Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Helvetia

Czy są coś warte ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tutaj nowym użytkownikiem więc myślę że mogę pytać jak laik bo tak na prawdę to nic nie wiem o zegarkach i dopiero zaczynam przygodę znalazłem dwa zegarki Helvetia jeden quartz Promotion 07 potem na górze 9361 i na dole 2873 potem .0005.30 z bransoletką a drugi Helvetia automatic z tyłu nr 2783 a pod tym nr jeszcze jeden 045.30 oba z datownikami szkiełka są podrapane jedno nawet pęknięte ucieszyłem się bo ten starszy zaczął normalnie pracować :) napiszcie proszę czy warto np dokupić i odnowić kopertę pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów

 

Helvetia

 

 

Niestety w dobrym zewnętrznym stanie to on nie jest ale można go chyba będzie odnowić czy to jest trudne ??? no i czy się opłaca?

 

A tu są zdjęcia:

 

post-31491-0-42537300-1331582268.jpg/

 

post-31491-0-52788300-1331582270.jpg/

 

post-31491-0-52198400-1331582272.jpg/

 

post-31491-0-76701500-1331582274.jpg/

 

post-31491-0-94313300-1331582276.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zegarek jest zpolowy lat 70-tych i to w calkiem przyzwoitym stanie jak na swoj wiek. Tu nie ma co odnawiac, tylko wymienic strzelone szklo.Mechanizm to dobra eta 2783, wiec warto w niego zainwestowac zwlaszcza ze wstawienie nowego szkla to jakies 5-8zl? Koperta jest stalowa i mozna ja ewentualnie przepolerowac jezeli ma glebokie razace rysy, bo drobne ryski sa do przezycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest zpolowy lat 70-tych i to w calkiem przyzwoitym stanie jak na swoj wiek. Tu nie ma co odnawiac, tylko wymienic strzelone szklo.Mechanizm to dobra eta 2783, wiec warto w niego zainwestowac zwlaszcza ze wstawienie nowego szkla to jakies 5-8zl? Koperta jest stalowa i mozna ja ewentualnie przepolerowac jezeli ma glebokie razace rysy, bo drobne ryski sa do przezycia.

 

Dzięki za odpowiedż dodam jeszcze dwa zdjęcia tej pierwszej Helvetii bo zniknęły a mogą okazać się pomocne w określeniu stanu jak i czy w ogóle brać się za to czy zlecać komuś naprawę??? itd

 

post-31491-0-12722900-1331582380.jpg/

 

post-31491-0-99340600-1331582382.jpg/

 

Mam jeszcze dużo takich zegarków tylko potrzebuję czasu na wykonanie zdjęć i ocenę myślę że pomożecie mi w ocenie czy są warte zachodu , chcę poznać choć po części tajniki wiedzy o zegarkach :) wiem że daleka droga przede mną ale z Waszą pomocą na pewno dam radę mam kilka Omeg i innych sam nie raz myślałem ruszać czy nie ale nawet nie wiem jakich narzędzi używać do otwierania :) mogę coś zniszczyć co okaże się potem nie do odtworzenia więc liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy robic samemu czy dac komus?

To zalezy od tego, czy masz zapal do pracy, czas i cierpliwosc.

Samemu mozna, potrzeba zgromadzic troche narzedzi i przeczytac pare watkow

o odrestaurowaniu zegarkow.

 

Tu jeden na temat:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/80-pierwsze-amatorskie-czyszczenie-zegarka/

Pamietam wocio19 napisal obszerny temat ze zdjeciami o renowacji itp.

tylko ze nie umiem go znalezc.

Poczytaj troche tu:

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/55-kacik-zegarmistrzowski/

 

A te zegarki co masz, to porob im zdjecia i wstaw w jednym temacie

chetnie zobacze :)


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak fotke mechanizmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może by tak fotke mechanizmu?

 

Próbowałem otworzyć ale nie umiem co to za model i jak znależć coś na jego temat muszę sobie kupić jakiś klucz do otwierania i w ogóle trochę narzędzi napisz jak możesz coś o tym zegarku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęć mechanizmu za wiele nie da się powiedzieć o tym zegarków który wygląda jak Omega Speedmaster.

Może wybierz się do zegarmistrza, żeby Ci go otworzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wspomniana omega - jesli w srodku eta omegi to

3510.50


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wspomniana omega - jesli w srodku eta omegi to

3510.50

 

 

Dzięki za informacje ta omega była dobra ale zegarmistrz powiedział że musiał by ja wyczyścić a to by potrwało kilka dni co zrobić ?

 

Zdobyłem też damski zegarek OLMA AUTOMATIC 21 JEWELS INCABLOC na dekielku w środku SWISS MADE 4711 oraz bardzo małe chyba cyfry rylcem wyryte na zewnątrz nr 07240-3 w środku nr na mech. 2851 KP jaki to może być rocznik i czy jest cenny? na tyle żeby mu wymieniać pasek i czyścić?? dziękuję wszystkim

 

Zamieszczę niebawem zdjęcia jak wygląda mój warsztat daleko mi do profesjonalizmu ale zacząć jakoś trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damska Olma warta w porywach kilkadziesiat zl, bo to zegarek damski i w Polsce nieznanej firmy. No chyba, ze zlota koperta, ale nie przypuszczam (nie moge teraz niestety otworzyc zdjec w pracy, ale rzucilem na nie okiem wczoraj).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna ta omega. :lol:

wyglada na to że odziedziczyłeś prawdziwe skarby ,

zrób zdjecia wszystkim swoim omegom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej Olmy nie warto czyscic ani cokolwiek z nia robic,

Olmy meskie sa warto kilka zlotych, a co dopiero damska.


Transport lotniczy (in study process).

Zodiac ZO2040 on brancelet. Election Grand Prix Berne 1914 from 1945 on Hirsch Calf. Election Grand Prix - in repair. Marzenie i cel: IWC Mark XVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.