Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zbyt dobrze się nie przyjrzałem aukcji miał być według mnie męski a wyszedł damski:) Niby niesprawny ale nakręciłem i ruszył na chwilkę porządne czyszczenie i wymiana szkiełka i ewentualna renowacja i będzie jak nowy :) A żona może się tez ucieszy że dla niej też coś;)

 

1616148823_1.jpg

 

1616148823.jpg

Edytowane przez PrimoMas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Extra, tylko najpierw wymień szkiełko a potem zdjecia w tym poście. - bo chyba nie twoje - I pokaz co ma w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak można się aż tak pomylić żeby Adriatikę męską pomylić z damską??????

Musiała być bardzo tania ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xylog gratuluję Uniwersla przepiękna maszynka!!!!! Cały fajnie się prezentuje ja za dużo bym w nim nie zmieniał ewentualnie koronka jakaś żywsza plus lekka polerka stalowej koperty i z głowy tarcza i reszta są w dobry stanie. Fajny Ci on ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No i tu jest problem, co ważniejsze: wygląd (i tu nowa koronka) czy oryginalność (wtedy koronka zostaje). Bo ta koronka może być oryginalna. Kopertę odczyszczę, ale tak jak piszesz, tylko lekka polerka, żeby za bardzo nie błyszczał. Bo to nie młodzieniaszek przecież.

Dzięki wszystkim za dobre słowa, jak widać czasem warto zaryzykować, nie mając pełnej wiedzy o zakupie.

Ale udało się i może cieszyć nie tylko moje oczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj dojechał ale jakiś dziwny ,myślałem że to męski a to chyba średniak .Bo średnicę ma 2.9cm ,mechanizm też jakiś dziwny bo na 16 kamieniach ,ale stan ogólny jest dobry.

 

f698b29f95f10738med.jpg

0f20697a9ddd294fmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Universal bardzo fajny. Co go wyroznia na plus, to niestarty dekiel, dosc czesto niewiele zostalo z pierwotnego graweru. Koronka oryginalna jest niestety nie do dostania (albo za chore pieniadze), dobierz jakas ladna niesygnowana. Pewnie to wiesz, ale mechanizmy Universala z mikrorotorem maja jedna z najdluzszych rezerw chodu wsrod zegarkow vintage - powinien miec faktyczna rezerwe chodu kolo 54-56 godzin.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluje wszystkim nabytków ;)

 

Jacek Grzeszczak: Enicar z oznaczeniami naszej marynarki wojennej ? Numerki na kopercie i deklu różne i wykonane różną techniką.... napisz prosze coś więcej o tym zegarku.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ostatnio przybyło kilka egzemplarzy, więc warto chyba pokazać:

- Enicar Sherpa - wymaga jeszcze troszeczkę pracy, ale można już pokazać....

 

No i rodzinka, która powoli, ale systematycznie się powiększa...

 

 

Co do "rodzinki" nie będę sie wypowiadał, bo jako miłośnikowi JLC zaparło mi dech w piersiach...

Enicar, piękny. Jakieś informacje na temat jego pochodzenia/historii?

te "militarne" oznaczenia oryginalne? coś chyba numery sie różnią!

 

mod edit.

Nie cytujemy zdjęć (reg. § 7 punkt 9), są przecież trochę wyżej.

Edytowane przez Piotr Ratyński
reg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do Enicara ... koperta posiada oryginalne bicie/trawienie, niestety faktycznie nie od pary. Gdzieś ktoś to kiedyś podmienił. Poczatkowo chciałem spolerować ten na deklu numer (by nie "kolił" w oczy), ale ostatecznie został. Znalazłem juz nieco wyschnięte "źródło" tych zegarków i części. Mój znajomy zegarmistrz kiedyś kupił trochę części i kilka zegarków zepsutych od człowiek, który je kiedyś serwisował dla MW.

Edytowane przez Jacek Grzeszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odpowiedz:) warto może popytać i wyciągnąć od zegarmistrza jak najwięcej informacji o tych zegarkach? Niestety mało mamy o nich informacji. Może akurat wie coś więcej o ich historii/służbie!

JLC piękne! Z ciekawości zakupione w Polsce? 2 i 3 po renowacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Piękne nabytki. I ciekawe, z historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo za odpowiedz:) warto może popytać i wyciągnąć od zegarmistrza jak najwięcej informacji o tych zegarkach? Niestety mało mamy o nich informacji. Może akurat wie coś więcej o ich historii/służbie!

JLC piękne! Z ciekawości zakupione w Polsce? 2 i 3 po renowacji?

Oczywiście zdobędę jak najwięcej informacji i się z wami podzielę.

JLC kupowane za "wielką wodą" dzięki uprzejmość i pomocy forumowicza Rafała, któremu bardzo dziękuję.

Po renowacji tarcze tylko w tym stalowym z mech. cal. 825 (lewy górny róg "rodzinnego zdjęcia").

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dzisiejszy zakup

 

ca37facc0d431092med.jpg

 

d1b981ce323e4391med.jpg

 

d94730447d4ab919med.jpg

 

b2a0262bd6dde55cmed.jpg

 

Na chodzie. Cyka aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny zegareczek ale czy on ma mikroregulację? Bo dziwnie ten regulator "palec" wygląda.

 

 

 

 

 

Pozdrawiam


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyjdę na głupca, ale nie mam zielonego pojęcia. Kupiłem go , bo zrobił na mnie ogromne wrażenie. Zaopatrzyłem się w dewizkę i noszę dumnie od kilku dni. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Zenki 19-ki były z mikroregulacją i bez,ten widać że miał bo ktoś zdemontował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto mój nowy zakup, ciekawy elektronik najprawdopodobniej 1968 r. niestety nie grzeszy dokładnością robi +20 na dobę, średnica 41mm, kawał solidnego zegara, kaliber PUW2509, data przesuwa się przez wciśnięcie koronki, posiada też stop sekundę, kupiony w dobrym stanie,

post-11078-0-71835400-1307000091_thumb.jpg

Edytowane przez kodzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem że brakuje tam części elementów. Igi chodzi nam o tą część którą reguluję się chód zegarka tam powinna być mikroregulacja, spójrz na trzecie zdjęcie: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Zenith_19_5

 

 

Rzeczywiście widzę teraz, że brakuje części elementów. No nic, trudno. Teraz nic nie poradzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

..., ktoś może mi polecić zegarmistrza specjalistę od starych elektroników?.

 

To pytanie powinieneś zadać w odpowiednim dziale.Twój temat przeniosłem w odpowiednie miejsce.

 

Rzeczywiście widzę teraz, że brakuje części elementów. No nic, trudno. Teraz nic nie poradzę.

 

Brakującą mikroregulacje zawsze można uzupełnić.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido ma raczję możesz tą cześć uzupełnić. Poszukaj na alledrogo czasem są jakieś trupki na części sprzedawane. Możesz u zegarmistrzów popytać a może tu ktoś na forum Ci pomoże.

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła kolejna kieszonka. Tym razem Saxonia.

Zegarek wygląda imponująco - 65mm średnicy ;)

Ogólnie bardzo ładny stan - myślę, że oryginalny (może poza koronką). Pod lupą widać na tarczy mikrozarysowanie i patynę na wskazówce minutowej.

Koperta bliska ideału. Werk żwawy, czysty, pięknie cykający, wyposażony w mikroregulację.

Werk sygnowany postacią w koronie z mieczem i tarczą. Podobno to taki symbol Saksonii (patron, duch opiekuńczy?)

O Saxonii jako firmie niewiele udało mi się znaleźć - robili zegarki na szwajcarskich werkach.

Trochę można się dowiedzieć tutaj:

Mój odnośnik

 

Teraz pytanie - jaki to werk? Do kilku podobny, ale identycznego nie znalazłem. Może ktoś z Kolegów podpowie?

 

No i fotki:

post-23302-0-32318000-1307040195_thumb.jpg

post-23302-0-75734100-1307040216_thumb.jpg

post-23302-0-50314600-1307040234_thumb.jpg

post-23302-0-39526800-1307040261_thumb.jpg

post-23302-0-43587100-1307040283_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.