Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Jaka jest wasza opinia na temat tego zegarka?

Chodzi mi o opinie na temat wyglądu, mechanizmu, i jego wad i zalet.

Z góry dziękuje

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na zdjęciach spoko, ale na żywo, to ja w nim widziałem tylko datę. Ona zdominowała tarczę.Na bazarku jest limitka bez daty - nie widziałem na żywo, ale na zdjęciach wygląda lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO Conquest Heritage, szczególnie w wersji o średnicy 35 mm, to jednak zegarek ciekawszy niż Flagship Heritage ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to może jakoś strasznie, ale jednak dużo lepiej na bransie. :)

 

Wygląd oczywiście na korzyść bransolety, ale muszę przyznać, że nosi się ten gumowy pasek bardzo wygodnie.

 

 

Dyskusyjny jest też dekiel. Wolałbym przeszklony, choć biorąc pod uwagę, co mógłbym zobaczyć w tej cenie, to nie wiem czy pełny nie był jednak lepszym wyborem.

 

 

Akurat dekiel to dla mnie najmocniejszy punkt tego zegarka.

 

Kwarcyk 2 - jaram się. :)

 

 

Ale tempo... Jesteś Manchesterem City wśród miłośników Longinesa.

 

IMO Conquest Heritage, szczególnie w wersji o średnicy 35 mm, to jednak zegarek ciekawszy niż Flagship Heritage ;-)

 

Też tak myślę. Nie jestem na pewno obiektywny, ale proporcje i większa ilość niuansów (w tym nawet dekiel) moim zdaniem jednak po stronie Conquesta 35.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co do proporcji Conquesta, to tylko trzeba wziąć "na klatę" to, że jego grubość, jak na 35 mm średnicy koperty jest jednak spora, ale za to jest pięknie wypukłe szkło hesalitowe, idealnie pasujące do tego zegarka :-) BTW, ja w przypadku tego Conquesta też nie potrafię być obiektywny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Chciałbym się pochwalić nowym nabytkiem i oficjalnie przystąpić do klubu

 

Pięknie. Świetny wybór. Witamy więc w Klubie Longinesa, a nawet w Podklubie Flagshipa. ;)

 

U mnie na razie ten:

64258592_10157476608042052_2125748704005


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Conquest (oczywiście w wersji 35 mm) wciąga Flagshipa nosem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conquest (oczywiście w wersji 35 mm) wciąga Flagshipa nosem ;-)

 

Wciąga nosem tak samo, jak ci, którzy wciągają amfę z proszkiem do pieczenia mówiąc, że to "kreska".  :P  :D  :lol:

Dalej jestem nim zachwycony

 

I to raczej już nie minie, zapewniam! :)

Ta bransa sprawdza się w upały [emoji4

 

Zdecydowanie. Ja sobie nawet zostawiłem dość sporo luzu i LLD jest moim zegarkiem, który "mi lata". ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś w 1968 roku w Londynie dostał taki oto prezent na Boże Narodzenie.

Jestem bardzo zadowolony, że udało się go przywrócić do życia, a przyjechał do mnie właśnie z Londynu :)

DSC03064.jpg

 

DSC03065.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrego vintydża zawsze warto mieć! Zwłaszcza marki, którą się szczególnie lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się podoba to i tak będzie wierciło dziurę w brzuchu :)

HC świetny, bardzo podoba mi się w nim wskazówka godzinowa.

A tak jeszcze zachęcając do wintydży, taki np Longines potrafi zaskoczyć dokładnością:

62152335-468973000530985-307272215878749

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Nie kupiłem swoich Longinesów bezmyślnie, ani tym bardziej za cudze pieniądze.

 

 

 

Dobra - możesz być galacticos Pereza.

 

Ładny nawet. Chociaż do Flagshipa ma tyle samo startu, co Orient Bambino.  :P  :D  :lol:

 

Conquest (oczywiście w wersji 35 mm) wciąga Flagshipa nosem ;-)

 

No to po polsku - ja jestem po stronie Conquesta, więc robimy podział klubu i betonujemy się na lata  ;)

 

Ktoś w 1968 roku w Londynie dostał taki oto prezent na Boże Narodzenie.

Jestem bardzo zadowolony, że udało się go przywrócić do życia, a przyjechał do mnie właśnie z Londynu :)

 

Świetny egzemplarz. Mi jakoś przeszła fascynacja latami 70. (w zegarkach, nie w kinie  ;) ), ale okres od połowy lat 50. i lata 60. - to jak najbardziej.

 

Umilał mi dziś noszenie garnituru:

 

post-64635-0-04120600-1560438189_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - możesz być galacticos Pereza.

 

 

 

No to po polsku - ja jestem po stronie Conquesta, więc robimy podział klubu i betonujemy się na lata  ;)

 

 

Świetny egzemplarz. Mi jakoś przeszła fascynacja latami 70. (w zegarkach, nie w kinie  ;) ), ale okres od połowy lat 50. i lata 60. - to jak najbardziej.

 

Umilał mi dziś noszenie garnituru:

 

attachicon.gifa_082552.jpg

 

 

Galacticos Pereza... :D Tak, tak... Mrucz do mnie jeszcze, Edmundzie... :D;)  :lol:

 

P.S. Ładny ten Longines Bambino. ;)

 

64350986_10157488673602052_7144887261803

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln, dobrze, że mamy tu dystans  ;) Tak patrzę na Twoje zdjęcia szarego HC i tarcza jest rzeczywiście bardzo ciekawa, ale czy na żywo nie powoduje wrażenia, że jest trochę za mało kontrastu? No i jakiego vintage'a masz na oku?

 

Ja tymczasem muszę przyznać, że gumowy pasek to świetne rozwiązane na upalne dni.

 

post-64635-0-64229500-1560606900_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln, dobrze, że mamy tu dystans  ;) Tak patrzę na Twoje zdjęcia szarego HC i tarcza jest rzeczywiście bardzo ciekawa, ale czy na żywo nie powoduje wrażenia, że jest trochę za mało kontrastu? No i jakiego vintage'a masz na oku?

 

Ja tymczasem muszę przyznać, że gumowy pasek to świetne rozwiązane na upalne dni.

 

attachicon.gifaIMG_0101.jpg

 

Dystans mamy wtedy, kiedy wiemy, że żartujemy w gronie kulturalnych dżentelmenów. A to... właśnie my! :D;)

 

Pytasz w sensie kontrastu z resztą..? Jeśli tak, to odpowiem: nie, jest świetnie (jak dla mnie, rzecz jasna). Vintage ledwie przemknął mi przez głowę - myślałem o czymś "symbolicznym", na fali modnego trendu - z mojego roku urodzenia. Ale muszę to jeszcze przemyśleć. Pewien znany tu na forum kolega mówi mi, że to do mnie nie pasuje. ;)

 

A dzisiaj "zaliczyłem" dwa razy GMT. :)

 

62565729_10157495304837052_5961448979471

 

64402730_10157495877882052_3052236586419


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.