Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie dlaczego wewnątrz koperta jest oksydowana na czarno?

To zależy czy koperta jest stalowa (zwykła stal) czy też mosiężna (na zdjęciach wygląda bardziej na mosiężną). Jeżeli koperta jest mosiężna, to to nie jest oksydacja, tylko koperta była posrebrzana i to srebro pociemniało z czasem (jak to srebro), a na zewnątrz się wytarło.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mechanik, też na bazarku z kartofelkami znalazłeś to cudo? :) gratulacje!!!


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest stalowa,z zewnątrz nikiel?chom?z którego resztki czarnej oksydy dają się łatwo usuwać,wewnątrz oksyda jest tylko w miejscach otwierania zadrapana,i wydrapano takie same znaki jak na zewnętrznej kopercie OBR-V-C-166,srebrne kieszonki mam i ciemnienie srebra jest inne ;) może używany w wojsku?a może taka ozdóbka!

Nie Zasadas,to nie z bazarku a na all.. z bazarku jest Roamer który pokazałem w zegarkach szwajcarskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest stalowa,z zewnątrz nikiel?chom?z którego resztki czarnej oksydy dają się łatwo usuwać,wewnątrz oksyda jest tylko w miejscach otwierania zadrapana,i wydrapano takie same znaki jak na zewnętrznej kopercie OBR-V-C-166,

Nie mam pojęcia co to za kombinacja, normalnie czerni się (lub bruniruje) czystą stal.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawniejszy moj nabytek ale dopiero teraz dostalem sie do mechanizmu. I tu prosba o jakakolwiek identyfikacje. dzieki z gory

 

 

mechanizm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest mechanizm Lorsa - coś z TEJ rodziny. Pod balansem powinien być numer.

Lepiej przedstawiony przedstawiciel tej familii jest TUTAJ

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek .

Certina automat 25-651 28J blue ribbon

 

img4423vkm.jpg

 

img4422a.jpg

 

img4421a.jpg

 

img4418ma.jpg

Koledzy mam pytanko odnosnie tej CERTINY jak wygląda zmiana daty czy ten mech posiada szybka zmianę?????? szukałem na ranfft.de i niby posiada miedzu 23-24 ale u mnie to nic nie daje... Więc mam rozumieć że nie ma szybkiej zmiany daty ??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko odnosnie tej CERTINY jak wygląda zmiana daty czy ten mech posiada szybka zmianę?????? szukałem na ranfft.de i niby posiada miedzu 23-24 ale u mnie to nic nie daje... Więc mam rozumieć że nie ma szybkiej zmiany daty ??? ;)

Spróbuj wyciagnac koronke,wepchac i na powrót wyciagnac krecac w odwrotna strone do nakrecania.....może pomoże :D -lub data sama "przeskoczy"........

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora się pochwalić.

Dotarła dzisiaj zanabyta od Kolegi (dzięki, Piotrek) Farciarza Helvetia z lat 50-tych.

Z buzi prezentuje się tak:

 

post-23302-0-19495100-1363217918_thumb.jpg

 

Jak widać, pod nazwą firmy widnieje napis E.L. Ekman - prawdopodobnie był to model ku pamięci tego Pana, choć nie doszedłem jeszcze, czemu akurat on został tak uhonorowany przez Helvetię.

 

Na zdjeciu tego nie widać, ale tarcza ma równo rozsiane mikroskopijne kropeczki patyny i jest to ten rodzaj patyny, który dodaje uroku staremu zegarkowi, jak siwizna Sir Connery'emu.

 

Zegarek zamknięty ładnie opisanym stalowym dekielkiem:

 

post-23302-0-75615500-1363218339_thumb.jpg

 

Po odkręceniu którego ukazuje się taki oto własny werk Helvetii cal. 64

 

post-23302-0-86135300-1363218431_thumb.jpg

 

Mechanizm jest czysty i żwawy i o ile zdążyłem się zorientować, to bardzo dokładnie cyka.

 

To nie jest NOS, ani odpicowany zegarek, tylko zadbany używany egzemplarz. Nie wiem, jak Wam, ale mnie się podoba


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły nie jest ;) ....jaka wielkosc?

Fajny vintage i jak piszesz -zadbany ,nie picowany.....i to chyba o to chodzi w "tych" zegarkach....Prawda?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35mm w stalowej kopercie, optyczne wyglada na calkiem spora bo rant koperty jest dość wąski . Zegar kupiony w Skandynawii i faktycznie nie picowany - nie uznaje tego typu ulepszen.

Niech sie dobrze nosi:)

 

img3955qe.jpg

img3937sp.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zegarek !

 

Czysty, pięknie opisany (miedziany?) mechanizm, stalowa koperta, piękna tarcza sub-second, opisany dekiel....i wszystko w wyśmienitym stanie!

 

Czego chcieć więcej :)?

 

Też od jakiegoś czasu poluje na zegarek tej firmy i wiem, że nie łatwo o naprawdę ładny egzemplarz...

 

a ładny i zadbany to już zupełna rzadkość !

 

Gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, można śmiało napisać o prawie wzorcowym przykładzie zegarka vintage.

Mam pytanie, czy w tym mechanizmie koło wychwytowe jest też zabezpieczone podobnie jak kolo balansu urządzeniem antywstrząsowym?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy w tym mechanizmie koło wychwytowe jest też zabezpieczone podobnie jak kolo balansu urządzeniem antywstrząsowym?

 

Dokładnie tak jest.

 

Dzięki za dobre słowa - miło słyszeć.

Zegarek mam na ręce i cieszy oko, a przez 20 godzin przyśpieszył ok. 2s :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie mam spostrzeżenie i pytanie zarazem:

 

bo u ranfft'a widać, że balans ma śruby do wyważania i bezpośredniej regulacji momentu bezwładności koła a Twój tych śrub nie ma?

 

Czy ten sam kaliber miał różne koła balansowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie mam spostrzeżenie i pytanie zarazem:

 

bo u ranfft'a widać, że balans ma śruby do wyważania i bezpośredniej regulacji momentu bezwładności koła a Twój tych śrub nie ma?

 

Czy ten sam kaliber miał różne koła balansowe?

 

Mój też jak najbardziej ma :)

Na zdjęciu balans jest w ruchu, a czas "naswietlania" (kurcze - jak to sie w cyfrówce nazywa?) był na tyle długi, że śrubki "się rozmazały" i faktycznie wygląda, jakby balans był gładki


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa , wszystko jasne :) :)

 

to znaczy w zasadzie ... zamazane ;)

 

ale grunt, że śrubki są !

 

;)

Edytowane przez Caliber 89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa , wszystko jasne :) :)

 

to znaczy w zasadzie ... zamazane ;)

 

ale grunt, że śrubki są !

 

;)

 

No to pokażę jeszcze jeden taki efekt zamazania - tym razem sekundnika.

Przy okazji pochwalę się niedawnym nabytkiem - też od Kolegi z Forum:

 

post-23302-0-18905500-1363255709_thumb.jpg

 

post-23302-0-46895400-1363255738_thumb.jpg

 

post-23302-0-99352800-1363255769_thumb.jpg

 

W środku popularny wszystkomający Venus 203

 

post-23302-0-58463500-1363255876_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka mało mi znana ale zegarek robi wrażenie ze względu na komplikacje jakie posiada... bardzo fajny !

 

Piękna tarcza, podoba mi się to klasyczne rozmieszczenie okienek kalendarza i faz księżyca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne nabytki! Tylko zazdrości! :) szczególnie prawie wszystko mającego! Bo jest naprawdę piękny! I dobrze utrzymany gratuluje!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie. Mam nadzieję pokazać wkrótce jeszcze jeden wszystkomający, ale aż się boję, co to do mnie dotrze...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ten Sinex. Strasznie mi sie podobaj zegarki w tej konwencji. Juz jakis czas czeka na mnie Omega cosmic tipledate, ale musze jeszcze troche dozbierac:) Przy okazji pytanko czy miesiac trzba u Ciebie zmieniac recznie - rozumiem, ze raczej tak?

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotrze napewno jakiś wypasiony i piękny może UG? :) U mnie miał być submariner vintage ale jednak będzie inna zabawka kawasaki kfx700 :) czas wakacyjny wygrał narazie ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotrze napewno jakiś wypasiony i piękny może UG? :) U mnie miał być submariner vintage ale jednak będzie inna zabawka kawasaki kfx700 :) czas wakacyjny wygrał narazie ;)

 

Ale ci zazdroszczę ... Od momentu kiedy moje zebro przegrało starcie z kraweznikiem, to moja Pani wspiera raczej moje hobby zegarkowe niż motorowe :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.