Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wielkie, koronkę dostałem od sprzedawcy, muszę jedynie udać się do speca bo nie chce moimi paluchami nic popsuć ;) Za bardzo mi się podoba zegareczek


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koronka może być oryginalna (ma "a"?), jeśli tak, to nie wyrzucaj jej, są tacy którym może się przydać, mimo widocznych sladów używania.

Do niektórych złachanych kopert taka jak ta lepiej pasuje niż nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka ma pozostałości po literce "a" tak bym to nazwał. W sumie nie pomyślałem o tym, na pewno jeśli ją wymienię to nie wyrzucę jej.


"Każdy problem ma rozwiązanie, jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Panowie gdyby któryś chciał dokupić do swojego mastera konkretny pasek to mam do puszczenia shell cordovan w nietypowym rozmiarze 19 mm. W sam raz pod jakiegoś Atlantica. Jak coś to zapraszam na PM, potargujemy się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Piękny. Co prawda nie Worldmaster, ale pokaż też i dekiel i lepiej koronkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moja mała galeria zdjęć zegarków"

Oglądałem bardzo ładna kolekcja zegarków no i strona bardzo profesjonalnie wykonana gratulacje.

 Pozdrawiam

 Jonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część wszystkim. Postanowiłem napisać coś o wycenie zegarków na podstawie bardzo popularnego w Polsce w latach 80-90tych ale również dzisiaj bardzo chętnie kupowanego zegarka Atlantic Worldmaster. Z mojego punktu widzenia ,czyli właściciela sklepu z antykami/skupu zegarków.

 

Bardzo często spotykam się z klientami, którzy przychodzą do sklepu w celu sprzedania zegarka z gotową wyceną na podstawie różnych ogłoszeń internetowych. Szczególnie zegarków umieszczonych na stronach zagranicznych, na których nie ma co ukrywać ceny są wyższe niż porównywalnych zegarków w Polsce. Ich wycena nijak ma się do zegarka, który w danym momencie posiadają a oparta jest na emocjach, które wywołała w nich aukcja Atlantica wystawionego za 1200zl. Wiedząc, że mają gorszy zegarek proponują 800zl, co nadal nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości ponieważ jakiś pan XX  miał kaprys i czuł duży sentyment do swojego zegarka  który kupił sobie za pierwszą wypłatę w roku ’91 i wystawił go w opcji „kup teraz” za 1200zl.

Do oceny przyjmijmy wspomniany już wyżej zegarek. Ten ma klasyczną (dużą) linię, dzięki czemu jest w tej chwili nadal modny oraz praktyczny poprzez swoją czytelność i prostotę.
Bazuje na sprawdzonym mechanizmie, który mimo swoich już często 30-40lat nadal nie zawodzi.

 

 

 

Stan zegarka a jego cena. Na przykładzie Atlantic Worldmaster na dzień 15.11.2015r.

Stan IV
Zegarek w znacznym stanie zużycia. Koperta posiada ubytki niklu większe niż 30%.
Cyferblat posiada uszkodzenia mechaniczne (wgniecenia, rysy), bądź posiada ślady zalania ,rdzy lub długotrwałej ekspozycji na słońcu.
Ma braki w indeksach lub emblematach na cyferblacie.
Koronka nie jest oryginalna lub jest oryginalna ale bardzo zniszczona(wytarta).
Mechanizm niesprawny: powód- zalanie , uszkodzony balans, brak części , uszkodzenia mechaniczne części mechanizmu.

Uszkodzone szkiełko czy brak paska nie wpływa w tym wypadku znacząco na wartość wyceny.

Zegarek w takim stanie tj. posiadający przynajmniej kilka z wymienionych wad nadaje się jedynie jako ,,dawca części.
Jeśli np. zegarek nie posiada mechanizmu lub posiada lecz jest bardzo uszkodzony lub wybrakowany , nadal może mieć cyferblat w bardzo dobrym stanie, który będzie można wykorzystać do zbudowania / renowacji kolejnego zegarka. I oczywiście odwrotnie zniszczona tarcza nie przesądza o stanie mechanizmu.

Czasami z bardzo zniszczonego zegarka jesteśmy w stanie wykorzystać ponownie tylko wskazówki lub koronkę. Dlatego wartość w tym stanie który określiłem na IV mieścić się będzie w granicach 30-80zl.

Stan III
Zegarek, którego koperta posiada ubytki niklu poniżej 30%, cyferblat nie posiada uszkodzeń mechanicznych lub jeśli są to np. delikatne wgniecenia lub ubytki farby na  brzegach  w miejscu styku z kopertą.

Indeksy mają prawo być odczepione lecz nie zniszczone. Koronka tak jak w stanie  IV nie jest oryginalna lub jest oryginalna ale bardzo zniszczona(wytarta). Z racji tego,że stosunkowo łatwo kupić nową koronkę lub taką w lepszym stanie.

Mechanizm powinien być sprawny lub jeśli tak nie jest, uszkodzona może być sprężyna czy też wałek. Są to elementy, które również można stosunkowo niedrogo jeszcze kupić .

Cena oscyluje w granicach 120-250zl

Stan II
Koperta zegarka posiada ślady używania, noszenia lecz nie posiada przetarć niklu.
Ewentualnie koperta jest po renowacji, o czym świadczą zaokrąglone brzegi łapek czy też boków koperty oraz tzw. ,,paprochy” na spodzie łapek, w szczególności w ich zagłębieniach. Tarcza nie posiada wad , ewentualnie zabrudzenia możliwe do usunięcia.
Koronka oryginalna delikatnie przetarta. Mechanizm sprawny.Zegarek na pierwszy rzut oka bardzo ładny i sprawny ale nie nowy.

Cena 250-450zl

 

Stan I

Zegarek nowy.
Często z pudełkiem, metkami, foliami zabezpieczającymi.
Nie może posiadać śladów noszenia, wszystkie elementy są nowe, nie odnawiane. Jeśli zegarek był składany bądź naprawiany to tylko z części wymiennych nie poprzez ich naprawę.
Ewentualną wadą mogą być mikro-ryski powstałe w skutek złego przechowywania np.  w szufladzie Występujące najczęściej na najbardziej miękkich elementach takich jak szybka plexi.
Zegarek może posiadać również oryginalny sygnowany logo Atlantic pasek.

Cena 500-800zl

 

 

Także jak Państwo widzą stan ,stan i jeszcze raz stan zachowania się liczy. Różnica między jakby nie patrzeć tymi samymi zegarki sięgać może nawet 700zl.

Nie ma w tym wypadku rozmów typu
,, Panieeee ten zegarek ma 30lat co Pan od niego chce…?” .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A tak poza tym.

Sprawdzałeś ceny na popularnym serwisie aukcyjnym?

Te zakończone sprzedażą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna Mariusz

Właśnie jak kolega "xylog" - mam wrażenie, że to tzw "artykuł sponsorowany" :) czyli kupić tanio sprzedać drogo ;) i klientowi który przynosi zegarek w zasadzie powiedzieć , że tak ma być    

Edytowane przez Joanna Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W myśl starej reguły, nie ważne za ile chcesz sprzedać, ważne za ile ktoś będzie chciał kupić. Sorry ale ten podział na cztery kategorie również do mnie nie przemawia. Realia i doświadczenia aukcyjne nie są tak jednoznaczne.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Zegarek jest tyle wart ile kupujący za niego jest skłonny zapłacić pod warunkiem ze dla sprzedającego jest to akceptowalna cena.

 

 

Wysłane przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prima i Extra,utrzymane w bardzo ładnym stanie,a w modelu extra brak wskazówki bo była za długa.A w Primie wyjątkowo nie spotykany dekielek.

post-79147-0-03318600-1451163360_thumb.jpg

post-79147-0-50256700-1451163380_thumb.jpg

post-79147-0-53790600-1451163397_thumb.jpg

post-79147-0-24028500-1451163417_thumb.jpg

post-79147-0-52277200-1451163438_thumb.jpg

post-79147-0-34352900-1451163460_thumb.jpg

post-79147-0-75274900-1451163483_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak piszesz. Zegarek jest tyle wart ile kupujący za niego jest skłonny zapłacić pod warunkiem ze dla sprzedającego jest to akceptowalna cena.

 

 

Wysłane przez Tapatalk

Dokladnie. Kolega Sobiszek zapomnial dodac, ze mamy gospodarke" rynkowa". Rynek sam sie reguluje - czym wiecej chetnych to i ceny rosna na portalach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, gratuluję. Z Atlanticów masz dużą kolekcję?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Oto moja pamiątka po dziadku. Na święta dostała nowy pasek w prezencie.

 

Pozdrawiam

post-64070-0-25215900-1451825388_thumb.jpg

post-64070-0-98046700-1451825390_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Super De Lux.

Tarcza była robiona, czy się mylę?


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.