Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Staszku nie przesadzaj, nie czuję się w najmniejszym stopniu urażony, a co do renowacji kopert to jest pewnie tyle samo przeciwników co zwolenników, 

zresztą można by rozpocząć całą dyskusję na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą ;)   

Ja osobiście toleruję taką ingerencje w stary zegarek i choć widzę w tym procederze pewny moralny problem, to jednak sam się takowego podjąłem,

zdając sobie w pełni że zmienia to w jakimś stopniu jej kształt, oczywiście dużo zależy od fachowca, natomiast tarcza i wskazówki oraz mechanizm powinien zawsze pozostać bez wymian, koronka też jest dosyć ważna no ale ... taki model trafiłem, sam Milano to klasyka gatunku, ten ring od dawna mnie kusił, a jeśli ktoś szukał to wie że nie ma ich zbyt dużo na rynku. 99% to Worldmastery i Orginale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizmu, który choć niesygnowany, to ładnie się prezentuje. 

A Atlantic w ogóle sygnował werki w tych latach?

Edytowane przez hrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnował.

post-57210-0-54730500-1439024994_thumb.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się Paweł - jak pokazałem swoją to Staszek skomentował ,że koperta zniszczona i chyba nawet sugerował odnawianie ;-) ale nie uległem ...a oryginalne koronki często się zawieruszały...mój też nie ma. Fajne Milano do kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Staszek wyszedł na forumowego malkontenta, ;)  Żartuje, wiem Staszku że zwróciłeś uwagę na kopertę bo to spory minus dla tego Atlantica  ^_^

no ale i tak musisz przyznać że za cenę obiadu z rodziną nie ma co wybrzydzać, ale co tam zamiast na sushi zabrałem ich na subwaye  :P

a Milano trzeba mieć w kolekcji  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy nabytek.,Helbros cal 82 A.,Wygląda na niemiecki wojskowy,.ale ciekaw jestem opinii kolegów ??

post-67292-0-40859200-1439066028_thumb.jpg

post-67292-0-34127800-1439066041_thumb.jpg

post-67292-0-39262600-1439066059_thumb.jpg

post-67292-0-75125300-1439066094_thumb.jpg

post-67292-0-81219800-1439066107_thumb.jpg

post-67292-0-02348200-1439066129_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się Paweł - jak pokazałem swoją to Staszek skomentował ,że koperta zniszczona i chyba nawet sugerował odnawianie ;-) ale nie uległem ...a oryginalne koronki często się zawieruszały...mój też nie ma. Fajne Milano do kolekcji.

 

Przecież wygłosiłem samokrytykę, ;) uznałem, że Milano bardzo fajny (bo taki naprawdę jest), trochę żółci mi się ulało  :( i dalej podtrzymuję moje pierwotne Zasady. Najlepiej jak zegarek jest w oryginale, ale renowacja koperty dla zachowania, a właściwie odtworzenia walorów użytkowych zegarka jest przeze mnie w pełni akceptowalna. Zniszczona koperta ( dla mnie) jest brzydka, natomiast "stara" tarcza dodaje charakteru zegarkowi. Jest tylko jeden warunek wszystko musi współgrać. stan wszystkich elementów moim zdaniem powinien być porównywalny.  

Teraz Staszek wyszedł na forumowego malkontenta, ;)  Żartuje, wiem Staszku że zwróciłeś uwagę na kopertę bo to spory minus dla tego Atlantica  ^_^

no ale i tak musisz przyznać że za cenę obiadu z rodziną nie ma co wybrzydzać, ale co tam zamiast na sushi zabrałem ich na subwaye  :P

a Milano trzeba mieć w kolekcji  :rolleyes:

Tak w ogóle to szkoda, że Atlantic tak rzadko w tamtym okresie stosował koperty stalowe. Wtedy odchodzi problem renowacji, bp każdy przyzwoity zegarmistrz dopoleruje ja bez problemu.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza zdobycz kanadyjski wojskowy z czasów WW 2.,Zegarek ten stanowił wyposażenie radiostacji Wirless Set No.19 MK II produkowanej przez Northern Electric Co.

post-67292-0-41895200-1439324329_thumb.jpg

post-67292-0-73382500-1439324344_thumb.jpg

post-67292-0-12427100-1439324519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite, kolejny zegarek z historią. Tak na prawdę trudno nie gratulować, ale ja chciałbym wyrazić swoje uznanie co do umiejętności wyszukiwania i zdobywania takich zegarków. Znam kilku na forum, którzy to potrafią i bez wątpienia jesteś jednym z nich. A zegarki, co jeden to ciekawszy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też oczywiście gratuluję nabytków.

Stanisław -kolega widać ostatnio "ruszył" w wojskowe ;) ,więc i wyniki ma.

..

To specyficzny "dział" naszej pasji  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale Ty chyba też lubisz wojskowy charakter....nie tylko zegarków?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za dobre słowo.,Jak zwykle ten najlepszy zakup jest w drodze,powinien być u mnie jutro najpóźniej pojutrze.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ta z alle sprzedawana jako uszkodzona ?


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak :)  tylko nakręcona do końca i stała na trybach czy jak to tam się zwie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Jak za te Piniądze to super sztuka :)

No pprostu widocznie zastała się i ktoś sie nawet nie abwił w naprawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

facet wyjeżdżał za granicę i potrzebował pieniędzy inaczej pewnie by nie sprzedał .... po prostu fuks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna perełka.

Mam pytanie, czy balans jest dwuczęściowy, czy to wina zdjęcia (światła) lub co to za konstrukcja ?

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balans jest bimetaliczny kompensacyjny .Widoczne na zdjęciu przecięcie zapobiega odkształceniom w wysokich temperaturach.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. na zdjęciu tego nie widać, czy każda połówka mocowana jest na dwóch czy na jednym ramieniu?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.