Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tarant

Jak spożondzić chfytliwy opis na allekro

Rekomendowane odpowiedzi

Ściślej Bauermonster...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bauermonsteruhr... oczywiście das...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę jeszcze, jak ten werk w Bauerowym oryginale się zawieszało (zdjęcie lusyka, werk nieco inny)

post-6402-0-53766100-1378154607_thumb.jpg

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizytówka sprzedającego w zakładce "o mnie"

witam serd  na moich aukcjiach  aukcjie staram się opisac zawsze jak najdokładniej w miare swoich możliwości   przedmioty są urzywane  stylizowane i antyczne posiadają po kilkanaście kilkadziesiąt lat a nawet grubo po 100 lat  z tąd proszę liczyc się z tym iż nie zawsze ale w niektórych przypadkach noszą ślady użytku i patyny  są to przedmioty kolekcjonowane przez moich dziadków rodziców  które były od dawna w mojej rodzinie mogę też cos wymienić na jakiś inny antyk iż też kocham się w takich przedmiotach antycznych i po to odsprzedaje by kolejnie zakupić coś innego nie tuzinkowego do swoich kolekcji  nie przyjmuje zwrotów z uwagi na to iż przedmioty to urzywane żeczy nie odwołuje ofert ja traktóje poważnie i tego wymagam od innych kolekcjonerów  nie wysyłam za pobraniem nie odpowiadam za uszkodzenia spowodowane przez poczte polską    zanim kupisz przeczytaj pzd rmarcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przekonałem się, że niektórym aukcjom towarzyszą zjawiska nadprzyrodzone - następuje cudowne rozmnożenie zegarów.

Śledzę aukcje bardzo starego zegara francuskiego :  http://allegro.pl/show_item.php?item=3652903832

Później dowiaduję się, że ten sam zegar został już sprzedany przez tego samego sprzedawcę 15 września

http://allegro.pl/zegar-francuski-z-xixw-oryginalny-medalowy-i3527471285.html

Może te zegary wyprodukował ten sam wytwórca, który sporządził mojego słonia - Junghansa ?

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paskud dekady, prawdopodobnie ten mutant ma już swoje lata..

Jeśli obrazek jest zbyt mały - proszę ściągnąć sobie ten zrzut i powiększyć. Niezapomniane doznania.

 

201419806ff766a7.jpg

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem otwierać oddzielnego tematu - więc pytam tutaj.

Mój kuzyn z Australi zaraził się (za moim przyczynkiem) zegarami. Zastanawiamy się wspólnie czy wysyłanie zegarów poza UE jest możliwe i nie jest objęte obowiązkiem uzyskania zgody Ministerstwa Kultury ?  Dotyczy to też sprowadzania zegarów zza oceanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłanie bez pozwolenia jest możliwe do określonej wartości obiektu. Dla wyrobów rzemiosła to jest chyba równowartość 24.000 pln. Zza oceanu możesz sprowadzać dowoli.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikro konkurs bez nagród. Ile rzeczy jest w tym zegarze nakichanych ??

 

Witam na mojej aukcji !!!

Przedmiotem dzisiejszej licytacji jest piękny ,całkowicie kompletny zegar linkowy w drewnianej bogato rzeźbionej skrzyni.Tarcza zegara zachowana jest w idealnym stanie z czystym mechanizmem nakręcanym korbką na prawidłowym chodzie .Waga ,wahadło oraz środek tarczy zegara ozdobione są takim  samym ornamentem z wizerunkiem kobiety.Zegar jest zupełnie sprawny, zachowany w bardzo dobrym stanie, mając na uwadze oczywiście upływający czas oraz prawidłowe ślady długoletniego użytkowania.

Wymiary zegara;

wys.122 cm

szer.40 cm

gł.16 cm

 Do zegara dołączona jest korbka do nakręcania.Zapraszam wszystkich zainteresowanych do licytacji bo naprawdę warto , gdyż takich pięknych okazów jest już coraz mniej .

 

 

attachicon.gif3518017146_1.jpgattachicon.gif3518017146_2.jpgattachicon.gif3518017146_3.jpgattachicon.gif3518017146_4.jpgattachicon.gif3518017146_5.jpgattachicon.gif3518017146_6.jpg

Wydaje mi się ,że te waga co na zdjęciu kolega Tarant pokazał jest nieoryginalna    :rolleyes: ,to co ja znalazłem na allegro pasuje bardziej  do tego zegara ,tylko ktoś rubiny ze środka  zapier.....daczył    ;) Maja ludzie fantazje ,może to Cygańska twórczość ????.

h6xg.jpg

ewcm.jpg

Edytowane przez matik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem otwierać oddzielnego tematu - więc pytam tutaj.

Mój kuzyn z Australi zaraził się (za moim przyczynkiem) zegarami. Zastanawiamy się wspólnie czy wysyłanie zegarów poza UE jest możliwe i nie jest objęte obowiązkiem uzyskania zgody Ministerstwa Kultury ?  Dotyczy to też sprowadzania zegarów zza oceanu.

Wysyłałem już zegary do Australii, Chin, Kanady i USA i nie ma z tym żadnego problemu, chyba, że mają - jak napisał kol. Kiniol - znaczną  wartość. Ale kto wyceni zegar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że te waga co na zdjęciu kolega Tarant pokazał jest nieoryginalna    :rolleyes: ,to co ja znalazłem na allegro pasuje bardziej  do tego zegara ,tylko ktoś rubiny ze środka  zapier.....daczył    ;) Maja ludzie fantazje ,może to Cygańska twórczość ????.

h6xg.jpg

ewcm.jpg

O gustach się nie dyskutuje!

To akurat moja aukcja i jak poszukasz znajdziesz resztę do kompletu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro Twoja Thomass, to po bliższym poznaniu zagadnienia i patrząc z innego kąta nawet mi się podoba  ^_^ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok skoro Twoja Thomass, to po bliższym poznaniu zagadnienia i patrząc z innego kąta nawet mi się podoba  ^_^ .

Oj, nie trąci Twoja wypowiedź szczerością, nie trąci...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem już zegary do Australii, Chin, Kanady i USA i nie ma z tym żadnego problemu, chyba, że mają - jak napisał kol. Kiniol - znaczną  wartość. Ale kto wyceni zegar?

Taką wycenę otrzymasz w antykwariacie, którego właściciel posiada akceptację lokalnego WUOZ-u.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie trąci Twoja wypowiedź szczerością, nie trąci...

Kiniol nie prowokuj mnie  :angry: ale sam się przekonaj przekręć monitor o 110  stopni w lewo  bądź w prawo czyż nie wyglądają lepiej :rolleyes: . Jeśli te aplikacje są tak stare to na bank zamówił je jakiś pan ROM albo Afroamerykanin , oni też lubią takie świecidełka.Cóż może i robili z łańcuchami na wahadle też i kolczykami na wskazówkach klient nasz Pan .

Edytowane przez matik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wywoz dobr kultury z Polaki z przez 1945 roku jest zakazany bez wzgledu na wartosc,

czy tylko powyzej "znacznej wartosci"?

 

2. Co Cyganie maja do tych odwaznikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wywoz dobr kultury z Polaki z przez 1945 roku jest zakazany bez wzgledu na wartosc,

czy tylko powyzej "znacznej wartosci"?

 

2. Co Cyganie maja do tych odwaznikow

5 czerwca 2010 r. weszła w życie ustawa z 18 marca 2010 o zmianie ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz zmianie kilku innych ustaw, której głównym celem była liberalizacja przepisów dotyczących wywozu zabytków. Robert Pasieczny i Olgierd Jakubowski z Ośrodka Ochrony Zbiorów Publicznych przedstawiają, niektóre konsekwencje wprowadzonych zmian prawnych.

Myślę, że do zegrów odnosi się

pt. 15 "innych kategorii, niewymienionych w pkt 1 - 14, obejmujących zabytki, które mają więcej niż 50 lat i ich wartość jest wyższa niż 16 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiniol nie prowokuj mnie  :angry: ale sam się przekonaj przekręć monitor o 110  stopni w lewo  bądź w prawo czyż nie wyglądają lepiej :rolleyes: . Jeśli te aplikacje są tak stare to na bank zamówił je jakiś cygan albo murzyn oni też lubią takie świecidełka.Cóż może i robili z łańcuchami na wahadle też i kolczykami na wskazówkach klient nasz Pan .

Zapachniało rasizmem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy napisą "Rom" oraz "Afroamerykanin" i jest po sprawie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wywoz dobr kultury z Polaki z przez 1945 roku jest zakazany bez wzgledu na wartosc,

czy tylko powyzej "znacznej wartosci"?

 

2. Co Cyganie maja do tych odwaznikow?

ad.2 Kolego Ulan za szybko przeczytałeś posta ale wyjaśnie szerzej mą myśl ,sarkazm to jest taki :blink: , uwielbiają błyskotki , i poniekąd lekką kiczowatość tak mi wpadło do łba   :wacko:  Kiniol zgodnie z sugestią poprawiłem nazwy Kontrahentów .

igut.jpg

Edytowane przez matik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-28411-0-17757800-1384512669.jpg

 

 

  :blink:  :o To nawet nasi abp i bp przy nich wysiadają. :) 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem dobrze i wlasnie z tym sie nie zgadzam.

Nie zgadzam sie z szufladkowaniem wynikajacymi z odmiennosci plci czy narodowosci, rowniez domniemaniem.

Na Twoim pierwszym zdjeciu widze odwazniki do ktorych ktos przykleil koraliki.

Na zdjeciu drugim widze mezczyzn obwieszonych zlotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Tarant wytłumacz swojemu Koledze dłuższemu stażem niż ja może  źle interpretuje to forum ,ale ok zanim On tutaj wpadnie wyjaśnie Ci Ułanie bo chyba o to chodzi po polskiemu żołnierz jazdy lekkiej po polsku Ułan z niemieckiego Ulan ,chyba dobrze ??właśnie czemu masz w avatarze nazwę niemiecką  ?? jakieś uprzedzenia ??........... przytoczone są tutaj różne dziwactwa sam MOD określił jakiś zegar jako zjawisko  paskud dekady ,ja znalazłem wagi których TY napewno nie masz  w swej kolekcji jeśli tak pokaż .Za taką ekstrawagancją w upiększaniu oryginału bardziej Panu Romowi bliżej jak mnie laikowi co dopiero wdepnął w zegarowy wymiar ale ok odwołuje.Nie chciałem nikogo urazić wyśmiać tylko stwierdzić fakt ,że ani ja i chyba TY Ulanie/Ułanie nie doprawiasz wagom koralików ale jeśli takowe masz ok , jak napisał thomass o gustach się nie dyskutuje ale swoje zdanie myślę ,że można mieć.Aby nie robić offtopu zgodzę się na anulowanie wszystkich postów przez  MODA Taranta ale jeśli czepiamy się na tym forum ,różnych niuansów związanych z oryginalnoscią  zegarową , to jeśli jesteś taki wyrozumiały co odpowiesz  koledze który za kilka lat napisze kupiłem wspaniały zegar z aplikacjami swarowskiego ?? przytoczyłem te dwie nacje bo jak zauważył Dziadek poza naszymi biskupami oni lubią przerost formy na treścia ale może to i rosjanin dorobił nie wiem tak po prostu , właśnie dziadek chce kupić roczniaka wypowiedz się wreszcie  !!!!!!!!!!!!!!j kto tak przyozdabia wagi linkowców ja napewno nie a TY ???????

Edytowane przez matik1989

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.