Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Tego Atlantica już tutaj prezentowałem, jednak ostatnio zaintrygowała mnie pewna kwestia - mianowicie, zegarmistrz który się nim zajmował orzekł, że to model z rzadką tarczą i nigdy wcześniej takiej nie widział. Rozumiem, że nie jest to kolekcjonerski unikat - widywałem już takie, jednak czy aby ta tarcza nie jest rzeczywiście jedną z ciekawszych?

post-63245-0-58905100-1410614507_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż!

 

Warsiawska, to ona nie jest,  ale................

Filipie przypomina inny stoliczny obiekt.

Znaczy się, dawny kubeł wybudowany z gruzów

zrujnowanego miasta zwany 10 lecia stadion.

Jak nic zaznaczone na niej są sektory i trybuny

dla gawiedzi rządnej igrzysk.

 

Tak tarcza znakomita i w stanie

powiedział bym, wskazującym

na nikłe z użycie.

Tylko korona nie od tych trybun! 

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski, to zawsze wyjątkowy egzemplerz. Gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Litwie, przed chwilą dotarłem do hotelu. Zaraz się poprawię.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem pocztę' nie mam nic od Ciebie.?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek , Filip ,

Świetne i rzadkie egzemplarze

Gratulacje


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z braku czasu pokażę wam kolejne    dwa jakie posiadam od jakiegoś czasu Takie tam dwa ,po serwisie , pokaże wam  za nim pójdą do ludzi na bazarek .  Koperty w oryginale bez ponownej powłoki.  W  pierwszym zegarku  koperta  uchowała się w świetnym stanie łacznie z koronką :).  W drum zaś, już trochę gorzej :(  tarcza oryginalna , jak nowa :)  Przeprszam za jakość zdjęć , robione na szybko. 

 

 

DSC04848_zpsf1a8fce6.jpgDSC04847_zpsebcb915d.jpgDSC04844_zpsd53c9427.jpg

 

DSC04840_zps396d3af9.jpg

 

 

DSC04843_zpscac1d6ea.jpg

 

 

   Kolejny :)

DSC04856_zpsfcd10bea.jpgDSC04854_zpsa1d0266f.jpgDSC04866_zps9b9c53cb.jpgDSC04875_zpsde86d5ba.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne, czy w pierwszym zegarku koronka powinna mieć taki kolor i kształt?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest taki ,bo  jest stara , i lekko zmatowiona , na pewno swoje juz ma za sobą  :) . Takie zegarki niegdyś  nabyłem  , więc jeśli ma być inna to będę szukał takiej jak ma być. Niech fachowcy się wypowiedzą :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością są tacy którzy to będą wiedzieli, chociażby Jacek czy JT. Nie kwestionuję oryginalności, ale ten kształt i kolor budzi pewne wątpliwości. Mam nadzieję, że się pozytywnie rozstrzygnie. Zapomniałem napisać, że jeden i drugi bardzo fajne.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Zdjęcia oglądam na dość małym ekranie, więc i szczegółów nie widzę za dobrze.

Ale koronka w pierwszym wydaje się ok, po prostu chrom odpadł. Chromowanie koronek to chyba pierwsza rzecz, na która miał wpływ upływający czas. Nawet w szufladowych egzemplarzach chrom odpadał.

Zastanawia mnie rozkład napisów w zegarku z ringiem. Te dolne są dość nisko. W połączeniu z bardzo dobrym wyglądem pozłoty wskazówek, budzi u mnie podejrzenia.

Brak też śladów po nazwie modelu, czy jak określał to Wojtek, linii. Tzn EXTRA, SUPER czy SPECJAL. Ale to nie wszędzie występowało, więc nie jest to czynnik decydujący.

 

PS obejrzałem go raz jeszcze, ta pozłota nie jest chyba jednak w tak dobrym stanie jak początkowo oceniałem. Wyglad indeksów odsuwa podejrzenia o ingerencje w tarczę, wątpię, żeby dotyczyła ona tylko indeksów.

Ale Panie Marcinie, chętnie obejrzałbym zdjęcia en face, cz jak to się pisze. Na wprost znaczy, tylko zeby pewien szmatławiec za tło nie robił ;)

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wątpliwości zostały rozwiane. Zmyliła mnie ta zmiana koloru, a właściwie brak chromu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia oglądam na dość małym ekranie, więc i szczegółów nie widzę za dobrze.

Ale koronka w pierwszym wydaje się ok, po prostu chrom odpadł. Chromowanie koronek to chyba pierwsza rzecz, na która miał wpływ upływający czas. Nawet w szufladowych egzemplarzach chrom odpadał.

Zastanawia mnie rozkład napisów w zegarku z ringiem. Te dolne są dość nisko. W połączeniu z bardzo dobrym wyglądem pozłoty wskazówek, budzi u mnie podejrzenia.

Brak też śladów po nazwie modelu, czy jak określał to Wojtek, linii. Tzn EXTRA, SUPER czy SPECJAL. Ale to nie wszędzie występowało, więc nie jest to czynnik decydujący.

 

PS obejrzałem go raz jeszcze, ta pozłota nie jest chyba jednak w tak dobrym stanie jak początkowo oceniałem. Wyglad indeksów odsuwa podejrzenia o ingerencje w tarczę, wątpię, żeby dotyczyła ona tylko indeksów.

Ale Panie Marcinie, chętnie obejrzałbym zdjęcia en face, cz jak to się pisze. Na wprost znaczy, tylko zeby pewien szmatławiec za tło nie robił ;)

Proszę bardzo DSC04885_zps4d2b808c.jpg

 

 

 Jaki werdykt? :)

 

PS: Myślałem że wszyscy na forum jesteśmy na "Ty " i nie jesteśmy Panami 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy luma jest tez taka jasna w rzeczywistości jak na zdjeciach? Swieci jeszcze w ciemności czy juz nie?


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak luma jest jasna , tarcza generalnie wygląda na żywo o 100 % lepiej , luma świeci ale to tak z 10 sek :(   i bardzo słabo ,po chwili zaraz słabnie . Trochę prześwietliłem zdjęcie , bo robiłem na szybko , ale luma jest czysta i niewykruszona 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z lat 50 - czy ta luma powinna jeszcze świecić ...? Moze był odnowiony pare lat temu.

 

Popatrze wieczorkiem na dużym ekranie

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilku sek świecenie , nie można nazwać  nawet świeceniem , bo jest to dosłownie chwila , spojrzysz na tarczę i po  świeceniu.:)  :) , Dzięki panowie za  szczerą ocenę zegarka , bo tarczy  w takim  stanie, w tym modelu dawno nie posiadałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldmastery bez "linii" faktycznie występowały. Mało tego - dokładnie taki jak Marcina również. Wyjątkowość tego modelu to białe koła na krańcach czarnego ringu oraz napis "Swiss"  bez zazwyczaj stosowanego "Swiss Made" . Jednak zastanawiający jest tu fakt niewspółmiernego zużycia zauważalny między tarczą a kopertą.  Można przyjrzeć się krawędzi tarczy, ale to Ty go masz w ręku, zatem sam musisz dokonać szczegółowej oceny. Bardzo możliwe, że tarcza została odnowiona, ale jeśli to bardzo dobrze. Możliwe również, że ktoś również stosuje jakąś technikę czyszczenia podobną do Twojej.

 

Pierwszy, którego zaprezentowałeś - Bardzo ładny, takie zużycie koronki to norma w bardziej eksploatowanych egzemplarzach. Mam jednak obawy co do sekundnika -właściwie to go nie widzę i zgadzam się z Jackiem, że zdjęcia centralnie od góry są konieczne.

 

Poniżej "ringowiec" dla porównaia, choć w stanie kiepskim.

 

post-53152-0-64796400-1411210091_thumb.jpg

 

post-53152-0-97037300-1411210103_thumb.jpg

 

post-53152-0-74226800-1411210112_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki zostały zakupiony od zegarmistrza który poprostu wyciągnął je  z szuflady, twierdził ze swego czasu miał duzo oryginalnych częsci do atlantika (jak twierdzi miał praktyki w Atlantiku na poczatku swojej kariery  ma nawet jakis certyfikat . 

Moim zdaniem, a zegarek ogladałem dokładnie pod lupą, tarcza jest w 100 % oryginalna i nieodnawiana , w pierwszym jak i w drugim przypadku. Chciałem upewnić się pytając się was o opinie na ich temat  . Dziekuję za podpowiedzi jak sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe zatem, jeśli zegarek faktycznie przeleżał w szufladzie, a zegarmistrz bajek nie opowiada, że część przynajmniej uszkodzeń koperty powstała na skutek przemieszczania się jej w miejscu złożenia. Jednak przetarcia po okręgu koperty od spodu sugerują na intensywne używanie i nakręcanie. Lecz jeżeli mimo to, tarcza przetrwała w tak dobrym stanie, to tylko się cieszyć - osobiście równeż nie widziałem tarczy z tego modelu w lepszym stanie i może dlatego jestem ostroąny w ocenie, ale jak mówiłem, to Ty go masz przed sobą.

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.