Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Duże wskazówki nie są od kompletu - różnią się kształtem.

Raczej obstawiałbym kształt taki jak ma minutowa.

Nie widzę, czy sekundnik ma przeciwwagę.

Dekiel OK,

AS 1188 występowały w Weltmeisterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc , sekundnik niema przeciwagi. Gdzie mogę znaleźć takie oryginalne wskazówki?, pomijam oczywiście allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochodzi on z lat 50 XX wieku, jest to popularnej klasy szwajcarski zegarek. Posiada dosyć ciekawą tarczę :)

Zleć zegarmistrzowi czyszczenie i oliwienie werku (ok. 40 złotych), załóż pasek (ok. 20 złotych) i wymień szkło (jeśli ma ryski - to dodatkowy koszt około 10 złotych). Możesz także wymyć kopertę (wymyć - nie odnowić!). Wspomniane zabiegi wykona każdy zegarmistrz (nie będący bateryjkarzem).

 

Po tych zabiegach zobacz jak się prezentuje - jeżeli nie będziesz zadowolony można się zastanowić nad myciem tarczy.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego szukam osoby lub firmy która podjęła by się takiej renowacji. Sam nie dam rady, może masz kogoś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdziłem tarczę i myślę nad jej umyciem, oczywiście nieosobiscie czy ktoś z forumowiczów ma w tym doświadczenie? Możesz kogoś polecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietnie radzi sobie z tym kolega Mwatch, jednak nie jestem pewien czy Ci pomoże - musisz z nim porozmawiać. Pamiętaj także, że mycie tarczy to bardzo ryzykowny zabieg - bardzo łatwo można ją nieodwracalnie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to pamiątka rodzinna, to warto zadbać by pozostała w jak najbardziej oryginalnym stanie. Czyszczenie smarowanie, mycie i lekkie polerowanie koperty. Warto wymienić wskazówkę godzinową i sekundnik na model z przeciwwagą i będzie super pamiątka.

Gratuluję, przede wszystkim pamiątki.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dawno miałem się pochwalić zegarkiem, którego pierwszym właścicielem był Pradziadek, a później Dziadek. Jakiś czas temu dostałem go od Ojca. Mam świadomość, że szkiełko + koronka są nieoryginalne jednakże nie mam zamiaru ich wymieniać. Z prozaicznego powodu - chcę mieć pamiątkę, która wyglądała tak samo jak wtedy gdy właścicielami byli moi wstępni ;)

 

5kr143.jpg

 

2ibn95y.jpg

 

20ztl5t.jpg

 

cueep.jpg

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zegarek ma piękną historię... Gratuluję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A dekiel to ten zegarek ma? A może i mechanizm w nim jest?

Jak już pokazujesz, pokazuj jak najwięcej.

Może uda ci się dowiedzieć z którego roku/z jakiego okresu ten zegarek pochodzi?

Mało mamy dokładniejszych datowań Atlantików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników marki prosze o opinię jak wam się podoba mój Atlantic model ORIGINAL 21 kamyków UNITAS data piękna granatowa tarcza

post-73862-0-79647700-1407688345_thumb.jpg

post-73862-0-74618900-1407688369_thumb.jpg

post-73862-0-00100900-1407688385_thumb.jpg

post-73862-0-41010800-1407688402_thumb.jpg

Edytowane przez GRZESIEK 1971

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak ale szkoda mi się go zrobiło wszyscy wiedzą że niebieska tarcza w orginale to rzadkość tym bardziej w takim modelu chrom bardzo ładny z ostrymi krawędziami kolor tarczy troszkę za jasny względem orginału generalnie nmie sie podoba a jak wam ???? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat się nie podoba, ale jak to trafnie zauważyłeś, to rzecz gustu. Od zegarków vintage oczekuję jak najwięcej oryginalności, a ten Original z oryginalnością ma niewiele wspólnego. Tarcza, to że malowanka, to nie jest coś karygodnego, ale wariacje kolorystyczne już mi nie pasuję, bo dlaczegóż by nie krwista czerwień, khaki, albo żółć, a przecież takich kolorów jak i tak "fest niebieskiego" nie było. W moich kategoriach akurat koperta i jej odnowienie mieści się w estetycznych walorach zegarka, ale można by było lepiej dopasować koronkę i mniej "zeszlifować" dekielek. Ponieważ zadałeś pytanie czy "nam" (mi ) się podoba, to pozwoliłem sobie udzielić odpowiedzi, ale jeśli Tobie się podoba, to najważniejsze, niech się dobrze nosi.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ten odcień niebieskiego niestety :(

Bo Original w oryginale był granatowy ,nie niebieski.... :)

Wiem,wiem ,my faceci rozróżniamy tylko trzy kolory.... :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale w zegarkach różnice koloru tarcz potrafimy zauważyć :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mnie cieszy lubię gdy ktoś mówi pisze szczerze tak jak jest walcie śmiało co myślicie o moich zegarkach a bede wstawiał ich tu troszkę ten był pierwszy bo powiem szczerze widziałem tylko jeden taki ( jeśli ma ktoś w orginalnym wydaniu taki model z niebieską tarcza ładnie zachowany chetnie go zobaczę ) A że takich w kolorze niebieskim już prawie nie ma postanowiłem go odnowić żeby cieszył mni na codzień a że był tak bardzo zjedzony przez czas że z niebieskiego praktycznie nie było widać odnowiłem i wyszło tak jak wyszło . To że odcień niebieskiego nie taki to wiem koronkę też dopasuję i będzie oki . A teraz Original orginalny

post-73862-0-86971500-1407692721_thumb.jpg

post-73862-0-19830400-1407692726_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mnie cieszy lubię gdy ktoś mówi pisze szczerze tak jak jest walcie śmiało co myślicie o moich zegarkach a bede wstawiał ich tu troszkę ten był pierwszy bo powiem szczerze widziałem tylko jeden taki ( jeśli ma ktoś w orginalnym wydaniu taki model z niebieską tarcza ładnie zachowany chetnie go zobaczę ) A że takich w kolorze niebieskim już prawie nie ma postanowiłem go odnowić żeby cieszył mni na codzień a że był tak bardzo zjedzony przez czas że z niebieskiego praktycznie nie było widać odnowiłem i wyszło tak jak wyszło . To że odcień niebieskiego nie taki to wiem koronkę też dopasuję i będzie oki . A teraz Original orginalny

post-73862-0-48942900-1407692793_thumb.jpg

post-73862-0-20667100-1407692798_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam  taką tarczę[oryginalną] zdjęcie z przed chwili :)

post-41915-0-35284000-1407693221_thumb.jpg

post-41915-0-40312100-1407693236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.