Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ferdek3318

Czy są idealne podróbki??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pykam tak sobie po Internecie i natrafiam na różne stronki z replikami. Są tanie badziewia, ale są też lepsze i droższe. Jak więc odróżnić, i nie dać się nabrać na dobrą podróbkę?

Ktoś zaraz powie nie kupować z podejrzanych źródeł, kupować w autoryzowanych salonach. A co jeżeli nieuczciwy sprzedawca w salonie sprzeda nam właśnie dobrze zrobioną podróbkę? A co rynkiem wtórnym?

Jak więc odróżnić coś takiego?

http://www

Jeden z kolegów ma na stałe wpisane: ?kupię omegę seamaster?. Proszę bardzo, na Eta 2892-2. Nówka sztuka. Cena przystępna.

http://www.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia , jezeli oferta wyglada na zbyt dobra to najprawdopodobniej jest to Fake , staralem sie przetlumaczyc tutejsze powiedzenie . Nigdy nie slyszalem zeby ktos u dealera kupil podrobe ( zupelnie by sie im to nie oplacalo ) a na rynku wtornym kupuj tylko od sprawdzonych dealerow .

Porownywalem kiedys fake rolex'a z oryginalem , pod lupa ciezko bylo powiedziec ktory jest oryginalny , po tym doswiadczeniu stwierdzilem ze gdybym kupowal to tylko z 100% pewnego miejsca , a wbrew pozorom takich nie brakuje .

A tak dla ciekawostki kiedys ktos ( osoba bardzo dobrze mi znana ) zadal mi pytanie . hey Irek za ile morzesz mi zalatwic zlotego Rolexa ? po udzieleniu odpowiedzi uslyszalem ze chyba sie *^%$^(*E$$ bo w Egipcie na bazarze sprzedaja po $3000.00 :) Historia jak najbardziej prawdziwa


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia , jezeli oferta wyglada na zbyt dobra to najprawdopodobniej jest to Fake , staralem sie przetlumaczyc tutejsze powiedzenie . Nigdy nie slyszalem zeby ktos u dealera kupil podrobe ( zupelnie by sie im to nie oplacalo ) a na rynku wtornym kupuj tylko od sprawdzonych dealerow .

Porownywalem kiedys fake rolex'a z oryginalem , pod lupa ciezko bylo powiedziec ktory jest oryginalny , po tym doswiadczeniu stwierdzilem ze gdybym kupowal to tylko z 100% pewnego miejsca , a wbrew pozorom takich nie brakuje .

A tak dla ciekawostki kiedys ktos ( osoba bardzo dobrze mi znana ) zadal mi pytanie . hey Irek za ile morzesz mi zalatwic zlotego Rolexa ? po udzieleniu odpowiedzi uslyszalem ze chyba sie *^%$^(*E$$ bo w Egipcie na bazarze sprzedaja po $3000.00 :) Historia jak najbardziej prawdziwa

Odpowiedź jest nieco wymijająca. Obawiam się,że na rynku krąży cała chmara dobrych podróbek, przepraszam, ale myślę, że na tym forum również (autorytatywne stwierdzenie autentyczności na podstawie zdjęcia, wobec tego co napisałeś).

Aha, jeszcze są "autentyczne" boxy i "autentyczne" papiery, gdyby ktoś nie miał, a potrzebował.

http://www.

http://www.

Niejednemu z czytających, serce zadrżało.

 

Kiepski jest ten nasz świat...

 

ps. Piękne to miasto Vancouver, mam tam dobrego kolegę (opłynął samotnie świat na małym jachcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeden z kolegów ma na stałe wpisane: ?kupię omegę seamaster?. Proszę bardzo, na Eta 2892-2. Nówka sztuka. Cena przystępna.

http://www.swissmirrorwatch.com/omega-watches/seamaster-replica/luxury-omega-seamaster-aqua-terra-co-axial-man-tt-white-gold-markers-eta-2892-2-replica-watches

pozdr.

W tej omedze jest akurat 2824 ... :) tak jak i longinesie

 

 

To że pudła podrabiają to też wiadomo i chyba nikomu to serce nie zadrży?

Chodzi o to by przy kupnie minimalizować ryzyko kupna podróby, jak najbardziej. Tak jak napisał Irekm kupujesz w salonach i u sprawdzonych dilerów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym problem że są za bardzo podobne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zastanawiam sie jaki moralny sens jest sprzedawac "repliki" pudelek i dokumentow

 

odpowiedz nasuwa sie sama


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pykam tak sobie po Internecie i natrafiam na różne stronki z replikami. Są tanie badziewia, ale są też lepsze i droższe. Jak więc odróżnić, i nie dać się nabrać na dobrą podróbkę?

Ktoś zaraz powie nie kupować z podejrzanych źródeł, kupować w autoryzowanych salonach. A co jeżeli nieuczciwy sprzedawca w salonie sprzeda nam właśnie dobrze zrobioną podróbkę? A co rynkiem wtórnym?

Jak więc odróżnić coś takiego?

http://www.swissmirr...replica-watches

Jeden z kolegów ma na stałe wpisane: ?kupię omegę seamaster?. Proszę bardzo, na Eta 2892-2. Nówka sztuka. Cena przystępna.

http://www.swissmirr...replica-watches

pozdr.

O ile dobrze pamiętam to wklejanie linków do sklepów z podróbkami jest zabronione na tym forum.

Często jest tak, że te sklepy wykorzystują zdjęcia oryginalnych zegarków. Dlatego ma się wrażenie, że są tak dobrze zrobione.

Odpowiadając na Twoje pytanie, TAK zdarzają się idealne podróbki. Często jest to oryginalna koperta i tarcza wraz ze wskazówkami ale mechanizm jest już inny lub baza ta sama ale nie sygnowana.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to wklejanie linków do sklepów z podróbkami jest zabronione na tym forum.

Często jest tak, że te sklepy wykorzystują zdjęcia oryginalnych zegarków. Dlatego ma się wrażenie, że są tak dobrze zrobione.

Odpowiadając na Twoje pytanie, TAK zdarzają się idealne podróbki. Często jest to oryginalna koperta i tarcza wraz ze wskazówkami ale mechanizm jest już inny lub baza ta sama ale nie sygnowana.

OK. Nie wiedziałem, linki usunąłem, sorry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Pykam tak sobie po Internecie i natrafiam na różne stronki z replikami. Są tanie badziewia, ale są też lepsze i droższe. Jak więc odróżnić, i nie dać się nabrać na dobrą podróbkę?

Przestan kombinowac, to unikniesz ryzyka - tak samo jak z AIDS - nie kombinujesz, to nie masz... ale oczywiscie zarazic sie moze nawet i uczciwy :o

Ktoś zaraz powie nie kupować z podejrzanych źródeł, kupować w autoryzowanych salonach. A co jeżeli nieuczciwy sprzedawca w salonie sprzeda nam właśnie dobrze zrobioną podróbkę? A co rynkiem wtórnym?

Jak więc odróżnić coś takiego?

Ale to chyba nie trzeba mega umyslu aby wiedziec, iz prawdopodobienstwo zakupu podrobki w salonie jest praktycznie niemozliwe, wiec nie rozumiem tego postulatu :D

A co do zegarkow z "drugiej" reki, to po to jest chocby to forum, aby ludzie znajacy sie na rzeczy Ci pomogli. Nacina sie tylko cwaniak (chcac kupic np. Omege warta 10.000pln za 1.000pln) albo lanser dla ktorego samo logo na cyferblacie wystarcza aby kupic zegarek renomowanej marki za psi pieniadz.

Nie zadawaj wiec prosze na tym forum takich pytan, gdyz to nie ten "target" i ludzie :)

Moze kiedys dorosniesz i pokochasz zegarki mechaniczne a nie tylko ich loga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podróbka jest droga, można oczywiście zrobić zegarek identyczny z oryginałem, ale ile wtedy by kosztował? - co najmniej połowę ceny oryginału.

No i noszenie takiej podróbki jest nielegalne, a przynajmniej w złym smaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie do końca na temat, ale.. jak jest z tymi tourbillonami z allegro za ~100zł? (wystarczy wpisać to hasło i bedzie wiadomo o czym mówię)

czy tak skomplikowany mechanizm też chińczyki robią? czy to tylko udaje tourbillona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko udaje - to nie turbina, tylko dziura wycięta w tarczy przez którą widać balans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestan kombinowac, to unikniesz ryzyka - tak samo jak z AIDS - nie kombinujesz, to nie masz... ale oczywiscie zarazic sie moze nawet i uczciwy :o

 

Ale to chyba nie trzeba mega umyslu aby wiedziec, iz prawdopodobienstwo zakupu podrobki w salonie jest praktycznie niemozliwe, wiec nie rozumiem tego postulatu :D

A co do zegarkow z "drugiej" reki, to po to jest chocby to forum, aby ludzie znajacy sie na rzeczy Ci pomogli. Nacina sie tylko cwaniak (chcac kupic np. Omege warta 10.000pln za 1.000pln) albo lanser dla ktorego samo logo na cyferblacie wystarcza aby kupic zegarek renomowanej marki za psi pieniadz.

Nie zadawaj wiec prosze na tym forum takich pytan, gdyz to nie ten "target" i ludzie :)

Moze kiedys dorosniesz i pokochasz zegarki mechaniczne a nie tylko ich loga :)

Moje pytania nie wynikają z chęci zakupu fake, po uprzednim upewnieniu się u fachowców, że nikt nie pozna. Nie zamierzam też tu udowadniać, że ktoś się nie zna i można go oszukać. Wręcz przeciwnie, podziwiam wielką znajomość rzeczy, jaką tu Panowie wykazują. Po prostu zainteresował mnie rozmiar problemu. Nie mówienie o czymś i udawanie, że problemu nie ma nie powoduje, że problem znika. Interesuje mnie zjawisko i zastanawiam się jak jest duże i tyle.

Niewątpliwie jest na tym forum paru krezusów, dla których zakupy w dobrych salonach są rzeczą oczywistą, ale niestety, większość jest skazana na zakupy z drugiej ręki, stąd ten temat. Chyba nikt nie chce paradować w podróbie na ręku, w przekonaniu, że to oryginał? Stąd też moje pytania i wątpliwości.

PS.

Niestety, jestem za stary i już bardziej nie dorosnę. Zegary mechaniczne już lubię, bo na moich ścianach wisi 8 szafkowych, zresztą mój ojciec był zegarmistrzem już przed wojną, a więc mam też coś w genach.

PS2 Proszę moderatora o usunięcie linków z pozostałych postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie do końca na temat, ale.. jak jest z tymi tourbillonami z allegro za ~100zł? (wystarczy wpisać to hasło i bedzie wiadomo o czym mówię)

czy tak skomplikowany mechanizm też chińczyki robią? czy to tylko udaje tourbillona?

Na to z Allegro to i niewidomy by się nie nabrał (nie mam nic przeciwko niewidomym). Popatrz na to, tak powinien wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to z Allegro to i niewidomy by się nie nabrał (nie mam nic przeciwko niewidomym). Popatrz na to, tak powinien wyglądać :)

 

tu są trzy osie, a przeicez moze być też jedna jak tu, rajt? http://www.youtube.com/watch?v=-OEKcAjKR2g

jako taki obraz turbillona mam, chodziło mi bardziej o to chinczyki i to konstruują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi i to bardzo jak wiele osób żyje w przekonaniu że posiada czy też nosi zegarek za grubą kasę a w rzeczywistości jest to fake ??? tak jak wcześniej padło stwierdzenie że rynek wtórny jest niebezpieczny, baaa przy takim wysypie podróbek jakoś coraz mniej mnie to dziwi że tak jest, bo cwaniaków którzy chcą "przyciąć" na zegarku nie brakuje. kupujesz fake kupujesz na innej aukcji pudło i masz komplecik jak ulał, teraz tylko wystarczy jelenia trafić i parę zł w kieszeni. A podrabia się juz wszystko i nie prawdą jest że tylko drogie marki, zerknijcie http://allegro.onet.pl/unikatowy-zegarek-automatyczny-cjiaba-firma-i1428991859.html czy ten zegarek widział rosyjską fabrykę, miałem to gówno w ręce z nowego farba złoceniowa odłazi !!!

podsumowując : żyjemy w świecie podróbek.!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten zegarek widział rosyjską fabrykę,

 

Nie widział, przecież to CJIABA rodem z chin ze Słavą nie ma nic wspólnego poza gra na podobieństwie liter.

Poczytaj na przykład tutaj: o cjiabie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.