Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

RUSKI

Omega model Replica

Recommended Posts

Troszkę byłem zszokowany jak otrzymałem od Allegro taka wiadomość:

Witamy,

Z przykrością informujemy, że następujące aukcje/przedmioty zostały usunięte z Serwisu Allegro:

Omega Seamaster model Replica NIESPOTYKANY!!! (1404217018)

Wszystkie opłaty za te aukcje/przedmioty zostały automatycznie zwrócone.

Wystawiony przedmiot znajdował się na liście towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo na Allegro.

Sprzedaż replik współczesnych markowych zegarków ręcznych jest niedozwolona w serwisie Allegro. Sprzedając produkt nieoryginalny (w tym przypadku replikę zegarka) naraża się Pan/i na odpowiedzialność prawną.

Ktoś zgłaszał podróbkę lub czujny zespół Allegro sam wychwycił replikę :D ale czy podróbkę ;)

Niżej daję fotkę z wyciągu archiwum Omegi.

post-21604-0-47323600-1331809430.jpg

i zdjęcie mojego zegarka

105qp9c.jpg

Pisaliście, że Allegro guzik sobie robi a tu jednak zespół jest czujny i zwarty w boju z replikami ;)

Rafał

To jest właśnie efekt debilów sprzedających podróbki. To właśnie przez nich słowo replika stało się tożsame z podróbką dla niewtajemniczonych.

To właśnie przez nich słowo replika stało się tożsame z podróbką

Witam,

to efekt "ewolucji" języka. Inne wyrazy, które również często wywołują dyskusję to np. unikalny i spolegliwy. Spotkałem się z opinią, że większość z czasem może mieć rację :lol: i nastąpi dopuszczenie takiej formy lub zmiana znaczenia.

Pzdr.

kiedyś miałem sicure napisałem w aukcii sicura breitling .

wywalili tę aukcje ,umotywowali tym że wprowadzam w błąd kupującego .

ogulnie to miałem to gdzieś ale napisałem do nich ze sicura to firma która maiała tego samego wlasciciela,

ze po 79 roku bretling ma wiecej z sicury jak ze starego bretlinga, dodałem linki do angielskich artykułów w necie, itd

pisałem to jako ja czyli facet, konto nalezało do mojej żony wiec w odpowiedzi zagrozili żonie że zamkną konto .

żona musiała pisać wyjasniać . MAFIA :lol:

Ta Omega też była wystawiaona na koncie żony. Napisałem do Allegro wyjaśnienie sugerując żeby zapoznali się ze znaczeniem słów: replika, podróbka :lol: Teraz czekam na odpowiedź :D

Rafał

Hmm, no jest np. multum replik broni na allegro, a czepiają się dobrze opisanego zegarka ? Dziwne, moim zdaniem ktoś Cię podpier..... :/ Sami by tego nie ruszali.

I wcale nie uważam, że słusznie taki donos miał miejsce. W końcu wszystko było jasne ...

Ale z drugiej strony jakoś dziwnie się dzieje ostatnio, popatrzmy chociaż na ostatnie "newsy" na forum ;/ I pewnie dmuchają na zimne.

Głównie Omega, ale i inne tykadełka ;)

Widziałem tą aukcję. Przyznam szczerze, że wszedłem na nią specjalnie tylko dlatego, że zobaczyłem w tytule Replica :) Byłem przekonany, że zobaczę kolejny chiński badziew, a tu niespodzianka. Naprawdę byłem zaskoczony widząc fotki :)

Po prostu ostatnio na Allegro są dziesiątki aukcji, gdzie pod szyldem "replika" wciska się mniej zaznajomionym w temacie tandetne podróbki. Tacy właśnie ludzie wpływają na zniekształcenie znaczenia pojęć...

Dlatego w zasadzie nie dziwię się pracownikom portalu. Zobaczyli słowo Replica w tytule i zapewne nawet nie sprawdzając aukcji usunęli ją.

Tomasz

Hmm, no jest np. multum replik broni na allegro, a czepiają się dobrze opisanego zegarka ? Dziwne, moim zdaniem ktoś Cię podpier..... :/ Sami by tego nie ruszali.

Też tak myślę, że ktoś nieświadomie zgłosił sprzedaż podróbki :)

Widziałem tą aukcję. Przyznam szczerze, że wszedłem na nią specjalnie tylko dlatego, że zobaczyłem w tytule Replica :) Byłem przekonany, że zobaczę kolejny chiński badziew, a tu niespodzianka. Naprawdę byłem zaskoczony widząc fotki :)

Po prostu ostatnio na Allegro są dziesiątki aukcji, gdzie pod szyldem "replika" wciska się mniej zaznajomionym w temacie tandetne podróbki. Tacy właśnie ludzie wpływają na zniekształcenie znaczenia pojęć...

Dlatego w zasadzie nie dziwię się pracownikom portalu. Zobaczyli słowo Replica w tytule i zapewne nawet nie sprawdzając aukcji usunęli ją.

Teraz wystawie po prostu jako Omega Seamaster nie podając nazwy modelu :) choć przy tym właśnie zegarku (przynajmniej dla mnie) to jest ważne i istotne bo model ten jest niespotykany na rynku wtórnym i ciężko jest taki znaleźć.

Odpowiedzi od Allegro jeszcze nie otrzymałem ale jak ją dostanę to w odpowiedzi zasugeruję żeby obserwowali Nasze forum a w szczególności "Tutaj zgłaszamy podróby". Nie wiem czy coś to da ale nie robiąc nic, nic nie zdziałamy :)

Rafał

Teraz wystawie po prostu jako Omega Seamaster nie podając nazwy modelu :) choć przy tym właśnie zegarku (przynajmniej dla mnie) to jest ważne i istotne bo model ten jest niespotykany na rynku wtórnym i ciężko jest taki znaleźć.

Nie ma co się kopać z koniem.. Napisz Reedycja, lub coś takiego :)

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Mają prawdopodobnie ustawione wyszukiwanie na "replika" i "replica" i automatycznie takie zegarki usuwają. Ciekawe czy maja tez na "podróba"?

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.