Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

To ja zdemaskuje zegarmistrza który sie nad nią pochylił i nadał blasku - Pan Zbigniew z Pięknej w Wawie

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Czy ktos chce omegę z logo mercedesa, proszę pisać: wojciechuniatowicz@wp.pl

Chętnie wezmę.

Edited by kulabambula

Żadnych problemów. Choć powiem, że jeden mój dalszy znajomy używał takiej chyba na budowie, bo mu się rozszczelniła i parowała. Ale jak pokazał mi ten zegarek to nie wiem co on z nim robił. Normalne używanie nie powoduje żadnych sensacji. Zegarek miodowy :D

Pan w sklepie poinformował mnie, że werk w Hour Vision jest włożony najpierw do szafirowej koperty, która następnie jest włożona do stalowej. Coś mi się to mało wiarygodne wydaje i podejrzewam, że szafirowe boki w Hour Vision są po prostu klejone ze stalową kopertą ale czy ktoś z kolegów jest w stanie to jednoznacznie potwierdzić?

Mam jeszcze jedno pytanie - bransoleta do HV pozostawia szczelinę / przerwę przy kopercie, co wydaje mi się logiczne, żeby nie uszkodzić szafirowego boku. Ten sam sprzedawca stwierdził, że można spokojnie zapiąć do HV bransoletę od DeVille (pięknie spasowana z kopertą) a bransolety do HV po prostu są starego typu bo te dopasowane (od DeVille) weszły później. Osobiście bym nie ryzykował i nie wydaje mi się to wiarygodne ale może ktoś kto zna się lepiej mógłby potwierdzić?

Z góry dziękuję za pomoc :)

Czy ktos chce omegę z logo mercedesa, proszę pisać: wojciechuniatowicz@wp.pl

mercedesik piękny, kiedyś  miałem oryginała na czterech kółkach w latach 80tych 300D.

wtedy taka omega do kompletu byłaby mile widziana.

Edited by krzykon1

Zamówiona...

Teraz tylko trzeba czekać... :-)

Dobry wybór, 100% lepsza niż walczący z nią roleks. Tylko pamiętaj żeby zrobić dobrą galerię jak już dotrze :).

1dFQTya.png

Zamówiona...

Teraz tylko trzeba czekać... :-)

Z "twarzy" :) śliczna,gratuluję-tył jakoś mi nie "pasi"...... ;)

Pozdrawiam, Marek

Z "twarzy" :) śliczna,gratuluję-tył jakoś mi nie "pasi"...... ;)

Dziękuję. A wiesz że mam takie samo odczucie :) Gdybym kierował się tyłem to Zenith Espada dużo ładniejszy. Ale front to rekompensuje - zwłaszcza na żywo. :-)

Edited by mikeb

Śliczna. Zarówno z twarzy, jak i od strony dupki. Mierzyłem kiedyś ten model, fantastyczny kolor, moim zdaniem najładniejszy w rodzinie Hour Vision.

Gratulacje złożę jak pokażesz zegarek w galerii ;)

Pozdrawiam, Mirek

Dokładam na półkę

taką sobie "sztalówę", :)

bo ostatnio same zielozy tu goszczą. :P

Co prawda moja to raczej "Żelazna Dama" :D

choć nie Margaret. ;)

Jednak swego czasu mnie zauroczyła

i posiadłem ją jak nową kochankę, :D

po cichu i spiesznie co by osobista księgowa,

gęby mi nie sfastrygowała. :(:D

post-63153-0-87497600-1394231719_thumb.jpg

post-63153-0-30919900-1394231751_thumb.jpg

post-63153-0-31784600-1394231781_thumb.jpg

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Bardzo mi sie podoba HV w wersji z rocznym kalendarzem tarcza i data jest po prostu obłedna. Pozostaje kwestia przeszklonej koperty do której mam mieszane uczucia.

Mimo to Omega jest dla mnie faworytem który zdeklasował wszystkich konkurentów i to w przedbiegach takich jak Zenith, Panerai, Rolex i Breitling.

Edited by kulabambula

Pan w sklepie poinformował mnie, że werk w Hour Vision jest włożony najpierw do szafirowej koperty, która następnie jest włożona do stalowej. Coś mi się to mało wiarygodne wydaje i podejrzewam, że szafirowe boki w Hour Vision są po prostu klejone ze stalową kopertą ale czy ktoś z kolegów jest w stanie to jednoznacznie potwierdzić?

"Pan w sklepie " miał rację. Szafirowy midcase jest pierścieniem wykonanym z szafiru z wieloma frezowaniami. Stalowa część koperty to ramka szkła z uszami do paska i dekiel, połączone ze sobą za pomocą 4 śrub. 

Efekt wizualny bardzo dobry, ale nie polecam na budowe :)

Moja omega po (poprzedni model) delikatnie sie opóźnia. Na noc odkładam na płask. Może ktoś testował jeśli odłoże koronka np. do góry to się nieco zniweluje?

Moja omega po (poprzedni model) delikatnie sie opóźnia. Na noc odkładam na płask. Może ktoś testował jeśli odłoże koronka np. do góry to się nieco zniweluje?

To sprawa indywidualna każdego zegarka......

Sam próbuj ,nie nas pytasz :)

Pozdrawiam, Marek

Czyli mechanizm 2500 co-axial.

Testowałem z Omegą SMP 300 (mechanizm ten sam). Koronką do góry chodziła szybciej, koronką w dół wolniej.

P.s.

Gdzieś już o tym pisałem na forum, spróbuję poszukać, żeby się nie okazało, że jest odwrotnie ;)

Poza tym pozostaje pytanie czy ten typ mechanizmu tak ma, czy raczej każdy egzemplarz takiego samego mechanizmu może się zachowywać inaczej.

Pozdrawiam, Mirek

Każdy egzemplarz inaczej.

U mnie było +2 szkiełkiem do góry,

-2 koronką do góry

Edited by Mizu80

Poza tym pozostaje pytanie czy ten typ mechanizmu tak ma, czy raczej każdy egzemplarz takiego samego mechanizmu może się zachowywać inaczej.

Jak pisałem wcześniej ,sądze że dotyczy to każdego zegarka [indywidualny chód w różnych pozycjach] mechanicznego nie tylko rzeczonego 2500.... :)

Każdy egzemplarz inaczej.

U mnie było +2 szkiełkiem do góry,

-2 koronką do góry

Pozdrawiam, Marek

Że do niej,

będzie Ci potrzebny prostownik

i jakaś jeszcze na chodzie "Gwiazda" :D

<p>Czasem lec-e w gruchy :)