Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Tez mam jednego:

PRIMA sort :rolleyes:

(w rzeczywistosci wyglada lepiej, i zostaje nieruszany0

11109549.jpg

By ulan65 at 2010-12-28

17950396.jpg

By ulan65 at 2010-12-28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i zostaje nieruszany

 

To akurat powinieneś zmienić, przydałoby mu się :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tarczy jak widzicie ma pełno różnego paskudztwa, za bardzo nie wiem nawet co mu tam powyrastało... Da się to wymyć, czy trzeba bedzie wymieniać tarczę?

 

O mycie tarczy najlepiej zapytać kolegę Artura(chronofil), jest specjalistą w tej dziedzinie.

 

Możesz też zajrzeć tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swojego pokażę. Powiem szczerzę, że nigdzie indziej nie widzialem takiej tarczy i ciekawi mnie, czy ktoś z Was wie coś więcej na temat tego modelu Worldmastera. Jest na mechaniźmie Unitas 6300, który nie jest sygnowany nazwą atlantic, koronka też nie jest sygnowana. Systaem ochrony balansu jest nazwany incabloc zamiast antichoc, więc zegarek jest raczej z tych do lat 70-tych.

Na tarczy jak widzicie ma pełno różnego paskudztwa, za bardzo nie wiem nawet co mu tam powyrastało... Da się to wymyć, czy trzeba bedzie wymieniać tarczę?

 

b7a4de9308996526med.jpg

na pewno sekundnik nie jest oryginalny w tym zegareczku stykałem się z tymi modelami i mam ich już kilka a widziałem sporo prędzej bym powiedział że pochodzi z Delbany ale pewności 100% nie mam. Co do mycia akurat tych modeli nie polecam z czystym sercem. Próbowałem myc już dwa zegarki z tej linii i niestety są one pokryte warstwa lakieru która nawet pod wpływem mydła z woda potrafi zejść więc szkoda zachodu i jeżeli już to od razu renowacja, lub pozostawić w stanie oryginalnym. jednak sekundnik bym zmienił nawet na zwykły długi z sercowa końcówka bez grota, bo oryginalny trafić to jak 6- w totolotka a to moje niepublikowane fotki Worldmasterów :(

jeden z najstarszych jakie posiadam model Extra ale z oryginalna koronką "A" :)

post-29151-0-72817800-1331806119.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Prima choć wiek nadszarpnął mu facjatę to jeszcze się trzyma :)

post-29151-0-38816700-1331806121.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Super extra w świetnym stanie jak na swoje lata nic nie grzebane stan oryginalny:

post-29151-0-94372100-1331806122.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Super de luxe tarcza lekko sfatygowana ale to już tez pomału rzadkość na aukcjach więc cieszy w takim stanie w jakim jest :)

post-29151-0-07726100-1331806124.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Oryginal nigdy nie restaurowany z lekkimi przetarciami na rogach koperty a po za tym bez jakichkolwiek zarzutów:

post-29151-0-44193800-1331806125.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

I najdziwniejszy lecz moim zdaniem najpiękniejszy dziś już z nowa koronką (zdjęcie sprzed 2 lat) gigantyczny przeszło 40mm ze wskazówkami Doxy - takiego zakupiłem Worldmaster "black"

:)

post-29151-0-83113600-1331806126.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z mycia, wczoraj dałem go do renowacji, bo i tak sam niewiele zrobię... Zegarek wizualnie jest jak ruina, ale mechanizm ma sprawny, więc warto w niego zainwestować. Odbieram go niestyety dopiero pod koniec stycznia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, jestem pod wrażeniem...Piękna kolekcja. Szczególnie Super extra świetny i ostatni czarny - czyżby przy czyszczeniu ktoś usunął mu też napisy na tarczy? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj fajne ma te sikory, aż wierzyć się nie chce że one są nie odnawiane... Patrząc na nie ciężko mi sobie wyobrazić, co trzeba robić z zegarkiem, żeby wyglądał tak jak mój atlantic... Ktoś go chyba razem z trupem wykopał :(

Edytowane przez Lestaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, jestem pod wrażeniem...Piękna kolekcja. Szczególnie Super extra świetny i ostatni czarny - czyżby przy czyszczeniu ktoś usunął mu też napisy na tarczy? :P

Niestety nie ma na nim oznaczeń linii czy modelu, tarcza nigdy nie była myta, i nie ma takich śladów które by na to wskazywały. Po prostu tarcza wygląda jak nówka jest glioszowana na obwodzie, być może była odrestaurowana kilka lat temu i osoba zajmująca się renowacją nie naniosła żadnych napisów. Wydaje mi się że zegarek to wielki model Prima, bo mechanizm jest oryginalny i cyka aż miło i punktualnie lecz przydała by mu się lekka regulacja bo startuje dopiero po 5-8 mym obrocie koronką, gdzie inne startują przy pierwszym lub drugim obrocie, ale nie noszę ich na co dzień więc mi to nie przeszkadza. Spoczywają na poduszkach po czyszczeniu i regulacji każdy w styczniu tego roku ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj fajne ma te sikory, aż wierzyć się nie chce że one są nie odnawiane... Patrząc na nie ciężko mi sobie wyobrazić, co trzeba robić z zegarkiem, żeby wyglądał tak jak mój atlantic... Ktoś go chyba razem z trupem wykopał ;)

fakt dwa wyglądają bardzo dobrze ale pozostałe już nie prezentują się tak rewelacyjnie. Co do renowacji to dobra decyzja bo warto te mechanizmy fajnie się sprawują ale z tym "wykopaniem" to przesadziłeś :). Tylko załącz fotki zegarka po wszystkim!!! Ja obecnie składam pasówkę Omegi od podstaw, mechanizm kupiony osobno, koperta polerowana, sam wykonałem tarcze mosiężna i wysłałem do malowania do łodzi firma chronostar zobaczymy co przyślą. Zegarek ma być gigantyczny i niepowtarzalny samo malowanie tarczy 180zł plus 15 zł przesyłka. Odbiór drugi tydzień stycznia :P. Już się nie mogę doczekać ;)Po wszystkim będą zdjęcia co i jak po kolei udało mi się zrobić, trochę to trwa bo już 2 miesiąc, ale myślę że będzie warto.....

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180 zł? Mi za 100 zł pomalują tarczę, wymienią wskazówkę minutową, szkiełko i położą fosfor na indeksy ;) Ale wiadomo, atlantic to nie Omega....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180 zł? Mi za 100 zł pomalują tarczę, wymienią wskazówkę minutową, szkiełko i położą fosfor na indeksy ;) Ale wiadomo, atlantic to nie Omega....

To coś niskie te ceny :P w chronostarze samo malowanie tarczy Atlantica to 100 zł no chyba że masz jakieś chody :)

http://chronostar.pl/cennik

Druga sprawa to rozmiar i marka, Omegę zaliczają chyba do wyższej półki :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moj 3 - latek ;)

 

post-3990-0-49657900-1331806279.jpg

 

P.S. Ktos wie komu to oddac w Wawie zeby zrobil przeglad?

Edytowane przez pgmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Super Deluxe. Rok temu mierzyłem jego opóźnienie, w ciągu tygodnia wyszło 30s przy nakręcaniu co 12h. Wyprodukowany został w latach 1955-1960, dostałem go od dziadka ponad rok temu, wysłałem na małą restaurację i wygląda całkiem ok, zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach ;)

post-28173-0-57947100-1331806288.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model Super Deluxe. Rok temu mierzyłem jego opóźnienie, w ciągu tygodnia wyszło 30s przy nakręcaniu co 12h. Wyprodukowany został w latach 1955-1960, dostałem go od dziadka ponad rok temu, wysłałem na małą restaurację i wygląda całkiem ok, zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach ;)

post-29151-0-25683900-1331806324.jpg

Bardzo fajny egzemplarz ale osobiście zafundowałbym mu renowacje tarczy myślę, że warto tym bardziej że zegarek może być fajna pamiątką z kilkudziesięcioletnia tradycją.


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moj 3 - latek ;)

 

post-29151-0-82338200-1331806325.jpg

 

P.S. Ktos wie komu to oddac w Wawie zeby zrobil przeglad?

W Warszawie znam tylko Głowackich na Złotej najsłynniejsi, zasłynęli z renowacji wielu modeli, a także Atlantików, czyszczą regulują i smarują :P

Obejrzyj video po lewej!!!

http://www.renowacjecyferblatow.pl/

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny egzemplarz ale osobiście zafundowałbym mu renowacje tarczy myślę, że warto tym bardziej że zegarek może być fajna pamiątką z kilkudziesięcioletnia tradycją.

Chciałem, ale z jednej strony widać upływ czasu, co mi się podoba, a z drugiej widziałem różne efekty takich renowacji i nie przekonuje mnie to :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem, ale z jednej strony widać upływ czasu, co mi się podoba, a z drugiej widziałem różne efekty takich renowacji i nie przekonuje mnie to :/

Rozumiem Cię doskonale sam mam kilkanaście zegarków m.in. Tissoty sprzed 2 wojny światowej których nie chcę poddawać renowacji, szanuje taka decyzję niemalże na równi z decyzja o restaurowaniu. Wszystko zależy od punktu widzenia, osoby która nosi zegarek ,jej upodobań i przekonań bądź doświadczeń a także samego stanu zegarka. ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie znam tylko Głowackich na Złotej najsłynniejsi, zasłynęli z renowacji wielu modeli, a także Atlantików, czyszczą regulują i smarują ;)

Obejrzyj video po lewej!!!

http://www.renowacjecyferblatow.pl/

 

W sumie juz jeden zegarek mi robili i jestem zadowolony. Czy po takim serwisie dostaje sie jakis papier ze zegarek byl czyszczony, smarowany itp?

A i pytanie czy w ogole jest sens robic przeglad po tak krotkim czasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens to może i jest, ale jaki ma sens oddawanie go właśnie do Głowackich?

W nim siedzi chyba 2801, więc każdy w miarę normalny zegarmistrz powinien sobie dać z nim radę.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwisuja atlantic`y to czemu nie mialoby to sensu? Nie chciałbym go dac jakiemus paprakowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro serwisuja atlantic`y to czemu nie mialoby to sensu? Nie chciałbym go dac jakiemus paprakowi...

Zdawało mi się że chodzi Ci głównie o renowację widziałem tarcze robione przez Głowackich i nie wyglądały najgorzej powiedziałbym wręcz przyzwoicie, a czyszczenie i smarowanie tylko przy okazji. Co do sprawy papieru to owszem każdy porządny zegarmistrz powinien wystawić co najmniej 6-m-czną gwarancję na wykonanie usługi i tego żądaj. Oczywiście jak się ma swojego zegarmistrza problem znika bo kiedy nie zajdę robi od ręki bo dba o stałych klientów i gwarancja nie jest mi potrzebna, jednak kiedy korzystał bym z usług obcego nie wyszedłbym bez kwitu..... :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdawało mi się że chodzi Ci głównie o renowację widziałem tarcze robione przez Głowackich i nie wyglądały najgorzej powiedziałbym wręcz przyzwoicie, a czyszczenie i smarowanie tylko przy okazji. Co do sprawy papieru to owszem każdy porządny zegarmistrz powinien wystawić co najmniej 6-m-czną gwarancję na wykonanie usługi i tego żądaj. Oczywiście jak się ma swojego zegarmistrza problem znika bo kiedy nie zajdę robi od ręki bo dba o stałych klientów i gwarancja nie jest mi potrzebna, jednak kiedy korzystał bym z usług obcego nie wyszedłbym bez kwitu..... :blink:

 

O renowacji nie ma mowy bo zegarek ma dopiero 3 lata :blink: Nie znajde nic ciekawego to pojde do nich. Ostatnie pytanie: Ile srednio powinna kosztowac taka usluga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moj 3 - latek :blink:

 

post-29151-0-14077100-1331806556.jpg

 

P.S. Ktos wie komu to oddac w Wawie zeby zrobil przeglad?

 

Sorry z tą renowacja pomyliłem posty :blink:

Pytasz o tego 3 latka więc przegląd u mnie w mieście kosztuje od 40-60zł u zwykłego zegarmajstra znającego się na rzeczy, nie wiem jakie są relacje cenowe w większych miastach ale podejrzewam, że w tych samych granicach trzeba podejść i śmiało zapytać to ty jesteś klientem :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.