Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladne zdjęcia wrzucę wieczorem (teraz mnie nie ma w hotelu), ale znalazłem identyczny egzemplarz, z taką samą kopertą, na eBay-u:

 

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-ULYSSE-NARDIN-MENS-DATE-WATCH-from-1950s-/221381090488?pt=Wristwatches&hash=item338b575cb8 (nawet średnica taka sama)

 

a tutaj podobny:

 

http://www.ebay.com/itm/291078198852?redirect=mobile

post-63245-0-97070500-1394193876_thumb.jpg

Edytowane przez OmegaDeVille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladne zdjęcia wrzucę wieczorem (teraz mnie nie ma w hotelu), ale znalazłem identyczny egzemplarz, z taką samą kopertą, na eBay-u:

 

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-ULYSSE-NARDIN-MENS-DATE-WATCH-from-1950s-/221381090488?pt=Wristwatches&hash=item338b575cb8 (nawet średnica taka sama)

 

a tutaj podobny:

 

http://www.ebay.com/itm/291078198852?redirect=mobile

W obu przypadkach koperty są inne. W pierwszym linku koperta ma ostre krawędize na uszach w drugim przypadku uszy są sfrezowane przy pierścieniu szkła.

Poza tym widziałem wiele zegarków tej marki na aukcjach i 90 % z nich były odnawiane właśnie w Argentynie. Mam nadzieję że się mylę bo ten twój to fajny sikor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak koperta, ale tarcza raczej nie, a jezeli juz, to bardzo dobrze - napisy i szlif słoneczny są idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest raczej w porządku ale takiej koperty nie znalazłem...


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze była ponownie zlocona, i ktoś ją zeszlifowal?...nie wiem. I tak, mnie bardzo się podoba, a nawet jeżeli jego oryginalność jest wątpliwa - 80$ to nie majątek, więc dużej straty nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego kupowanie z Ameryki Południowej nie jest łatwe tak jak u Turków Włochów czy Ukraińców ..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, dziwi mnie to z kilku powodów:

1. Sprzedawca był dziadem, w moim wieku, ktory nie szedł na masowkę - miał mały sklepik i trochę chłamu.

2. Dekielek (oryginalny na 100%) idealnie pasuje do koperty.

3. Koperta jest sygnowana, w mało widocznym miejscu, malutkimi literkami, chyba po niemiecku. Jest tam napisane, ze jest pozlacony 10 karatowym złotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, dziwi mnie to z kilku powodów:

1. Sprzedawca był dziadem, w moim wieku, ktory nie szedł na masowkę - miał mały sklepik i trochę chłamu.

2. Dekielek (oryginalny na 100%) idealnie pasuje do koperty.

3. Koperta jest sygnowana, w mało widocznym miejscu, malutkimi literkami, chyba po niemiecku. Jest tam napisane, ze jest pozlacony 10 karatowym złotem.

To wychodzi na to że tarcza jest oryginalna ale nie z tego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tyle, ze to składak z Ulysse Nardin, a nie z Ulysse Nardin i Wostoka :)

Mnie się podoba, lubię go, a 80$ to nie dużo. Więc dziękuje za wszystkie opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna Delbana, tym razem damska kostka z końcówki lat sześćdziesiątych (1965-1972) z ładna niebieską tarczą ze szlifem słonecznym. W środku automatyczna Eta 2551. Nakładane indeksiki i datownik na 3 dopełnia całości.

post-57210-0-12351200-1394225678_thumb.jpg

post-57210-0-08277100-1394225691_thumb.jpg

post-57210-0-03571000-1394225706_thumb.jpg

post-57210-0-23007300-1394225729_thumb.jpg

post-57210-0-96380500-1394225766_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Stasiu, masz jakieś dokumenty datujące Delbany? Katalogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana dotarła do mnie z Bułgarii, golutka i w zasmarowanym stanie. Datowanie oparłem na dwóch przesłankach. Po pierwsze, bo produkcja mechanizmu jest datowana na lata 1965 - 1972, a po drugie, tarcze ze szlifem słonecznym to (końcówka lat sześćdziesiątych początek siedemdziesiątych więc jakby się potwierdzało. Patrząc na stylizację koperty, nadruk na dekielku i sposób wykonania napisów na tymże dekielku oraz stalowa koperta (okazało się jednak, że chromowana. edycja) skłania do początku lat siedemdziesiątych, czyli może to być kolejne pokolenie damskich delban po jakże popularnych w latach sześćdziesiątych pozłacanych okrągłych dameczkach.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kostka - taka inna delbana. Pewien jesteś, że koperta jest stalowa?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz nie aż tak bardzo :(, Pomimo wielu rysek i grubszy zadrapań w pobliżu koronki nigdzie nie ma odprysków do bazowego materiału tak bardzo charakterystycznych  przy kopertach chromowanych. Krawędzie nie wykazują przetarć, tworzą spójna całość, a szczotkowane powierzchnie ładnie utrzymują charakter poszczególnych płaszczyzn i krawędzi. I na tym można by było zakończyć oceną i właśnie tak uczyniłem przed Twoim wpisem.

Teraz za wszelka cenę próbując znaleźć dowód Twojej hipotezy (chyba, ze byłeś pewien) dotarłem do delikatnego przetarcia pod tulejka teleskopu i ku mojemu zdziwieniu pod lupą przy dużym powiększeniu ukazał się malutki fragmencik żółtego materiału. I tu cała moja poprzenia koncepcja wzieła w łeb, bo ten malutki szczególik wskazuje chyba, że rzeczywiście koperta jest chromowana, ale udało się jej zachować w bardzo przyzwoitym stanie. 

Artur Gratuluję, uznanie dla miedzy, doświadczenia i spostrzegawczości. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste,

Na drobnym nadgarstku "Damesa" ;)  godna zaproszenia na czekoladę u Wedla. :D


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już teraz nie aż tak bardzo :(, Pomimo wielu rysek i grubszy zadrapań w pobliżu koronki nigdzie nie ma odprysków do bazowego materiału tak bardzo charakterystycznych  przy kopertach chromowanych. Krawędzie nie wykazują przetarć, tworzą spójna całość, a szczotkowane powierzchnie ładnie utrzymują charakter poszczególnych płaszczyzn i krawędzi. I na tym można by było zakończyć oceną i właśnie tak uczyniłem przed Twoim wpisem.

Teraz za wszelka cenę próbując znaleźć dowód Twojej hipotezy (chyba, ze byłeś pewien) dotarłem do delikatnego przetarcia pod tulejka teleskopu i ku mojemu zdziwieniu pod lupą przy dużym powiększeniu ukazał się malutki fragmencik żółtego materiału. I tu cała moja poprzenia koncepcja wzieła w łeb, bo ten malutki szczególik wskazuje chyba, że rzeczywiście koperta jest chromowana, ale udało się jej zachować w bardzo przyzwoitym stanie. 

Artur Gratuluję, uznanie dla miedzy, doświadczenia i spostrzegawczości. 

A to "złotawe" na rogu ucha na ostatnim zdjęciu to nie jest właśnie taka typowa przebitka do mosiądzu czy czegokolwiek, z czego ta koperta jest zrobiona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to "złotawe" na rogu ucha na ostatnim zdjęciu to nie jest właśnie taka typowa przebitka do mosiądzu czy czegokolwiek, z czego ta koperta jest zrobiona?

Właśnie.....te miejsca są najbardziej narażone na ścieranie[wycieranie]-na zdjęciu widać jak na dłoni że koperta nie jest stalowa.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie stalowa, to już mamy za sobą, ale mam wobec tego pytanie, czy często spotykaliście się, a jeżeli tak to w jakich markach, modelach  z kopertami chromowanymi ale "szczotkowanymi"?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Są takie i w Atlantikach z lat 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie i w Atlantikach z lat 70.

Wobec tego pasowałby nawet czas produkcji, bo sadzę, że ta kostka jest z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

I nasza MERA POLTIK też ma fakturowaną, chromowaną kopertę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego pasowałby nawet czas produkcji, bo sadzę, że ta kostka jest z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

ze stylu koperty tak by wyglądało :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.