Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

No i mam dowód, że ktoś jednak przy tarczy majstrował. Napis "17 RUBIS" nie występuje w całej Wojtkowej bazie zdjęć. Ech, a miało być tak ładnie, wywiady miały być, wizyty w zakładach pracy. :D)

Tylko jak zabierać ze sobą 5k zdjęć na bazar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Klucz czyli ;/ ??

 

Wałek z koronką.

 

Parce zrobilem male spa , bo po zdjeciu nieoryginalnego szkla ukazala sie rozpacz(odbarwienia,,wzery,plamy, brud).Szklo zalozylem oczywiscie takie jakie powinno byc.Tarcze trzeba bylo zabezpieczyc bezbarwnym lakiem,aby nie zaczela sie powaznie sypac podczas uzytkowania:

 

parareno.jpg

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak mówiłem do tarczy tego Atlantica można się przyczepić.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem ciekaw opinii fachowców. Jednego już pytałem, Wojtka, ale ma mieszane uczucia co do oryginalności.

A wy co myślicie? Trochę dziwny jest doskonały stan tego zegarka i ciemnoczerwony napis EXTRA.

 

Mylisz chyba (Wojtka bym raczej o to nie podejrzewał) orgyginalność z odnawianiem.

Ten Twój jest na pewno oryginalny, ale raczej na pewno odnawiany.

Tarcza wydaje się odmalowana.

Dlaczego?

1. W nieodnawianych A, napisy są po prostu cieńsze, jak to zostało dobrze pokazane na zdjęciu nr 2 u xyloga.

2. Kreski indexów powinny plasować się dokładnie pośrodku takich podniesionych elementów dekoracyjnych "słoneczka" na tarczy, W wielu miejscach są, ale w wielu ich nie ma - wystarczy spojrzeć na położenie na lewo i prawo od "12". Dodatkowy rzut oka na niestety zbyt oddalone zdjęcie zegarka w ostatnim poście - tam są pośrodku.

 

NB.Zegarek nr 1 z postu xyloga jest też po malowaniu. Dowód - fatalnie naniesione napisy u dołu tarczy - nierównolegle do osi poziomej "3-9". Stąd bierze się najprawdopodobniej przechylone położenie zegarka na zdjęciu, mające na celu zatuszowanie tej wady. Pomijam już ponownie grubość naniesionych pewnie tamponowaniem napisów.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waltham Premier Submarine:

 

post-2232-0-73885700-1331831687.jpg

 

post-2232-0-48405000-1331831694.jpg

 

Fajny maluszek, dziś damka, choć wtedy nie było to takie oczywiste :). W przyszłym tygodniu do remontu. Ciekawe jest rozwiązanie zakrecanego dekla - koperta ma wystający gwint, na który nakreca się dekiel (trochę jak w butelkach :) ).


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Co do dodrukowanych napisów i indeksów w tym moim Weltmeisterze, to pełna zgoda. Ale mam wrażenie, że sama tarcza nie była malowana. W poniedziałek spróbuję dorobić zdjęcie giloszowania, mam wrażenie, że nie jest "zaokrąglone" farbą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj ide sobie ulica,patrze a tam wiadro.Podnosze a w nim duzo werkow do modow i nie tylko :)

 

Recznie robiony J.Bryson z Dalkeith z balansem lozyskowanym diamentem:

IMG_8293.jpg

Nastepny recznie robiony H.Samuel z Manchesteru (teraz jego firma to wielka siec jubilerow w uk):

IMG_8297.jpg

Ostatni z fuziakow,J.G.Graves z Sheffield:

IMG_8296.jpg

Damki,od lewej Tissot,Avia,Ciekawy marwin z mikroregulacja i regulowany w 3 pozycjach oraz niezyidentyfikowany szwajcar:

IMG_8299.jpg

Kieszonka blizej niezyidentyfikowana:

IMG_8294.jpg

IMG_8295.jpg

Werki do modow:

 

Recznie robiony W.Williams ze Swansea:

IMG_8291.jpg

Hit sezonu za 50p - Szwajcarski Unitas 6498 z sekunda na 6 :)

IMG_8289.jpg

IMG_8290.jpg

 

Do wszystkich werkow sa tarcze porcelanowe (oprocz damek,tam sa metalowe),wszystkie w stanie db lub lepszym : )))

Dobre wiadro? :blink::) :) :)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadro jak lalka :blink: gratulacje. 50p dobra cena :)


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że jak przeczytałem Twój post o wiadrze, to prawie nie umarłem ze śmiechu:) ładne mechanizmy


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide sobie dzisiaj jak kulturalny czlowiek po bazarku,patrze a tam to:

3df10m_bucket.jpg

No to mysle sobie,ze zajrze.Znalazlem takowe:

Cortebert na Cal. 451 (automat - bumper) czyli AS 1250 z modyfikacjami Corteberta (inny mechanizm koronki,wychwyt i inne bajery) w stali.Tylko tarcza zrujnowana - trudno,odnowi sie albo znajdzie inna (-;

Photo0338.jpg

Photo0339.jpg

Photo0340.jpg

Photo0341.jpg

Do tego Junghans (cortebert byl do niego w gratisie :mrgreen: ) automatyczny na werku 698.70 w fajnym stanie

Photo0342.jpg

Photo0343.jpg

Photo0344.jpg

Photo0345.jpg

I na koniec 8 dniowy budzik podrozny : )

Photo0346.jpg

Lato idzie,to i wiadra rozkwitaja,nie? :twisted:


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te angliki sliczne!!! Musze sobie sprawić anglika, ale next month, bo w kwietniu krucho z kasą :). Ta nieokreslona kieszonka wygląda na podstawową "szesnastkę" Elgina, której ktoś zeszlifował płyty - stad IMO brakm nazwy firmyna mechanizmie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te angliki sliczne!!! Musze sobie sprawić anglika, ale next month, bo w kwietniu krucho z kasą :). Ta nieokreslona kieszonka wygląda na podstawową "szesnastkę" Elgina, której ktoś zeszlifował płyty - stad IMO brakm nazwy firmyna mechanizmie...

Dzieki,tez mi sie podobaja (-;

Jakbym mial cos do opylenia to dam Ci znac - trafiaja mi sie dosc czesto.

Co do niezidentyfikowanej kieszonki to miales racje!Sprawdzilem:

to Elgin z 1879 roku, osiemnastka, Grade 7,Class 6 na 7 kamieniach.

Jak go chcesz to zawsze mozemy sie na cos zamienic (-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz fajnie sie Panowie bawicie gratuluje tych nowych slicznosci - az zaluje ze mnie tak w robocie zagonili w ostatnim miesiacu ze nie wyrabialem z niczym ale trzeba teraz nadrobic

 

IMGP0089.JPG

 

ten jeszcze wymaga pewnego wkladu w werk ale wskazowki i odtworzenie koperty juz zrobilem

 

 

IMGP0097.JPG

 

Tu ukojenie mojej slabosci do alarmow - tym razem, mesia a raczej lemania - nigdy nie polerowana - rysa na szkielku do usuniecia i git (dorwalem z instrukcja i naorginalnej branzoletce)

 

 

 

IMGP0032.JPG

IMGP0012-1.JPG

 

 

oraz v72 w wersji oversize - longines 330 - roboty poszlo ale z werkiem musialem tylko jedna krzywke wymienic - wiekszosc pracy poszla w szklo i koperte a teraz cieszy

 

 

 

pozdrawiam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Cię znowu widzieć Rafał. Piękne nabytki. Omesia wymiata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje chociaz moim faworytem jest UN

 

POZDR

Rafak


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biernyl 100% się zgadzam - wśród tych 3 tego najbardziej pożądam :lol:

 

Gratuluje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki raz jeszcze - z universalem mam mala zagwozdke ale moze sie uda go zrobic jak nalezy:)

 

pozdr

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie fajne, ale Longines chyba najciekawszy, bo naprawde rzadki - oni duzo chronografow nie wypuscili.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie pokazac kazdy z tych zegarkow z osobna i cos napisac :rolleyes:

 

longines jest moim faworytem do pracy:) ze wzgledu na bezel wewnetrzny i chrono

 

pozdrawiam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj nowy nabytek - maluszek ale bardzo przyjemny :rolleyes: z Podziekowaniami dla Jacka :D

 

JLC cal 463.

post-10837-0-22949200-1302720729_thumb.jpgpost-10837-0-71486700-1302720741_thumb.jpg

 

post-10837-0-41697200-1302720844_thumb.jpg

 

cal 463

Edytowane przez Piotr Ratyński

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.