Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna Delbana z pięknym nieuszkodzonym giloszem , koperta też w dobrym stanie Werk to Felsa 465 N  Do całkowitego szczęścia brakuje tylko oryginalnej koronki z wieżyczką 


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją odpowiedź! W sprawie koronki skontaktuję się z @Ulanem.

Delbana pochodzi z Forumowego bazarku...prawdę mówiąc jestem zdziwiony, że nikt wcześniej nie sprzątnął mi jej sprzed nosa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Twoją odpowiedź! W sprawie koronki skontaktuję się z @Ulanem.

Delbana pochodzi z Forumowego bazarku...prawdę mówiąc jestem zdziwiony, że nikt wcześniej nie sprzątnął mi jej sprzed nosa :)

Ja też  :blink:​ . A u kolegi Ulana to może być już krucho z koronkami , ale próbuj  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie taka Delbana:

attachicon.gifimage.jpg

Byłbym wdzięczny za wszystkie sugestie :)

 

Pozdrawiam,

Filip

Fajniutka

Ale coś więcej można powiedzieć jak będziesz miał ją w rękach i zrobisz porządne pojedyncze zdjęcia ,

Na dziś to podejrzewam że koperta była robiona , a i napis Swis Made jakiś jest dziwny , nie w ten sposób był nakładany ale to dopiero lepsze zdjęcie to zweryfikuje .

Zastanawiające jest też dlaczego te czarne kropki ( zapewne pozostałości po lumie ) są tylko wybiórczo :blink: a od 1 do 6 nie ma żadnego śladu ? wniosek myta .

Ale wrócę do początku Lepsze foto .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wczorajsze Nasze smutki  :( . Dziś  czas na zegarek rzadki i fajniutki  :P  :)   AS 1475

post-38106-0-26653300-1441448697_thumb.jpeg

post-38106-0-47208600-1441448719_thumb.jpeg

post-38106-0-95711900-1441448746_thumb.jpeg

post-38106-0-56046300-1441448773_thumb.jpeg

post-38106-0-67633900-1441448800_thumb.jpeg

post-38106-0-40421100-1441448825_thumb.jpeg

post-38106-0-68458900-1441448842_thumb.jpeg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Sławku zaniemówiłem i zaniepisałem  :)
Fajna i rzadka i jeszcze osygnowana ( choć nie na werku , ale się czepiam ) świetny nabytek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam co tym werkiem w budziku dlaczego nie jest sygnowany ? Ten werk stosowało wiele firm, jak Mi napisał w innym poście kolega Narfas. Na szczęście Poljot odpadł bo Oni robili na przeważnie 18 kamieniach i na 17 jeden znalazłem , ale wszystkie mają oznaczenie SU czyli soviet union . Rado też odpada bo Ci robili na 21 kamieniach. Doxy budzika jeszcze nie znalazłem. Z tym mostkiem to chyba taka historia , jak z tym nieoznaczonym wahnikiem. Jurek przez Ciebie ta sprawa Mnie gryzie  :angry: Ale będę szukał dalej  :)

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz Forumowy Kolega był tak dobry, że zdecydował się podarować mi w prezencie Delbanę z załączonego zdjęcia. Jako nowicjusz, dopiero rozpoczynający przygodę z zegarkami tej marki, byłbym wdzięczny za wszystkie opinie oraz sugestie.

post-63245-0-24486400-1441480266_thumb.jpg

 

Będę zamierzał przeprowadzić renowację całego zegarka, cieszyłbym się więc gdyby ktoś zechciał udostępnić mi fotografię oryginału (na wzór).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj tak  jak mówił Jurek i jak dojdą to zrób osobne zdjęcia powiększone Werk to ETA 1080


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz Forumowy Kolega był tak dobry, że zdecydował się podarować mi w prezencie Delbanę z załączonego zdjęcia. Jako nowicjusz, dopiero rozpoczynający przygodę z zegarkami tej marki, byłbym wdzięczny za wszystkie opinie oraz sugestie.

attachicon.gifimage.jpg

 

Będę zamierzał przeprowadzić renowację całego zegarka, cieszyłbym się więc gdyby ktoś zechciał udostępnić mi fotografię oryginału (na wzór).

Zdjęcia grupowe dobre są na wycieczce ;) gdyż widzę że to Eta tak wiec jęśli tarcza będzie miała 32 mm z lekkim plusem a koperta 36 mm to mam taka na wydaniu 

 

post-48480-0-03180700-1441530468.jpg

Jak będziesz miał juz ja w dłoniach to zmierz .

Ale decyzja należy do Ciebie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście #2881 już ja pokazywałem lecz bez sekundowej i ubrania , oraz przed delikatnym mizianiem ;)
A teraz mogę już ją pokazać z sekundnikiem (wiem wiem że z nie tej bajki ale ) koło kompletne gdzieś mi się tam znalazło a i sekundnik jakiś na podorędziu był .
Tarczę lekko przetarłem , gdyż mycie mogłoby się zakończyć tragicznie dla niej ( byłoby po indeksach )
Do koronki się nie czepiajcie bo sami wiecie jakie są trudności a kartek juz nie mam ;):P:D
Tak więc przedstawiam umęczona czasem :)
 

post-48480-0-39817100-1441531060.jpg

post-48480-0-18744100-1441531061.jpg

post-48480-0-54166800-1441531062.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam co tym werkiem w budziku dlaczego nie jest sygnowany ? Ten werk stosowało wiele firm, jak Mi napisał w innym poście kolega Narfas. Na szczęście Poljot odpadł bo Oni robili na przeważnie 18 kamieniach i na 17 jeden znalazłem , ale wszystkie mają oznaczenie SU czyli soviet union . Rado też odpada bo Ci robili na 21 kamieniach. Doxy budzika jeszcze nie znalazłem. Z tym mostkiem to chyba taka historia , jak z tym nieoznaczonym wahnikiem. Jurek przez Ciebie ta sprawa Mnie gryzie  :angry: Ale będę szukał dalej  :)

jest doxa z budzikiem na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna.  Felsa 465 N . Gilosz wspaniały. Zresztą cała się wspaniale prezentuje  :)


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta giloszowana tarcza powyżej jest przepiękna, pozazdrościć...

 

Ja na Jarmarku Św. Dominika zdobyłem za stargowane 90 złotych coś takiego - jedyny minus to uszkodzone szkiełko, mechanizm ten sam co trzy posty wyżej:

 

IMG_0130_zps0nttfws6.jpg

Edytowane przez Desaxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ładny i to chyba w oryginale . Szkiełko to pikuś . Zobacz na koronce czy zostały pozostałości wieży

Acia , a pisałaś że na targu dominikańskim nie było Delban  :D


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy i kolejna z tymi wskazówkami :)

Super. To żadość. Zielonego faktycznie nie zmyjesz. Próbowalem juz ze trzy razy i jak dotąd bez skutku.

 

Lamwoj, świetny egzemplaż i super stan! Gratuluję nabytku. :)

Czy są moze na koronce ślady loga Delbany? Pokaz proszę jeszcze dokładne zdjecia grota wskazówki sekundowej. Wyglada ciekawie i jestem ciekaw, czy to efekt obdrapania czy takiego malowania.

 

Desaxe, bardzo ładny stan tarczy. Kupiłeś ją w dobrej cenie. Ma wprawdzie kopertę po renowacji ale reszta wyglada na oryginał (moze oprócz koronki - trzebaby ją dokładniej obejrzeć) i prezentuje sie bardzo dobrze. Wymień tylko koniecznie szybkę i bedzie git.

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka to faktycznie pikuś, pasek dodałem już mój bo kupiłem bez niego, a koronka niestety gładka i wydaje mi się, że mogła być wymieniona, ot uroki upływu czasu w niektórych egzemplarzach... na Jarmarku bywały i Delbany i Doxy, ale zwykle chcieli ze nie kosmiczne pieniądze wobec tego co można na Allegro dostać, mnie się udało jakiegoś dziadka z różnymi gratami na kocyku trafić i miał kilka starych zegarków, w tym powyższy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, dwa dni poza forum i tyle ciekawych zegarków. Nie wszystkie Delbany miały koronki z wieżą , firanka nie miała.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy i kolejna z tymi wskazówkami :)

Super. To żadość. Zielonego faktycznie nie zmyjesz. Próbowalem juz ze trzy razy i jak dotąd bez skutku.

 

Lamwoj, świetny egzemplaż i super stan! Gratuluję nabytku. :)

Czy są moze na koronce ślady loga Delbany? Pokaz proszę jeszcze dokładne zdjecia grota wskazówki sekundowej. Wyglada ciekawie i jestem ciekaw, czy to efekt obdrapania czy takiego malowania.

 

Desaxe, bardzo ładny stan tarczy. Kupiłeś ją w dobrej cenie. Ma wprawdzie kopertę po renowacji ale reszta wyglada na oryginał (moze oprócz koronki - trzebaby ją dokładniej obejrzeć) i prezentuje sie bardzo dobrze. Wymień tylko koniecznie szybkę i bedzie git.

Koronka nie miała loga , ale jest dość poddarta i mimo wszystko wygląda na oryginał.

Zabij mnie , ale lepszych zdjęć już nie zrobię. :(

Grot jest bardzo cienki i długi , pozłacany do końca a malowany na czerwono jest tylko jego środek jak luma we wskazówkach .

pzdr

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Wojciech!

Gdzieś te cudo wyczesał? ;)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i grono się powiększa , gratuluje obu kolegom pięknych egzemplarzy .
Co do koronki to nawet jeśli nie ma logo a kształt jest ok to i tak ładnie się prezentuje ,

a nie tak jak w mojej , choć i ja od bidy ze względu na braki takie akceptuje  ;) 
@lamwoj zauważyłem że wypełnienie wskazówek ma taki sam kolor jak w moim brudasku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś wrzucam mleczną siostrę Delbany Wegę 32 mm z sub sekundą na rzadkim werku Peseux 320. Jeszcze ze dwie sztuki i będę musiał nowy wątek otworzyć z tymi Wegami  :D

post-38106-0-87795800-1441628511_thumb.jpeg

post-38106-0-84072200-1441628534_thumb.jpeg

post-38106-0-34869400-1441628556_thumb.jpeg

post-38106-0-42972000-1441628995_thumb.jpeg


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.