Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Venus 175 ?

sekundnik przypadkowy...koronka też...dekiel spolerowałem bo złoto miejscami zeszło...pozłocę...

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogratulować :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne chrono, tylko czy aby tarcza nie była odnawiana i czy napis "chonometre" jest poprawny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką wątpliwość. Stan tarczy nie pasuje mi do stanu pozostałych elementów. Sekundnik, koronka - widać, że ktoś przy niej usilnie pracował. Można prosić o zdjęcie tarczy bez szkła?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już jest...foto...

 

by było jasne...nie uważam go jako wzorzec ...była taka czy nie... nie ma dla mnie znaczenia...

renowacja była robiona (pewno tak) chyba dosyć dawno bo napisy malowane ręcznie....dla mnie to ciekawostka...

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "ręcznie"?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Mnie na starej i nowej tarczy jest tak

post-38106-0-33127100-1490127426_thumb.jpeg

post-38106-0-76439200-1490127532_thumb.jpeg

Edytowane przez sawcio68

Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez "ręcznie"?

rapitografem


Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś naniósł wszystkie elementy na tarczę ręcznie, to już jest powód by zachować taka tarczę. Sławku, Twoja tarcza jest chyba trochę inna.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ją kupiłem...tarczę dokupić...zmienić ...żaden problem...mnie się taka podoba...

 

kolegi chyba są od Landerona...

 

w sieci taką znalazłem:

 

 

Edytowane przez wiejo3

Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd, z prądem płyną śmiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem jeszcze takiej z napisem "chronometre". Moim zdaniem powinno być "chronographe". I jeśli mam rację to już zmienia całkowicie postać rzeczy. Nie mam nic co do odnawiania bardzo zniszczonych tarcz ale malowanie na nich elementów\napisów innych niż były w oryginale to już "zepsucie" tarczy (moim zdaniem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. I trzeba dodać że ten chronograf wcale nie musi być i nie jest chronometrem.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek jak zawsze pokazuje ekstra perełki , i nas .....@##$$%$#@@ :);)
Piękna :wub:
GRatulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zacne i szanowne grono,chciałbym pokazać coś fajnego.Oto w dużym rozmiarze Delbana super de luxe,napis jest mało widoczny ale jest,wiem ,że lubicie wszystko czarno na białym więc znajdę trochę wolnego czasu i pokaże jją w lepszym wydaniu i nie tylko jeszcze mam kilka innych bardzo ciekawych Delban do pokazania.Nie mam czasu na forum jestem pochłonięty całkowicie kolekcją zegarków,pozdrawiam.post-79147-0-02751100-1490208332_thumb.jpgpost-79147-0-64481600-1490208295_thumb.jpgpost-79147-0-31916100-1490208398_thumb.jpgpost-79147-0-92077000-1490208552_thumb.jpgpost-79147-0-95103900-1490208676_thumb.jpgpost-79147-0-18876200-1490208753_thumb.jpgpost-79147-0-77007500-1490208941_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa. Jakże charakterystyczne dla Delban elementy na tarczy, sekundnik, ale i utrzymany ogólny charakter zegarków z lat sześćdziesiątych. Jako kolekcjoner między innymi i Atlanticów z pewnością zauważyłeś też wspólne dla tego okresu cech zegarków, chociażby krzyż na tarczy.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda,tak jak pisałem zdjęcia robione na łapu capu,i jeszcze te w naprawdę bardzo ładnych stanach.Postaram się  za jakiś czas pokazać i opisać poszczególny model.W tej czwórce koperty ideał co rzadko się trafiają.post-79147-0-38809600-1490213773_thumb.jpgpost-79147-0-93070500-1490213830_thumb.jpgpost-79147-0-56928300-1490213960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan idealny, jak wszystkich  w Twojej kolekcji.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno Cię nie było Kolego 50 Cent . Na Twoje zegarki zawsze patrzy się z podziwem. Chwal się , chwal się  :wub:


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Tak tak w miarę możliwości będę się pojawiał i coś tam pokazywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj po przerwie 50 CENT.

Popieram kolegów. Pokaż nam swoje Delbanki. Zwłaszcza nowe w kolekcji ;)

 

Wracając do deluxa, niestety bardzo łatwo blakł w nich czerwony napis. Nawet w tych ładnie zachowanych często napis ten jest słabo, lub wcale niewidoczny. Mimo wszystko zegarek bardzo zacny i piękny.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palec w górę oznacza ok to fajnie ,że się podoba gronu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze jakościowo zdjęcia.Ładne koperty itarcze w Delbanach to duża rzadkość.post-79147-0-47293100-1490461007_thumb.jpgpost-79147-0-74648900-1490461203_thumb.jpgpost-79147-0-74217700-1490461268_thumb.jpgpost-79147-0-27241300-1490461352_thumb.jpgpost-79147-0-91092700-1490461672_thumb.jpgpost-79147-0-10754100-1490461848_thumb.jpgpost-79147-0-55884400-1490461931_thumb.jpgpost-79147-0-12655700-1490462130_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fajne . W ostatniej ładna koronka . W Moim zbiorze nie mam jeszcze takiego  Super De Luxa.  Tarcze w oryginale ?


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super stan Delban, w czwartej musi być ciekawy mechanizm.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.