Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zapytaj w Poznaniu "renowacjatarcz" w Google. Mi tam robili wskazówki rewelacyjnie złotem i dobrali kolor taki jak chciałem. Może zrobią tez koperte

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i ja pozwolę sobie wrzucić tutaj mój ostatni nabytek

 

atlanticfrontm.jpg

 

atlanticbackm.jpg[/url]

 

jest to mój pierwszy Atlantic i chyba w całkiem nienajgorszej kondycji (jak na swój wiek)

koperta trochę zmęczona, ale moim zdaniem dodaje mu to dodatkowo uroku (w końcu zegar niesie ze sobą jakąś historię) ale najważniejsze, że tarcza w całkiem niezłej kondycji (ciężko o taką, nieodnawianą w podobnym stanie)

Lipa, bo zegar raczej posiada nieoryginalny dekiel no i mechanizm troszkę ruchliwy jest, ale mam nadzieję, że to kwestia brakujących śrubek

anyway, w piątek ruszam z nim do zegarmistrza na przegląd, wymianę szkła i mam nadzieję uzupełnienie brakujących śrub :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nieczęsto tego typu zegarki się trafiają, postanowiłem nie opierać się i nabyć w formie lekko przyspieszonego prezentu urodzinowego, tym samym oszczędzając małżonce kombinowania.

 

Egzemplarz w stanie bardzo dobrym, chociaż stwierdzono ubytek porcelany na tarczy w okolicach godziny 3, który ktoś uzupełnił i nieco nieudolnie odtworzył brakującą część nadruku.

 

Reszta jednak bez zarzutu. Budzik nastawiany poprzez regulację obrotowym pierścieniem, w którym osadzone jest szkiełko. Co ciekawe, zegarek posiada gong montowany pomiędzy mechanizmem, z tylnym deklem, przez co dzwoni, jak rasowy duży budzik.

 

Jestem zadowolony :mrgreen:

 

IMG_7022.JPG

IMG_7023.JPG

IMG_7024.JPG

IMG_7025.JPG

IMG_7027.JPG

IMG_7030.JPG

IMG_7031.JPG

IMG_7032.JPG

IMG_7033.JPG

IMG_7034.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje! Bardzo ładny nabytek


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no ładny i ciekawy. Niech się spisuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

mapeth - dekiel w twoim Milano nie musi wcale być nieoryginalny !!!. Całkiem sporo Atlantików nie miało sygnowanych dekli.

Podobnie ruchomość werku nie jes spowodowana brakiem śrób, podegnij do góry uszy pierścienia, powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh przeszperałem trochę po necie i faktycznie, ten dekiel w milano się pojawiał dość często także git zastanawia mnie jedynie, że jest dużo mniej wytarty niż koperta, ale to tak naprawę pierdoła

co do samego werku, zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś i nie ma opcji żeby się ruszał :D siedzi na miejscu aż miło :)

wymieniłem w nim także szkiełko i zamówiłem pasiorka :) jak tylko się pojawi, zrobie mu jakąś małą sesję i pochwalę się raz jeszcze :)

 

p.s. zegarmistrz zwrócił uwagę mi w nim, że trochę zbiera się rdza na wskazówkach. można by je przeczyścić i wymienić fosfor... i właśnie tu się zacząłem zastanawiać bo jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek odnawiania (do tej pory wymiana szkiełka, czasem koronki to było wszystko co dopuszczałem) tymczasem zegarmistrz trochę mi namieszał i sam już nie wiem czy robić te wskazówki, czy też zostawić w stanie jakim są??

boję się, że po jakiejkolwiek "renowacji" będą one wyróżniać się na tle całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... zastanawia mnie jedynie, że jest dużo mniej wytarty niż koperta, ...

 

Koperta mosiężna chromowana, a dekiel stalowy (SS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. zegarmistrz zwrócił uwagę mi w nim, że trochę zbiera się rdza na wskazówkach. można by je przeczyścić i wymienić fosfor... i właśnie tu się zacząłem zastanawiać bo jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek odnawiania (do tej pory wymiana szkiełka, czasem koronki to było wszystko co dopuszczałem) tymczasem zegarmistrz trochę mi namieszał i sam już nie wiem czy robić te wskazówki, czy też zostawić w stanie jakim są??

boję się, że po jakiejkolwiek "renowacji" będą one wyróżniać się na tle całości...

 

Ja bym wypełnienia nie wymieniał, ani nie odnawiał wskazówek, bo przy tej tarczy to nie będzie dobrze wyglądać. Natomiast nalot można usunąć - powinno poprawić wygląd i nie razić. Tylko ostrożnie, zeby nie usunąć starego wypełnienia


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak radzi Artur oczyść wskazówki a wypełnienia nie ruszaj, troszkę odzyska z wyglądu ale nie będzie to śmiesznie wyglądało, no chyba że wykombinujesz wypełnienie tak ja ja kiedyś do świeżej luminu dodawałem różne śmieci aby uzyskać wrażenie postarzałej ,lepiej świeciła niż stara ale gorzej wyglądała niż nowa :lol: i w zasadzie nie kuła w oczy ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary trafiłeś Omesi piękna jest oj rzadko się widuje je w tak pięknym stanie, i Chronofil delbanka też ładniutka sam bym się skusił na tak ciekawy model. Eterna, Hans i Atlantic też niczego sobie. Mi ostatnio śmigną kolo nosa ciekawy egzemplarz nie zdążyłem zobaczyć marki ale był z lat 50 i na godzinie 12 miał malusieńką żarówkę a na godzinie 2przycisk do podświetlania. Jeszcze się nie spotkałem z takim wynalazkiem.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stary trafiłeś Omesi piękna jest oj rzadko się widuje je w tak pięknym stanie, i Chronofil delbanka też ładniutka sam bym się skusił na tak ciekawy model. Eterna, Hans i Atlantic też niczego sobie. Mi ostatnio śmigną kolo nosa ciekawy egzemplarz nie zdążyłem zobaczyć marki ale był z lat 50 i na godzinie 12 miał malusieńką żarówkę a na godzinie 2przycisk do podświetlania. Jeszcze się nie spotkałem z takim wynalazkiem.

 

Dzięki za pochwałę Delbanki :)

A co do żaróweczki to spotkałem nawet cóś takiego :D

 

post-23302-0-73140600-1336166214_thumb.jpg

 

A to, co Ty widziałes, to może taki:

 

post-23302-0-38031000-1336166540_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu więcej szczegółow:

 

post-23302-0-06002300-1336166743_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) tak mniej wiecej taki tyle ze bez datownika i wyglądał na starszy a i był pozlacany. Naprawdę fajny bajer takie podswietlanie!

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:) tak mniej wiecej taki tyle ze bez datownika i wyglądał na starszy a i był pozlacany. Naprawdę fajny bajer takie podswietlanie!

 

No to strzelam, że ten:

 

post-23302-0-84465100-1336167778_thumb.jpg

 

post-23302-0-05660800-1336168102_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Noo bardzo podobny tylko w gorszym stanie! I napisy troszkę inne gratuluje wiedzy! Ja osobiście nawet nie miałem pojęcia ze takie cudaki istnieją! :) człowiek uczy się całe życie :D nie pozostaje nic tylko szukać i poznawać.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronofil, no z tą kieszonką to więcej niż przegięcie.Wesoła twórczość, czy córka potrzeby - matki wynalazku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarł kupiony za drobne pieniążki mały naręczny Clarin w bardzo ładnym stanie (na zdjeciach porysowane szkiełko sprawia, że wyglada dużo gorzej, niż w rzeczywistości:

 

post-23302-0-06234300-1336428856_thumb.jpg

 

Ma ładną tarczę i w ogóle jest dosć urokliwy, ale prawdziwy powód zakupu jest tutaj:

 

post-23302-0-82813400-1336428916_thumb.jpg

 

Niby doskonale wszystkim znana (choćby z Delban) Felsa 465N, ale na 21 kamykach :)

Szczerze przyznam, ze pierwszy raz spotkałem się z taką wersją tego mechanizmu.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronofil ładny nabytek i tarcza całkiem ładniutka. Mi udało się wyłapać tego z podświetlaniem wykupił mi go handlarz naszczescie nie dorzucił dużo do ceny ;) i jest w kolekcji tarcza nie ciekawa ale może da się umyć.

 

857757e285e8b5e9med.jpg

 

5f9416a9b4f20066med.jpg

 

Środka nie moge otworzyć zapieczony a nie chce na siłę bo szkoda pokaleczyć.

I kolejny nabytek za przysłowiowe grosze :) aż mi serce mocniej zabiło jak go zobaczyłem i cenę usłyszałem.

 

732594964995252emed.jpg

 

a42335cacca82f1fmed.jpg

 

i serduszko! zakochałem się od razu Lemania cal.1277

 

03985d3792ebc8dbmed.jpg

 

Na wskazówce farba się troszkę zgieła ale sama w sobie jest równa.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed, tylko pogratulować nabytków! Ładne chrono i ten Tourist bardzo ciekawy - nie spotkałem takiego. Tarcza rzeczywiscie nienajlepsza, ale może da sie coś z nią zrobić


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie i właśnie dla tego musiałem go nabyć, ciekawe jaka bateryjka w nim siedzi. Jest dosyć gruby mam nadzieje ze da się je zrobić i że żarówka jest dobra. Czytałem, że dosyć mocno świeci i może służyć za małą latarkę :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie i właśnie dla tego musiałem go nabyć, ciekawe jaka bateryjka w nim siedzi. Jest dosyć gruby mam nadzieje ze da się je zrobić i że żarówka jest dobra. Czytałem, że dosyć mocno świeci i może służyć za małą latarkę :)

 

Ale jak sie rozejrzeć, to się trafiają ;)

Życzę Ci, zeby po kosmetyce wygladał tak jak te:

 

post-23302-0-55785100-1336518621_thumb.jpg

 

post-23302-0-75240100-1336518639_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa koleżanka dla pozostałych sporo młodsza i zasilana elektrycznie ale z końcówki lat 70tych i zachowana prawie idealnie więc można się pochwalić ;)

 

dsc0012xl.jpg

By stary7817 at 2012-05-09


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztunia Ci się trafiła i zeczywscie w dobrym stanie ustawiana jest poprzez nacisniecie przycisku w koronce?!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cholera zanim do tego doszedłem trochę czasu minęło, ustawił ja zegarmistrz ja jej nie ustawiałem gdyż zakupiłem ja z wyczerpaną baterią, ale ustawianie tego egzemplarza to fantazja, po wyciągnięciu koronki przeskakuje godzinowa o godzinę i nasypuje tez zmiana datownika, poprzez wciskanie przycisku w koronce przesuwa się wskazówkę minutową.

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.