Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 00110010000010011001

Podrobki Casio

Rekomendowane odpowiedzi

wil m red to trochę dziwne że najpierw kupujesz zegarek a dopiero później dokładnie przeglądasz ofertę tego sprzedawcy i pytasz o jego produkty. Wskazuje to że nie jesteś świadomym konsumentem, nie pozostaje Ci nic innego niż czekać w napięciu na nadejście zegarka i ewentualnie w przypadku podróbki mieć żal tylko do siebie, a tak na poważnie to najpierw zawsze lepiej zapytać na forum niż podjąć pochopną decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) pozostaje mi ocenić jakoś zegarek jak przyjdzie na podstawie jakichś wskazówek na internecie no i na podstawie waszych wypowiedzi, które były pomocne. Dziękuję.

Abstrahując już od faktu, że Daymon-Trade to pewniak (i znowu wyjdzie, że go bronię ;)), nie masz co się martwić, bo podrabianych jest tylko kilka modeli, jak na przykład GA-100 (pełno tego na Allegro), G-7900 czy DW-6900. W przypadku każdego z nich na pierwszy rzut oka widać, że to podróbka. Nie widziałem nigdy podróbki modelu z Tough Solar i Wave Ceptor, bo takich na rynku chyba po prostu nie ma - to zbyt zaawansowane technologie. Nawet podróbki serii Edifice (na marginesie dodam, że również jest to tylko kilka modeli), które uchodzą za dość wierne oryginałom, da się rozpoznać na pierwszy rzut oka - przykładem niech będzie trwająca właśnie aukcja z podróbą EF-535BK (link). Tak wygląda fake z powyższej aukcji, a tak oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wil m red to trochę dziwne że najpierw kupujesz zegarek a dopiero później dokładnie przeglądasz ofertę tego sprzedawcy i pytasz o jego produkty. Wskazuje to że nie jesteś świadomym konsumentem, nie pozostaje Ci nic innego niż czekać w napięciu na nadejście zegarka i ewentualnie w przypadku podróbki mieć żal tylko do siebie, a tak na poważnie to najpierw zawsze lepiej zapytać na forum niż podjąć pochopną decyzję.

Nie czytasz ze zrozumieniem pisałem, że dopiero po zakupie w mailu dostałem link do strony gdzie on sprzedaje te kalkulatory więc nie mogłem wcześniej mieć związanych z tym wątpliwości. Seven nie wiem czy tak łatwo odróżnić te zegarki jak piszesz. Oglądałem te dwa dla porównania co podałeś i dla mnie np. (moze ktoś się zgodzi) nie jest oczywiste ze jeden jest podrobiony a drugi oryginalny. Ja bym powiedział że ten na zdjęciu (podróbka) został tak ujęty ze widać dokładniej jak wygląda tarcza i tyle. Zegarek do mnie dzisiaj dotarł i mam dwa pytania. Pierwsze to puszka która jest inna niż na filmach na you-tube gdzie jest srebrna a moja jest taka jak na tej aukcji albo na aukcjach daymona niektórych: http://www.ebay.com/itm/Casio-G-Shock-XL-Black-X-Large-Watch-GA120-1A-NEW-/230688571506?pt=Wristwatches&hash=item35b61c4072 Kolejną sprawą jest kod kraju jaki mam na metce zegarka a mianowicie "WG" Wikipedia mówi że to Niemcy Zachodnie (których już nie ma) albo Grenada (państewko na Karaibach, chyba na jedną małą wyspę) Przychodzi wam jakiś komentarz na to na myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seven nie wiem czy tak łatwo odróżnić te zegarki jak piszesz.

Bardzo łatwo, wystarczy przyjrzeć się szczegółom. :)

 

Zegarek do mnie dzisiaj dotarł i mam dwa pytania. Pierwsze to puszka która jest inna niż na filmach na you-tube gdzie jest srebrna a moja jest taka jak na tej aukcji albo na aukcjach daymona niektórych: http://www.ebay.com/itm/Casio-G-Shock-XL-Black-X-Large-Watch-GA120-1A-NEW-/230688571506?pt=Wristwatches&hash=item35b61c4072

Chyba wszystkie nowsze G mają już czarną puszkę. BTW - moim zdaniem jest ładniejsza. :)

 

Kolejną sprawą jest kod kraju jaki mam na metce zegarka a mianowicie "WG" Wikipedia mówi że to Niemcy Zachodnie (których już nie ma) albo Grenada (państewko na Karaibach, chyba na jedną małą wyspę) Przychodzi wam jakiś komentarz na to na myśl?

Nie jestem pewien, czy jest to w ogóle kod jakiegokolwiek kraju - Casio stosuje chyba tylko bardziej ogólne oznaczenia w nazwie modelu (np. -ER w przypadku Europy). W każdym razie kod WG mam na "metce" mojego GS-1100, który został kupiony w Szkocji.

 

Jeśli nadal masz jakieś wątpliwości odnośnie Daymon-Trade, to wiedz, że swojego czasu nawet samo Casio interesowało się tym sprzedawcą w związku z faktem wykorzystywania przez niego instrukcji obsługi przetłumaczonych przez polskiego dystrybutora. Nie sądzę, by hurtowa sprzedaż podróbek umknęła ich uwadze. :D Jeśli mnie pamięć nie myli, to NETRUNNER (brand manager Casio, pisuje na tym forum) wspominał kiedyś o tym, że na polecenie Casio kupował w celach kontrolnych zegarki od prywatnych importerów z Allegro, tak więc D-T zapewne również został w ten sposób "skontrolowany".

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! A ja wam powiem tyle. Juz wole nawet dac te 100zl. wiecej w galerii niz kupic zegarek podrobke, o polowe taniej i wylac te polowe pienioedzy! Dla mnie zegarek musi miec papier, hologram pod spodem. Jak kupowalem EF-540 to poprosilem o certyfikat fitmy Zibi. Bez problemu, hologgram jest, jest? I dla pani 520zl w raczke;) 30 dyszki utargowalem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ostatecznie muszę stwierdzić ze nie znalazłem dowodu na to, że ten zegarek który kupiłem u Daymon-Trade jest podrobiony. Byłem dzisiaj w Time-trend i poprosiłem Panią żeby mi pokazała ten sam model z wystawy aby porównać czy może podświetlenie się różni albo coś innego mi się rzuci w oczy i muszę powiedzieć że nie znalazłem nic czym te zegarki mogłyby się różnić. W tej sytuacji daruję sobie tą podejrzliwość i uznam ze sprzedano mi ORYGINALNY zegarek. Ciekaw tylko jestem jak wygląda gwarancja u tego sprzedawcy czy komuś kiedyś się zdarzyła u niego naprawa gwarancyjna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ktoś wtopił dwie stówy... Zgłaszałem aukcję, ale Allegro nie zareagowało... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

aukcja byla wyrozniona wiec pewnie dlatego. allegro zarobilo na tym przeciez pare groszy wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzony sprzedawca i oryginalny zegarek.

Edytowane przez Pablos_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to Casio obecnie nie ma żadnych fabryk w Korei, poza tym G nie są sprzedawane z takimi puszkami. Śmierdzi podróbą. Dekiel w DW-5600E powinien wyglądać tak:

 

http://watchshock.com/photo/Casio/G-Shock/DW-5xxx/DW-5600E-1/DW-5600E-1-watches-1240676876.jpg

 

Dekielki takie jak na przytoczonym przez Ciebie zdjęciu miały starsze egzemplarze, ale one z kolei były składane w Malezji (choć niewykluczone, że w Korei również, o ile Casio miało kiedykolwiek fabryki w tym kraju).

 

http://img.photobucket.com/albums/v700/sjackal/DW5600ECasebacks.jpg

 

EDIT: Z tego co udało mi się znaleźć to DW-5600E faktycznie był składany w Korei, ale pod koniec ubiegłego wieku.

 

http://forums.watchuseek.com/f43/dating-5600e-451527.html

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej oryginał, tylko bezel jakoś niedopasowany, trzeba by było zdjąć, docisnąć, albo suszarką podgrzać. dekiel jest ok. W podróbce, od razu po wyświetlaczu by było widać że ściema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obaw. Kupuj i niech się nosi. Gwarancja jest egzekwowana w każdym punkcie ZIBI bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja od prywatnych importerów (a do takich zalicza się Daymon-Trade) nie jest egzekwowana przez Zibi. "W razie czego" musisz odsyłać zegarek do sprzedawcy. Na szczęście w przypadku Casio gwarancja rzadko się przydaje. Jeśli przez "wszystko z nim ok" rozumiesz kwestię oryginalności to tak, wszystko z nim ok. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

Mam już większą jasnośc. Po zakupie podzielę się fotkami.

 

I jak kupiłeś go, czy sprzedający się faktycznie namyślił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.