Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JAREK-J100

PROSZĘ O POMOC

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM serdecznie miłośników zegarków zegarów i wszystkiego co odmierza czas..... moja przygoda z zegarkami zaczęła się nie dawno i chylę czoła przed znawcami tego tematu a jest was wielu bo przeglądam to forum . chciałbym dowiedzieć się coś o moich ślicznych zegareczkach......wrzucając zdjęcia nie można ustawić ich po kolei . zegar prezentuje się pięknie natomiast budzik wymaga odrestaurowania i właśnie się nim zajmuje mam zamiar doprowadzić go do pięknego stanu...pomóżcie proszę i powiedzcie coś o werku tych zegarków , rocznik ,jakaś ciekawostka którą warto zapamiętać :lol: .......na werku zegara słabo widoczna na zdjęciu liczba : 104i1/2 i jak się domyślam chodzi tu o wahadło ale reszty nie wiem.....z góry serdecznie dziękuję...........po odnowieniu budzika przymierzam się do jakiegoś cuda na rękę na razie składam kasę pracuje na poczcie a nie ma tu wysokich dochodów więc do wszystkiego dochodzę pomału ale kiedy patrzę na te odliczające czas cudeńka to to jest to :lol:

post-36808-0-90972700-1301076510_thumb.jpg

post-36808-0-45851800-1301076764_thumb.jpg

post-36808-0-65500800-1301077024_thumb.jpg

post-36808-0-31933600-1301077051_thumb.jpg

post-36808-0-41130000-1301077068_thumb.jpg

post-36808-0-19044800-1301077087_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

życzę powodzenia na forum - bardzo ładny post na zapoznanie

przyjemności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co chcesz wiedzieć?

Zegar jest prawdopodobnie z maja 14 roku, jest to jeden z tanich werków produkowanych przez Junghansa z wychwytem Szwarcwalskim i zębnikami latarkowymi, natomiast ma ładną tarczę, w tym czasie zdarzały się również papierowe.

Budzik typowy, trochę zaniedbany, chyba w obudowie z blachy cynkowej, czyli da się to doczyścić, dzwonek niestety zardzewiały,

musisz spróbować to do polerować, gdy się nie uda to chromowanie.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można dodać, że budzik jest z pierwszego półrocza 1929 :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUDZIK JEST NAZNACZONY ZĘBEM CZASU zgadzam się z tym ale przywrócę mu dawny blask . werk jest u zegarmistrza który stwierdził ze mimo wyglądu jest w dobrym stanie i musiał długo przeleżeć gdzieś na strychu więc po tych słowach byłem bardzo zadowolony mimo iż wcześniej poprzedni zegarmistrz nawet nie wziął go do ręki żeby mi cokolwiek powiedzieć tylko wydziwiał że stary i zardzewiały i że nie warto.........zamówiłem w księgarni książkę poświęconą odnawianiu starych przedmiotów i mam zamiar odpowiednio podejść do tego budzika jestem tak naprawdę nakręcony bardziej niż ten budzik a poza tym chce mieć satysfakcje że zrobiłem coś od siebie i będę o tym myślał patrząc na niego.......dziękuję każdemu kto kilka słów mi napisze na tym poście :) .......jedynie zastanawiam się co do tarczy budzika ...radzicie oddać do renowacji ? bo ciężko znależć mi inne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ODLUDKA ; czy to że napisałeś że tani werk to znaczy gorszy? mam ten zegar 5 może 6 lat poza nakręcaniem i odkurzaniem nic przy nim nie robię i chodzi co do sekundy jeśli można tak powiedzieć :) napisałeś że z 14 maja może być a możesz coś powiedzieć o latach pochodzenia ? dzięki serdeczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że odludek napisał że zegarek jest z maja 14 roku ( z maja , 1914roku )

 

Natomiast Tarant napisał ze 1929r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... czytajcie i oglądajcie uważnie.

-> JAREK-J100. Mechanizm zegara jest z maja 1914 roku a nie z 14 maja.

-> KURNAJANEK. Na zdjęciach są dwa mechanizmy...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że napisałem wyraźnie, z maja 14 roku, a nie z 14 maja. :)

Prawie każda fabryka produkowała drogie werki starannie wykończone, z wychwytem Grahama i pełną płytą, oraz werki popularne z wychwytem hakowym, ażurowymi płytami oraz w tanich zegarach z trybami latarkowymi.

Nie miałem najmniejszego zamiaru umniejszać wartości Twojego zegara jak również nie napisałem że nie będzie chodził wprost przeciwnie, napisałem że ma ładną tarczę, tak zwaną porcelankę, zdarzały się dość często papierowe.

Zadbany ma szanse chodzić przez następne 100 lat, powodzenia przy renowacji budzika.


Pozdrawiam Jan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że napisałem wyraźnie, z maja 14 roku, a nie z 14 maja. ;)

Prawie każda fabryka produkowała drogie werki starannie wykończone, z wychwytem Grahama i pełną płytą, oraz werki popularne z wychwytem hakowym, ażurowymi płytami oraz w tanich zegarach z trybami latarkowymi.

Nie miałem najmniejszego zamiaru umniejszać wartości Twojego zegara jak również nie napisałem że nie będzie chodził wprost przeciwnie, napisałem że ma ładną tarczę, tak zwaną porcelankę, zdarzały się dość często papierowe.

Zadbany ma szanse chodzić przez następne 100 lat, powodzenia przy renowacji budzika.

WSZYSTKO NAPISAŁEŚ TAK JAK POWINNO BYĆ TO JA ŻLE PRZECZYTAŁEM ..BARDZO DZIĘKUJĘ ZA TE INFORMACJE PRZYDADZĄ MI SIĘ ....JESZCZE BARDZIEJ PRZEZ TO PODOBA MI SIĘ TEN ZEGAR WŁAŚNIE PRZEZ HISTORIE W NICH ZAPISANĄ.......POZDRAWIAM

 

Eee... czytajcie i oglądajcie uważnie.

-> JAREK-J100. Mechanizm zegara jest z maja 1914 roku a nie z 14 maja.

-> KURNAJANEK. Na zdjęciach są dwa mechanizmy...

MÓJ BŁĄD BO ŻLE PRZECZYTAŁEM O TYM MAJU :D DWA MECHANIZMY BO JEDEN OD ZEGARA DRUGI OD BUDZIKA :) TERAZ WSZYSTKO JASNE....DZIĘKUJĘ

 

SUPER ŻE TYLE LUDZI SIĘ TYM INTERESUJE.I ŻE POMAGAJĄ TAKIM LAIKOM JAK JA..DZIĘKI

 

DZWONILI Z KSIĘGARNI ŻE KSIĄŻKA PRZYSZŁA :) :)

 

Mod Edit. No super...ale nie krzycz i nie pisz jednego postu za drugim tylko używaj edycji (regulaminowo należy się za to upomnienie)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie w kraju jakiś czas ale budzik już pięknie chodzi, uwielbiam patrzeć na niego, co mogłem zrobiłem sam dlatego jestem dumny że dzięki mnie wrócił jego czas, nie obyło się bez uczciwego specjalisty zegarmistrza i wszystko jest ok ,teraz przywracamy do życia kolejne dwa budziki co ciekawe jeden nakręcany kluczykiem jak zegar. Pozdrawiam miłośników czasomierzy.....,post-36808-0-07309800-1363075970_thumb.jpgpost-36808-0-14167200-1363076010_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przywrócisz je do życia załącz fotografie w temacie nasze budziki budziki. Chętnie zobaczymy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladnie wyszedl! Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prośba o trochę informacji na temat tego mechanizmu,wydaje się bardzo zadbany co potwierdził mi zegarmistrz po przeglądzie,dodam że cyferblat jest papierowy lakierowany,na mechanizmie tylko gwiazda widnieje , po drugiej stronie również żadnych wybitych informacji , poprzedni mechanizm junghansa różni się stąd moje pytanie i ciekawość o niego i datowanie przybliżone , nie posiadam wahadła do niego ale zegarmistrz obiecał pomóc(na zdjęciu zastępcze),skrzynka jest piękna i kompletna,to kolejny mój nabytek i kolejna moja radość że mogę swoją pracą i dbaniem dać kolejne lata życia zegarowi,pozdrawiam serdecznie

 

Jak przywrócisz je do życia załącz fotografie w temacie nasze budziki budziki. Chętnie zobaczymy :rolleyes:

,muszę zebrać się w cierpliwość i czekać tego wymaga zegarmistrz ale oczywiście wkleje zdjęcia,pozdrawiam

 

Bardzo ladnie wyszedl! Gratulacje!

dzięki serdeczne,chodzi i dzwoni i na nowo żyje :) o to mi chodziło,pozdrawiam

post-36808-0-47664800-1366049231.jpg

post-36808-0-31835000-1366049243.jpg

post-36808-0-31616000-1366049252.jpg

post-36808-0-53015900-1366049261.jpg

post-36808-0-53812200-1366049348.jpg

post-36808-0-50037400-1366049361.jpg

post-36808-0-49224300-1366049384.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im ciekawsze zegary, tym mniejsze zdjęcia...

Przedziwna ta skrzynia. Wygląda jakby z większej można było wyjąć mniejszą. Z czego jest środek tarczy ? Bo zestawienie mosiądzu z lakierowanym papierem to coś osobliwego.

Są dwie możliwości. Zegar powstał przed 1900 rokiem (wydaje się za tym przemawiać "amerykański" boczny wychwyt z tak poprowadzonymi widełkami), albo Junghans miał taki humor akurat (co się zdarzało - zobacz odwrócone kody dat itp).


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im ciekawsze zegary, tym mniejsze zdjęcia...

Przedziwna ta skrzynia. Wygląda jakby z większej można było wyjąć mniejszą. Z czego jest środek tarczy ? Bo zestawienie mosiądzu z lakierowanym papierem to coś osobliwego.

Są dwie możliwości. Zegar powstał przed 1900 rokiem (wydaje się za tym przemawiać "amerykański" boczny wychwyt z tak poprowadzonymi widełkami), albo Junghans miał taki humor akurat (co się zdarzało - zobacz odwrócone kody dat itp).

ŚRODEK TARCZY TO MOSIĄDZ WŁAŚNIE Z TAKIM WZOREM SZUKAM WAHADŁA ,PODOBNE WIDZIAŁEM NA AUKCJACH . TAK JAK PISAŁEM CYFERBLAT TO LAKIEROWANY PAPIER SPĘKANY RZECZ JASNA Z UPŁYWU CZASU ALE TO TYLKO DODAŁO MU AUTENTYCZNOŚCI,ŚRODEK MOSIĘŻNY STAN NAPRAWDĘ DOSKONAŁY,DZIĘKUJĘ ZA ZAINTERESOWANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im ciekawsze zegary, tym mniejsze zdjęcia...

Przedziwna ta skrzynia. Wygląda jakby z większej można było wyjąć mniejszą. Z czego jest środek tarczy ? Bo zestawienie mosiądzu z lakierowanym papierem to coś osobliwego.

Są dwie możliwości. Zegar powstał przed 1900 rokiem (wydaje się za tym przemawiać "amerykański" boczny wychwyt z tak poprowadzonymi widełkami), albo Junghans miał taki humor akurat (co się zdarzało - zobacz odwrócone kody dat itp).

jeśli chcesz załączę większe zdjęcia tutaj aby dołączyć wszystkie zmniejszyłem rozdzielczość, B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

z mojej praktyki wynika że te interesujece Cie liczby to ilość wahnięc na minutę i tak twój 104 1/2 bedzie miał tyle .Odpowiada to mechanizmowi P42 więc twoje wahadło powinno miec tyle tzn 42 cm od szubienicy do śrubki pod soczewką.Wydaje mi się że pasowało by wahadło rusztowe z soczewką mosiężna z białym srodkiem.dla informacji sa takze werki 90 1/2 oraz 135 ten pierwszy to p54 a z kolei 135 to P30.dane są oczywiście przybliżone i trzeba wypraktykować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.