Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Seven

Użytkownik
 • Content Count

  3,971
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Everything posted by Seven

 1. Tak, a dokładniej 5 niezależnych silniczków, które napędzają: - wskazówkę godzinową + minutową oraz wskaźnik 24-godzinny - wskazówkę sekundową - zegar na prawej tarczy - wskaźnik dnia tygodnia - datownik
 2. Teoria jest słuszna, ale w praktyce różnie z tym bywa, za dużo czynników ma wpływ na odbiór fal radiowych.
 3. Tak, na czasie letnim pierwsza próba synchronizacji startuje o godzinie 3:00. Jeśli się powiedzie to będzie tak jak piszesz - kolejna dopiero po 24 godzinach. Natomiast jeśli się nie powiedzie, to kolejne próby będą miały miejsce o godzinie 4:00, 5:00 oraz 0:00, 1:00 i 2:00 kolejnego dnia. Udana synchronizacja anuluje kolejne próby w danej sesji, a następna sesja rozpocznie się znów o 3:00, bez względu na godzinę poprzedniej synchronizacji. Y oznacza udaną synchronizację, N oznacza że pierwsze trzy próby w aktualnej sesji zakończyły się niepowodzeniem i kolejna będzie miała miejsce o godzinie 0:00. Jeśli po udanej synchronizacji wykonasz ręczną synchronizację, która się nie powiedzie, zegarek będzie wskazywał N. W sporadycznych przypadkach może zdarzyć się, że ze względu na słaby odbiór sygnału zegarek zsynchronizuje tylko czas (poza nim synchronizowana jest również data), wtedy wskazywane będzie N.
 4. GW-4000 jest bliźniakiem GW-3000 pod względem funkcjonalności, a więc automatyczna zmiana czasu odbywa się tylko w przypadku udanej synchronizacji. Jeśli czas się zmienił, synchronizacja musiała zakończyć się powodzeniem, nie ma innej opcji.
 5. Od jakiegoś roku albo dwóch już chyba we wszystkich nowych modelach w czarnym wykończeniu stosują DLC.
 6. OCW-P1000 - powrót kaszalota. http://www.casio.co.jp/release/2015/0204_ocw-p1000/
 7. Czy przypadkiem nie przestawiłeś strefy czasowej? Synchronizacja w niektórych strefach nie jest aktywna i wtedy przy próbie jej ręcznego wymuszenia sekundnik cały czas wskazuje N.
 8. Seven

  GW-9400 Rangeman

  W przypadku Casio szlufki zawsze sprzedawane są w komplecie z paskiem, nie ma możliwości ich kupna osobno.
 9. A także np. GW-3000, GW-4000, GW-A1000, GW-A1100.
 10. Seven

  Podrobki Casio

  Pierwszy to podróba, więc i w drugim przypadku mam wątpliwości, aczkolwiek na zdjęciach jest oryginał. Jednak kto wie, co dostaniesz w rzeczywistości...
 11. Ja mam nawet poniżej 16 cm w nadgarstku i nie musiałem wszystkich ogniw wyjmować.
 12. Seven

  Podrobki Casio

  To nie jest żadna wada. Datownika nie trzeba naprawiać, tylko wyregulować. Każde Casio z niezależnym napędem datownika posiada taką opcję.
 13. Przyczyny mogą być różne - pole magnetyczne, silny wstrząs lub po prostu można to zrobić "niechcący" - w tym modelu tryb ustawień rozwiązany jest bardzo osobliwie i łatwo poprzestawiać wskazówki chcąc po prostu ustawić strefę lub godzinę. Skoro sekundnik ustawia się na 36 sekundzie to przycisk musisz zwolnić dopiero gdy wskoczy na 51 sekundę. W trybie regulacji najpierw ustawiasz lewą tarczkę, później prawą (wskazówka sekundowa nadal stoi w miejscu). Dopiero po nich sekundnik i na koniec główne wskazówki jeśli zachodzi taka konieczność.
 14. Na jakiej pozycji zatrzymuje się wskazówka sekundowa, gdy zaczynasz przytrzymywać lewy górny przycisk? Zwolnij przycisk, gdy sekundnik zatrzyma się na pozycji +15 sekund względem tego punktu początkowego - to powinno uruchomić tryb regulacji wskazówek.
 15. Zapomniałem, że sekundnik jest przecież przestawiony i u Ciebie nie będzie to godzina trzecia. Normalnie sekundnik po przytrzymaniu przycisku ustawia się na godz. 12, a następnie co trzy sekundy wskazuje kolejne tryby ustawień symbolizowane przez godzinę pierwszą, drugą oraz trzecią. Zatem po prostu trzymaj przycisk dotąd, aż wykona trzy pięciosekundowe skoki.
 16. Pozycje bazowe wskazówek "się poprzestawiały". W trybie głównym TM przytrzymaj lewy górny przycisk dotąd, aż sekundnik będzie wskazywał godzinę trzecią. Gdy zwolnisz przycisk, lewa tarczka powinna przestawić się w tryb regulacji. Przyciskami z prawej strony wyreguluj ją w ten sposób, by kreska ustawiona była idealnie pionowo, jak na poniższej ilustracji: Następnie wciśnij lewy dolny przycisk i poczekaj aż wskazówki małego zegara WT przestaną się obracać - powinny ustawić się na godzinie 24:00, jeśli tak się nie stało to przestaw je przyciskami z prawej strony. Ponownie wciśnij lewy dolny, by wyregulować wskazówkę sekundową - prawym dolnym przyciskiem ustaw ją na godzinie 12. Jeszcze raz wciśnij lewy dolny i kiedy główne wskazówki się zatrzymają, ustaw je dokładnie na godzinie 24:00 i zatwierdź lewym górnym przyciskiem. Nie bierz tego do siebie, ale nie mam ani czasu ani ochoty na załatwianie takich spraw przez telefon.
 17. No to świetnie. Niektóre modele mają po prostu gorszy odbiór niż inne. Pozdrawiam również.
 18. Dlaczego miałbym się denerwować? Zawsze chętnie odpowiadam na tego typu pytania, jeśli tylko mam wolną chwilę. Niemniej za uznanie wypada podziękować, co też niniejszym czynię.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.