to znikomy koszt, a poprawi wygląd zegarka. Atlantic Original to historia lat osiemdziesiątych szwajcarskich zegarków w Polsce, warto coś takiego mieć. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek ma styl :). Cieniutka koperta, wąska luneta i duże wypukłe szkiełko sprawia, że wygląda jak taki bąbel, pęcherzyk :). Do tego wąskie długie, ostro zakończone indeksy i fikuśna, bardzo smukła czcionka robią ten zegarek. Nic dziwnego, że był i jest tak popularny. Na dodatek dla mnie świetny rozmiar. Gdyby był w idealnym stanie to miałby chyba faktycznie dożywocie u mnie. Mogliby je produkować teraz w identycznej formie, niepogardził bym ;).

ffe9de0eb29e01ffd41909c317f4a4e0.jpg17060dd685d6af274900345d424424b1.jpg

Trudno ująć na zdjęciach to co widzą oczy, tym gorzej im robi tragiczna jakość narzucana przez tapatalka ;/

 

Edit: wypolerowałem szkiełko i efekt jest dużo lepszy :).

Czy macie może jakieś paski do polecenia niedrogie? Z moich pomiarów między uszami wychodzi 19mm. Może ktoś próbował zestawić ten zegarek z paskiem rally? Te paski mają wg mnie w sobie ducha vintage :). Tylko do tego zegarka, bądź co bądź, eleganckiego mogłyby nie pasować...

Edytowane przez pharmacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poszukuję podobnego (może być w pozłacanej kopercie) ale z niebieską tarczą.

Mało tego niestety, a jak coś jest, to po kapitalnym remoncie i w cenie około 1kPLN.

Najczęściej pojawiają się na pewnym znanym portalu aukcyjnym.pl.

te niebieskie po" kapitalnym remoncie " to wcale wczesniej niebieskie nie byly...ale masz racje ze malo ich jest na rynku. ja tez poszukuje jakiegos w orginalnym dobrym stanie i na razie nie trafilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czy Original ;) bo to dwa różne zegarki :D.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Atlantici to również modele które nazwano Original ;). Pewnie po szwajcarsku  :D .

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy zatem Atlantic Original, stan zachowania oryginalny. Czy to jest ... jasne?  ;)  Jak mawiał "klasyk" polskiej kinematografii  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny niebieski Original to jest to. :D Ale szkoda, że się nie udało kupić, choć według mojej teorii, nie ma co rozpaczać, będzie następny. Powodzenia.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekam na Milano za stówę oczywiście oryginalnego Orydżinała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czas przywrocic swietnosc pamiatce rodzinnej ;) 

 

planuje sprawdzenie + naoliwienie werku, wymiane szkielka i zastanawiam sie nad koronka. z tym wpuszczeniem jej w koperte to jakas dziwna inwencja, ale skoro dziadek tak nosil, to niech tak zostanie. wymiana na cos zblizonego do oryginalu zostawilaby brzydka dziure...czy sie myle i lepiej wymienic?

co sadzicie o wskazowkach i tarczy, wg mojego niewprawnego oka sa oryginalne (a juz niestety nie ma okazji, zeby o to zapytac poprzedniego wlasciciela). przywracac lume na wskazowkach? wszelkie uwagi mile widziane!

post-74254-0-48392700-1437564035_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozostał przy minimalizacji ingerencji. Szkiełko, przegląd mechanizmu oczywiście i to wszystko. Tarcza i wskazówki współgrają w obecnym stanie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to luma musiałaby być w "starym" kolorze, by wskazówki współgrały z pokrytą ładną patyną tarczą. IMHO


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stara luma to cos dostepnego w wiekszosci zakladow, czy trzeba sie naszukac? jakis sprawdzony (i nie drylujacy maksymalnie kieszeni) adres w warszawie do zrobienia calosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.