Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Stary

Pasówka Omegi - sporo zdjęć

Rekomendowane odpowiedzi

Było jednak stosowane w kopertach zegarkowych,sam do dziś mam parę takich kopert.

 

Hmm... Chyba w DDR-ach, ja jakoś z głowy nie mogę nawet wymienić żadnego zegarka produkowanego w kopercie aluminiowej... a co dopiero anodowanych. ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
post-0-0-12873300-1331812237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido uwierz mi jak Bóg mi świadkiem wysłałem zdjęcie Omegi naszego kolegi forumowego z prośbą o wykonanie tarczy z czcionką jak na załączonej fotografii.I czcionka miała być tak gruba jak na Twojej kieszonce, nie chcę się tu posługiwać zdjęciem jakie wysłałem bo ktoś mógłby mieć pretensje choć ja sam zawsze pozwalam wykorzystywać moje fotki tu na forum. Ale z założenia tarcza miała być tak jak w prezentowanej kieszonce. No cóż dotarła taka jaką założyłem. Moim zdaniem jest ładna choć nie idealnie odwzorowana wg. załącznika, cóż ja mogę, nie chce mi się już składać reklamacji, to pasówka a tarcza mi się podoba, koronka-gdybym dysponował mniejsza na pewno bym ją założył, nie wykluczone, że kiedyś będzie mniejsza, a wskazówki :( możesz mi nie wierzyć miały być takie jak w Twojej kieszonce, jednak gdy dotarła tarcza zmieniłem zdanie co do wskazówek, projekt ulegał przekształceniom nie tylko ze względu na sam fakt wykonania tarczy, bo mój zegarmistrz nawet nie dysponował wskazówkami takimi jak chciałem, dopiero po tygodniu u innego zegarmistrza znalazłem obecne wskazówki, a mój zegarmistrz podarował mi wskazówki jak w naszych omegach kieszonkowych ze srebrnym mechanizmem, ale są one tak oklepane i popularnie stosowane, że nie mogłem ich widoku znieść w tej pasówce jakoś mi nie pasowały dlatego znalazły się obecne ,które również musiały zostać dopasowane. Końcowy wygląd moim zdaniem jest zadowalający choć założenia z początku były całkiem inne no cóż nie posiadam zaplecza części zamiennych z których mógłbym budować i kombinować kolejne pasówki. Uparłem się na wykonanie własnoręcznie takiego zegarka i udało mi się wiem że może nie wszystko pasuje idealnie ale cóż...... realia sa takie a nie inne części kaido części..... tego mi brakuje :D

Ale na ręku koronka już nie rzuca się tak drastycznie w oczy :D

post-29151-0-93810300-1331812340.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Stary, Twoja pasowka nie jest zla wrecz przeciwnie, tylko to co napisalem wyzej gryzie sie jak dla mnie z ta koronka.Moze w takim razie wysle Ci odpowiednia koronke(taka jak w mojej wyzej na fotce) i zegarnmistrz Tobie zalozy ja na walek, a ta wielgachna zostawisz sobie do nastepnego projektu oki?

 

Końcowy wygląd moim zdaniem jest zadowalający choć założenia z początku były całkiem inne no cóż nie posiadam zaplecza części zamiennych z których mógłbym budować i kombinować kolejne pasówki. Uparłem się na wykonanie własnoręcznie takiego zegarka i udało mi się wiem że może nie wszystko pasuje idealnie ale cóż...... realia sa takie a nie inne części kaido części..... tego mi brakuje :(

Koncowy wyglad jest zadowalajacy, ale nie taki jak zakladales w projekcie.Wlasny projekt to jest cos czego moim zdaniem powinno sie caly czas twardo trzymac od poczatku do konca, poniewaz w tym projekcie zawarles to co Tobie sie najbardziej podoba i to co bys naprawde chcial miec.Kompromisy i takie tam jezeli chodzi o sprawy gdzie w gre wchodzi wlasny projekt dla mnie nie moga miec miejsca.Kompromisowy produkt to nie produkt ktorego oczekuje.Wiem ze nie zawsze jest dostep do czesci i sa inne problemy, lecz na sile nie nalezy sie upierac a szukac odpowiednich czesci lub innych rzeczy niezbednych do budowy realizacji projektu,przeciez nikt Cie nie gonil z budowa tegoz zegarka. Wiesz ja potrafilem jeden pasek 2 dni szyc, bo to nici nie te, bo matrial jakis taki, albo szew nie wyszedl tak jak powinien i trzeba bylo pruc i od poczatku.Osobiscie bym reklamowal ta tarcze, poniewaz dostali materialy jak ona ma wygladac i jezeli nie umieja sprostac zadaniu to od razu powinni dac znac po otrzymaniu materialu, a nie robic cos co odbiega i to dosc mocno od zamierzonego wygladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omesia.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Dawno tu nie zagladalem.

Zdjecie powyzej zostawilem, bo jak cos sie podoba to chce z tym obcowac czesto.:(

 

Pieknie Ci wyszlo i gratuluje umiejetnosci. Jak zobaczylem surowke tarczy - ta przygotowana do nadruku - to wpadlem na pomysl.

Wydaje mi sie ze Twoja tarcza jest lekko soczewkowa - w srodku lekko wyzsza/grubsza niz na brzegach - moze to zludzenie. Na pewno zludzenie...

...ale dlaczego nie, wtedy, mino ze malowana wyglada troche bardziej na porcelanke.

Stworzenie SWOJEGO zegarka - to jest frajda!

Gratulacje. Namawiam na wieksze kalibry - wiszace i bijace :D :D .

Zagladaj na forum zegary, goraco namawiam!

post-27585-0-57230900-1331812369.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, Twoja pasowka nie jest zla wrecz przeciwnie, tylko to co napisalem wyzej gryzie sie jak dla mnie z ta koronka.Moze w takim razie wysle Ci odpowiednia koronke(taka jak w mojej wyzej na fotce) i zegarnmistrz Tobie zalozy ja na walek, a ta wielgachna zostawisz sobie do nastepnego projektu oki?

 

 

Koncowy wyglad jest zadowalajacy, ale nie taki jak zakladales w projekcie.Wlasny projekt to jest cos czego moim zdaniem powinno sie caly czas twardo trzymac od poczatku do konca, poniewaz w tym projekcie zawarles to co Tobie sie najbardziej podoba i to co bys naprawde chcial miec.Kompromisy i takie tam jezeli chodzi o sprawy gdzie w gre wchodzi wlasny projekt dla mnie nie moga miec miejsca.Kompromisowy produkt to nie produkt ktorego oczekuje.Wiem ze nie zawsze jest dostep do czesci i sa inne problemy, lecz na sile nie nalezy sie upierac a szukac odpowiednich czesci lub innych rzeczy niezbednych do budowy realizacji projektu,przeciez nikt Cie nie gonil z budowa tegoz zegarka. Wiesz ja potrafilem jeden pasek 2 dni szyc, bo to nici nie te, bo matrial jakis taki, albo szew nie wyszedl tak jak powinien i trzeba bylo pruc i od poczatku.Osobiscie bym reklamowal ta tarcze, poniewaz dostali materialy jak ona ma wygladac i jezeli nie umieja sprostac zadaniu to od razu powinni dac znac po otrzymaniu materialu, a nie robic cos co odbiega i to dosc mocno od zamierzonego wygladu.

Co do koronki takiej jak Twoja to mój zegarmistrz ma ich sporo i akurat tu nie było by problemu, problem był w doborze kulistej bo tylko taka wchodziła w grę. Co do tarczy i własnego projektu to masz rację nie powinno się znacznie od niego odbiegać, jednak to jest moja pierwsza pasówka i daję słowo, że nie ostatnia :(. Tej nie będę już przerabiał bo przypomina mi problemy związane z jej wykonaniem decyzjami jakimi musiałem się zmagać i ponownego jej rozczłonkowania pewnie nie zniósłbym nerwowo :D. Możliwe że zmienię jej koronkę jak znajdę mniejszą lecz tylko kulistą.Co do tarczy na przyszłość jaśniej postawie warunki i najpierw zapytam czy są w stanie odwzorować produkt ze zdjęcia. No cóż uczymy się na błędach najważniejsze że niczego nie zepsułem choć tu też wiele nie brakowało :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omesia.jpg

Ulan taka była od razu po wytoczeniu jednak pod malowanie musiałem ja jeszcze zeszlifować i zrównać powierzchnię a następnie spolerować. Ciężko jest wytoczyć tak cienka tarczę z wałka ja sobie zdaje z tego sprawę sam się zastanawiam jak mój ojciec to zrobił. Jednak i tak była za gruba więc resztę ściągnąłem ręcznie.......wiertarka i ogień B). Przy żadnym zegarku nie miałem tyle wkładu własnego.No efekt jest jaki jest szanuje rady uwielbiam porady no i surową krytykę tak samo jak dobre słowo :rolleyes:

post-29151-0-39779600-1331812376.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Chyba w DDR-ach, ja jakoś z głowy nie mogę nawet wymienić żadnego zegarka produkowanego w kopercie aluminiowej... a co dopiero anodowanych. :rolleyes:

 

Mam parę enicarów w kopertach z duraluminium.

Rosjanie też robili - np ural albo start


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Chyba w DDR-ach, ja jakoś z głowy nie mogę nawet wymienić żadnego zegarka produkowanego w kopercie aluminiowej... a co dopiero anodowanych. :rolleyes:

 

ENICAR Ultrasonic z lat 50-tych w kopercie z duraluminium anodowanego na żółto (wygląda jak pozłacana):

 

post-22303-0-02547600-1331812411.jpg post-22303-0-75039900-1331812412.jpg post-22303-0-48612000-1331812414.jpg

 

ale to chyba rzeczywiście jakaś efemeryda.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ENICAR Ultrasonic z lat 50-tych w kopercie z duraluminium anodowanego na żółto (wygląda jak pozłacana):

ale to chyba rzeczywiście jakaś efemeryda.

 

O to już jeden będę mógł wymienić. :rolleyes:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Właśnie mam problem z dwoma takimi duraluminiowymi kopertami. Chciałbym je odnowić. Czy znacie jakąś firmę która może wypolerować i zabarwić na nowo koperty? Robił ktoś coś takiego? W necie znalazłem kilka ale raczej branża automotiv. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do anodowania kopert ...niestety nikt nie chce się podjąć tego tłumacząc korozją wewnątrzkrystaliczną czy coś takiego, pozostaje zatem pozostać przy obdrapanych alusach.

Enicar wkładał w duraluminowe koperty różne werki. Kolega ma damski ultrasonic AR 1010 mam dwa takie. Ostatnio nabyłem drogą zakupu męski AR1292 z dolną sekundą i ładną tarczą ale nie da się ukryć obdrapana koperta szpeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.