Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pepepatryk

Hamilton vs. Tissot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczow

 

Na wstepie chcialem powiedziec ze nie znam sie zbytnio na zegarkach i potrzebuje fachowej pomocy. Poki co w swojej kolekcji mam kilka G-Shock'ow i jednego Tissot'a V8. ale sadze ze przyszedl czas na jakis automat. Zastanawiam sie nad:

 

1) Tissot Veloci-T Gent Chrono Automatic (T024.427.17.051.00)

2) Hamilton KHAKI AVIATION PILOT 46mm (H64715535)

 

Oba te zegarki bardzo mi sie podobaja, ale jakos nie jestem przekonany co do firmy Hamilton. Zegarki amerykanskie, ale Swiss Made. Nie wiem jak z ich awaryjnoscia, czy jest to w miare prestizowa marka czy raczej niszowa. Do marki Tissot bardziej jestem przekonany, firma od poczatku szwajcarska, z wieloletnia tradycja.

 

Prosze o rade jakiegos fachowca, bo oba zegarki sa w podobnej cenie a zelazy mi na tym zeby wydac te pieniadze na "prestiz" i niezawodnosc

 

 

Pozdrawiam i dziekuje z gory, Patryk

post-37473-0-51660400-1302779701_thumb.jpg

post-37473-0-74489400-1302779830_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o rade jakiegos fachowca, bo oba zegarki sa w podobnej cenie a zelazy mi na tym zeby wydac te pieniadze na "prestiz" i niezawodnosc

Żaden ze mnie fachowiec, ale z tej pary zdecydowanie i bezapelacyjnie wybieram Hamiltona. Nie wiem, czy właśnie ten model, to kwestia gustu, mnie najbardziej podoba się taki: http://www.chronos-zegarki.com.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=33

Stylistycznie zbliżony do pokazanego przez Ciebie Tissota, około 1000 zł więcej, lecz nie ma co żałować. Świetny sikor. Tissot przy nim bardzo biednie wygląda.

P.s.

Hamilton prezentuje bardzo dobry stosunek cena/jakość i cieszy się dużym uznaniem na tym Forum.

Zarówno Tissot, jak i Hamilton należą do Swatch Group. Hamilton jest mniej popularny na polskim rynku, ale prestiżowo jest trochę wyżej w porównaniu z Tissotem. Myślę, że jakościowo również.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi mi średnio podchodzi, ale to kwestia gustu. Natomiast jeśli w podobnej cenie

miałbym kupić Tissota lub Hamiltona, to postawiłbym na tego drugiego.

Niezawodność podobna, natomiast Tissot i słowo "prestiż" do siebie nie pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz... Jak wspomnialem jestem laikiem i bardziej znana mi firma jest Tissot, moze temu ze jest w Polsce dostepna. Hamiltona znam tylko z filmow przez co moze tak niechetnie podchodze do tej marki. X-wind tez jest swietny, zastanowie sie tez nad nim.

 

A orientujesz sie jak jest z jakoscia Hamiltonow, czy sa to trwale zegarki, takie na lata? Jak ich mechanizm?

 

 

Dzieki wielkie z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden i drugi zacna marka, być może Hamilton bardziej "niszowy', ale tylko lokalnie. W Tissocie masz niejako więcej za tyle samo - chronograf, w domyśle mechanizm o większym stopniu komplikacji niż podwójna data w Hamiltonie.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zdaje sobie sprawe ze ani Hamilton ani Tissot to nie sa zegarki bardzo prestizowe i apetyt rosnie w miare jedzenia. Zalozylem sobie ze kiedys kupie Omege i tak pewnie zrobie, ale teraz moge wybierac miedzy tymi dwoma. Chcialmym przy zakupie jednego z tych zegarkow za tych kilka lat miec satysfakcje ze w swojej kolekcji mam fajna sikore a nie myslec ze mi ktorys z nich zawadza w mojej kolekcji, bedac juz posiadaczem czegos lepszego jak Omega:)

 

Z tego co wywnioskowalem to bardziej Hamiltona mi polecacie, czy ktos ma jakies obiekcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz sie jak jest z jakoscia Hamiltonow, czy sa to trwale zegarki, takie na lata? Jak ich mechanizm?

Obie firmy montują w zegarkach te same mechanizmy, czyli:

- ETA 2824 lub jej odpowiednik ETA 2836 (z modułem dnia tygodnia). Ten drugi jest w pokazanym przez Ciebie Hamiltonie. To podstawowy ale solidny mechanizm.

- ETA 2892. Nie wiem czy jest w jakimś modelu Tissota, ale w Hamiltonach występuje (np. Hamilton Slim Automatic) i jest to trochę dokładniejszy mechanizm. Ja bym powiedział, że lepszy.

- VALJOUX 7750. Jest np. w pokazanym przeze mnie X-Windzie. Bardzo dobry, dość dokładny i trwały mechanizm z chronografem.

Oczywiście każdy zegarek mechaniczny trzeba raz na kilka lat oddawać do przeglądu i smarowania, wtedy powinien długo służyć.

 

Z tego co wywnioskowalem to bardziej Hamiltona mi polecacie...

Bez dwóch zdań.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tyle tylko, że w pokazanym Tissot'cie mamy mechanizm ETA C01.211, nie VJ żeby była jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim, troche juz mam nakreslony temat, ale moze jeszcze ktos bedzie w stanie mi wytlumaczyc roznice:) Moze jestem namolny, ale jesli ktos ma czas napisac kilka slow i chce pomoc zaczac mi moja przygode z zegarkami, to niech napisze, ktory z tych dwoch preferuje i dlaczego...

 

Dzieki jeszcze raz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Obie marki należą do Swatch Group. Są w tej samej grupie "middle range". Ja wolałbym Hamiego, bo nie jest tak pospolity jak Tissot. W sumie oba z pokazanych przez Ciebie modeli mi nie leżą, ale Tissot już w ogóle makabryczny :) Mechanicznie też ETA z Hamiego wydaje mi się, że lepsza, chociaż to zupełnie dwa inne typy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydujesz się na markę Hamilton, to dobrze by było żebyś przejrzał inne modele z tej firmy. Jest w czym wybierać, może znajdziesz coś co bardziej przypadnie Ci do gustu. Ten Tissot faktycznie urodą nie grzeszy.

Hamilton byłby dobrym uzupełnieniem do Omegi, którą planujesz w przyszłości i wcale nie ustępowałby jej klasą w jakiś rażący sposób. Zależy jeszcze jaką Omegę planujesz, jeśli Omega ma być w bardziej klasycznym stylu, to dobrze uzupełniałby ją sportowy Hamilton (dla mnie X-wind byłby idealny). Jeśli Omega ma być o sportowym charakterze, to pomyśl o bardziej klasycznym albo wręcz garniturowym Hamiltonie, np.

 

Jazzmaster_AUTO_CHRONO_H32616553.jpg

 

IMG_6545.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirosuaw, ten pierwszy Hamilton jest swietny, ten drugi troche mniej (wg mnie) ale poki co nie widze siebie w takim zegarku. Poszukuje czegos oryginalnego, nie znalazlem nigdzie sobowtora Hamilton'a Khaki Pilot 46mm (tego co zalaczylem). Na co dzien chodze w zoltym G-shock'u (GW-6900A-9ER) :)

 

Tak sie sklada ze jutro bede w Berlinie, wiec zajde do jakiegos jubilera, moze bede mial okazje na zywo zobaczeyc tego Hamiltona, przymierzyc.

 

Dziekuje bardzo wszystkim za udzielenie mi rad, bo jeszcze dzisiaj rano stawialem te zegarki na rowni (chodzi mi te w moim zestawieniu), ale juz teraz chyba bardziej juz przekonalem sie do Hamiltona. Troche sie boje o to ze nie ma w Polsce dystrybutora, ze bedzie ciezej go utrzymac w formie przez to. Poza tym jak wspominalem, gdzies od malego lubowalem sie w zegarkach i znalem marke Tissot, a o Hamiltonie uslyszalem stosunkowo niedawno i pewnie temu jestem taki ostrozny.

 

 

 

P.S jeszcze jedno mam pytanie co do Hamilton'a. Jak to jest z tym Swiss Made'em, skoro to amerykanska firma? S.G wykupil prawa do Hamilton'a i robi te zegarki na swoich mechanizmach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w przyszlosci do mojej "stajni" zegarkow dolaczy ten:) a przynajmniej mam taka nadzieje

post-37473-0-78966200-1302808385_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiss made oznacza tylko tyle, że pewien % całego zegarka został wykonany w CH. Ile dokładnie nie pamiętam, niech ktoś mądrzejszy dopowie.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Hamilton. Fajny 'disajn', świetnie wykonany i nie oklepany u nas jak tisoty.

 

Dziś przyjechał do mnie Hamilton Riva Power Reserve :) A są jeszcze 3 na liście życzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

swiss made oznacza tylko tyle, że pewien % całego zegarka został wykonany w CH. Ile dokładnie nie pamiętam, niech ktoś mądrzejszy dopowie.

 

Wszystko jest na stronie FHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się tych dwóch marek? :)

popatrz na Certiny Glycine Eposy, Sinny i inne niemieckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak jak wspominalem mialem w planach wizyte w Berlinie i sie udalo. Przy okazji zajrzalem do jubilera i znalazlem swojego wymarzonego Hamilton'a. Oczywiscie musialem go przymierzyc i zobaczyc jak lezy i wyglada na rece, tak zebym mog za tydzien kupic go na angielskim amazonie.....

 

Ale jak juz nalozylem, tak go nie zdjalem:) Cena podobna jak na amazonie (645e) wiec go kupilem. Troche dziewczyna byla zdziwiona moja spontanicznoscia, krecila nosem...

 

Dziekuje za doradztwo panowie, gdyby nie wasza pomoc i ewidentne wskazanie na Hamilton'a pewnie zdecydowalbym sie na dostepnego w Polsce Tissot'a (pomimo ze Hamilton duzo bardziej mi sie podobal i podoba)

 

Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam, Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzę jak nie zobaczę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fotki nadgarstkowej :lol:


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Nie zapomnij wrzucić zdjęć do galerii.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec na prosbe gourmet pochwale sie moim nowym nabytkiem:)

 

P.s w tle poscik, zeby nie bylo ze fota z google'a:)

post-37473-0-57963500-1302894349_thumb.jpg

post-37473-0-09150300-1302894416_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o galerie to zadbam o to w przyszlym tygodniu, teraz nie jestem u siebie w domu. Jesli chodzi o zegarek to jest wielki, na zdjeciach moze tak nie wygladac, bo mam wielkie lapy i komputerek o matrycy 17,3

 

Jeszcze raz dzieki panowie

 

P.S przy nastepnym zakupie na pewno bede sie odzywal na forum!

 

Pozdrawiam, Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.