Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gludek

Najpiękniejsze diverki

Rekomendowane odpowiedzi

No i w ogóle już nie używam żółwika , kilka lat temu spadł mi z ręki do jeziora , z trudem go odnalazłem . Okazało się ,że wyrobione są gniazda teleskopów . Dlatego teraz już leży na półce ciesząc się emeryturą.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysilam wyobraźnię i nie mogę sobie jakoś tych wyrobionych gniazd teleskopów zobrazować... Czyli że co się z nimi stało? A może to bardziej wina teleskopów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam spotkanie , ale wieczorem zrobię zdjęcia supermakro i wyślę .


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam spotkanie , ale wieczorem zrobię zdjęcia supermakro i wyślę .

 

Wahnik wymień mu wskazówkę sekundową na oryginalną!!!! Nie da się na to patrzeć. Zmień mu szkło, wkładkę bezela i będzie śliczny !!!

 

A co do  wyrobionych gniazd teleskopów to miałem trzy żółwiki i dwa miały wyrobione gniazda - więc to w przypadku tych zegarków dość częste zjawisko.

Edytowane przez Deco79

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wracając do obiecanego zdjęcia to przedstawiam te wyrobienia ; z lewej  SARB 059 Alpinist w miarę nowy , który ma taką kopertę jak SKX 007 , z prawej mój 6309.

Na początku wymiar nawiercenia był taki sam , czyli pod końcówkę teleskopu fi 0,7 mm . Teraz w żółwiku jest krater , z którego taki teleskop z łatwością wypada . 

Jednak z racji upływu czasu i stosowania nowszych diverów pod wodą nie będę go remontował , niech leży i odpoczywa . A i do tej wskazówki sekundowej zdążyłem się przyzwyczaić ;) .

 

1a25857dccf7cf3bmed.jpg 


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miało wpływ na takie wyrobienie?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie fizyka i czas.... może też polityka.  :)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miało wpływ na takie wyrobienie?

Trzydziestoletnie użytkowanie..... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zgodnie z przeznaczeniem.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem starsze zegarki i nie miały takich "dziur". I nie były to Seika tylko jakieś "dziadowskie" ruskie zegarki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co miało wpływ na takie wyrobienie?

To na pewno wina Tuska

Tak na poważnie to porażka i fatalna jakość zegarka.

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne , co mi przychodzi na myśl , to to że zwykle ciasno opinałem pasek na piance żeby się nie duldał .


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj dokupić do niego teleskopy od Monstera, są grubsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie monsterowe to nie , bo mają 20 mm , ale mam takie 2,5 x 22 mm i te wchodzą solidnie .

Mimo wszystko pozostaję przy starych odkładając zegarek raczej do archiwum ; niech zostanie "półkownikiem"  ^_^

 

49d4a222d5caa750med.jpg

Edytowane przez Wahnik

pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, zapomniałem, że Monster ma w uszach 20 mm. Kiedy go miałem wciskałem do niego paski 22 mm, bo na 20 mm wyglądał jak na sznurku i wyleciało mi z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten jest obecnie nr1, ale marzeniem jest PO...

 

Może koledzy wiedzą jak RT ma uszczelnione przyciski chronografu?

post-68228-0-05411300-1396213317_thumb.jpg

post-68228-0-53193500-1396213579_thumb.jpg

Edytowane przez Artur11975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tak jak na divera prawdziwego przystało.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie tak jak na divera prawdziwego przystało.

Gdy go kupowałem, używany dostałem gwarancje i fakturę, zrobiono test szczelności i wypadł ok. Dostałem informacje, ze jest w pełni szczelny do 300M przy obowiązkowo zakręconej koronce. Więc jakoś musi mieć przyciski uszczelnione, może koledzy wiedzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma np. uszczelki kauczukowe lub z korka, bo dzisiaj firmy wracaja do tego materiału, być może ma dodatkową sprężynę dociskową do uszczelki - to sam możesz wyczuć ewentualnie. Jednak prawdziwe diverki powinny mieć zakręcane przyciski, są dociskane wtedy do powierzchni uszczelniającej a najczęściej już bez dodatkowych uszczelek i przy takim  rozwiązaniu nawet po latach nadal spełniają swoje zadanie jak za czasów młodości, czego nie da się powiedzieć o innych rozwiązaniach ...

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ma np. uszczelki kauczukowe lub z korka, bo dzisiaj firmy wracaja do tego materiału, być może ma dodatkową sprężynę dociskową do uszczelki - to sam możesz wyczuć ewentualnie. Jednak prawdziwe diverki powinny mieć zakręcane korony, są dociskane wtedy do powierzchni uszczelniającej a najczęściej już bez dodatkowych uszczelek i przy takim  rozwiązaniu nawet po latach nadal spełniają swoje zadanie jak za czasów młodości, czego nie da się powiedzieć o innych rozwiązaniach ...

Dziękuję za info.

Przyciski chodzą dość ciężko pomimo, ze mają niewielki luz na boki, czy możliwe, żeby uszczelki były za przyciskiem, przycisk chronografu uruchamial mechanizm przez uszczelkę? Bo nie znajduję logicznego wytłumaczenia na WR 300...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.

Przyciski chodzą dość ciężko pomimo, ze mają niewielki luz na boki, czy możliwe, żeby uszczelki były za przyciskiem, przycisk chronografu uruchamial mechanizm przez uszczelkę? Bo nie znajduję logicznego wytłumaczenia na WR 300...

możlwe :) -jednak to działa "do czasu".....zakręcane koronki sa zdecydowanie trwalsze.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same przyciski nie wchodzą w kopertę a są jedynie zakończeniami, dlatego mogą mieć luzy boczne, uszczelnienia w tym wypadku są na trzpieniach przycisków o dużo mniejszej średnicy niż same przyciski. Jakie firma zastosowała w tym modelu tego nie wiem, natomiast nie jest to nic przełomowego i przy takiej opcji warto kontrolować stan uszczelnień poprzez testy co jakiś czas ... bo w końcu uszczelki jak wszystkie stracą swoje właściwości


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję CooK i Staruszek za cenne informacje, przepraszam za OT. Jak już wspomniałem ideałem dla mnie jest Omega PO xxl, jednakże długo mnie na nią nie będzie stać.... Chyba że LOTTO? :) :)

Wracając do tematu, śledząc go od początku widziałem kilka niesamowitych DIVERÓW:

 

Piękny Sinn, BALL, kilka Omeg...

 

Koledzy mi lasują mózg na długie miesiące tymi propozycjami :)

Ale chętnie dowiem się też co myślicie na temat powyższego RT

 

:) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.