Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Poza koronką wszystko OK.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacka ta Delbana jakim cudem nikt jej nie chciał ?.

To był żart.  :D  Aukcja skończyła się wieczorem. Zalicytowałem sniperem. Rozmawiałem wcześniej ze sprzedającym co by nabyć od ręki ale nie chciał.  Po rozmowie miałem podejrzenia że może być nieźle. Wyszedłem z pracy i nadrobiłem z 1,5 km na  piechotę żeby odebrać.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był żart.  :D  Aukcja skończyła się wieczorem. Zalicytowałem sniperem. Rozmawiałem wcześniej ze sprzedającym co by nabyć od ręki ale nie chciał.  Po rozmowie miałem podejrzenia że może być nieźle. Wyszedłem z pracy i nadrobiłem z 1,5 km na  piechotę żeby odebrać.

a już myślałem :)

bardzo fajna ta delbana może już się Tobie znudziła co :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli Felsa, to rzadsza, bo z shock-absorberem ;)

O ile nie było jakiejś podmianki :)

 

Bardzo fajna

Możesz powiedzieć kolego o co chodzi z tym  shock-absorberem? I czy to jest ten mechanizm?  Zauważyłem też że napis na dekielku jest inny.

post-89318-0-01599800-1485768986_thumb.jpg

post-89318-0-81894300-1485768993_thumb.jpg

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel to rzecz drugorzędna... Różne były zakładane do różnych mechanizmów... a i w tym samym mechanizmie spotyka się często inne.

 

Co do Shock-Absorber.

Jest to zabezpieczenie antywstrząsowe koła balansowego.

Najczęściej w Felsach montowane było zabezpieczenie typu Incabloc:

 

post-75614-0-57866100-1485770438.jpg

 

 

Natomiast Shock-Absorber, używany był nieco wcześniej i zdecydowanie rzadziej.

 

post-75614-0-60523800-1485770544.jpg

 

Twój mechanizm jest zgodny z opisem na tarczy, co świadczy o jego oryginalności, co słusznie zauważył wcześniej Staszek ;)

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejne cenne informację.  :)   Co do dekielka  wiem, że  były różne ale tylko w tym zegarku mam napis schock.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jutro to sprawdzić bo dziś już się oczy kleją. Ale nie wytrzymałem. Na tej kratce ten napis tak się mieni że w realu w wieczornym świetle nie bardzo widziałem. Proszę. :)

Ładna jest , lecz muszę dorzucić troszkę dziegciu :ph34r:

Malowana , zwróćcie uwagę na to że nie ma znaczników godzinowych .

 

Przykład bez shock

 

 

post-48480-0-15267700-1485785322_thumb.jpg

post-48480-0-47907600-1485785323_thumb.jpg

post-48480-0-13565900-1485785325_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia tego nie pokazują ale znaczniki są. Tyle ze nie wszystkie na tarczy.  :mellow:  Jeden przykleił się do szkiełka inne walają się po  zakamarkach koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyba jednak Jerzy ma racje. Coś ostatnio nasza czujność "czekistów" została w tym wątku uśpiona. Oryginalnie pod indeksami godzinowymi były w różnych modelach różne znaczniki. Nieraz nawet znaczniki różniły sie w tym samym rodzaju tarczy, lecz przy różnych partiach. Niemniej jednak znaczniki były malowane podobnie jak podziałka minutowa a następnie wypełniane masą świecącą. Jeśli znaczniki z masy odpadały to i tak pozostawał obrys w postaci trójkąta, kółka lub kwadracika. Tak więc, spostrzeżenia Jurka trudno będzie podważyć, nawet jeśli indeksy luzem są na tarczy, wręcz może to potwierdzać jego hipotezę, że renowator nie poradził sobie z tym elementem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odbieraj tego jako atak na Ciebie lub Twój zegarek. Wierz mi, jeśli Jurek się myli i jest to oryginalna tarcza to tylko się z tego będziemy cieszyli. Lepiej sprawdzić, rozwiać wszelkie wątpliwości niż żyć w nieświadomości. Jak czytałeś wątek od początku, to z pewnością zauważyłeś, że dzielenie włosa na czworo, co do oryginalności Delban towarzystwo opanowało do perfekcji. Nad moimi też się tak pastwiono z różnym rezultatem, więc i Ty wytrzymasz. ;)  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko. :D Co prawda gdy się zarejestrowałem na forum trochę burzliwie reagowałem na takie opinie. Ale to dlatego ze bylem też wcześniej zarejestrowany na innych forach tematycznych gdzie panowała trochę bardziej zgryźliwa i burzliwa  atmosfera i człowiek z góry był nastawiony na odpieranie ataków. No ale jakiś czas już z wami jestem także wiem o co chodzi.  :)  Jutro wkleję fotki, które być może powiedzą coś więcej. Jedna kropka w sumie na dwunastce została, ale jak robiłem zdjęcia bardziej starałem się  uchwycić dolny napis i górę słabo sfotografowałem. A jeszcze tak się zastanawiam czy może ich nie pozbierać i przykleić. Ale zmysł manualny mam trochę nie za dobry i żeby czasem nie pogorszyć wyglądu tarczy. Być może jest tak jak mówicie.  Ale trochę

wydaje mi się to nie realne. Jak pisałem zegarek nie był dawno rozkręcany i wątpię żeby ktoś przed tyloma laty mógł odnowić tarczę na takim poziomie.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ciekawe analizy przed nami. Może lepiej przenieść się do wątku dyskusyjnego o oryginalności Delban. Sam zdecyduj.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A jeszcze tak się zastanawiam czy może ich nie pozbierać i przykleić.

Kropki latały luzem? :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobie zdjęcia w świetle dziennym i wkleję coś na swoja obronę. :)

Pierwsza podstawa , zwróć uwagę , nawet na innych egzemplarzach , na jakiej wysokości od środka tarczy usadowione są napisy .

Nawet na tych które prezentowałem na ETA i FHF .

Oraz przyjrzyj się na napis SWISS MADE jak jest pisany ??

Oraz na jednym ze zdjęć zrobiłeś fajne zbliżenie na którym widać odręczne pisanie , czyli nierówności czcionki , chociażby R każde inne .

 

My się nie wyżywamy , my analizujemy bo nie mamy żadnej dokumentacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My się nie wyżywamy , my analizujemy bo nie mamy żadnej dokumentacji .

 Wiem o tym, dlatego napisałem że rozumiem  o co chodzi. Zapraszam do wątku o oryginalności. Tam zamieściłem dokładniejsze zdjęcia.

Edytowane przez krzysiekb321

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna i sporawa. Wydaje mi się, że ceny ogólnie poszybowały nieprzyzwoicie. Trochę za wysoko jak na Delbanę, z jednej strony cieszy bo wartość kolekcji rośnie, ale chyba ceny, a właściwie kupujący jednak przesadzają. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka z aukcji bardzo gruba. Ciężko byłoby dobrać bransoletę, pasek pewnie łatwiej. 

Kolega chyba nie zbyt uważnie oglądał zdjęcia   :ph34r:  . Ten chrono  diver Delbany  ma oryginalny kajdan  <_<


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z ładniejszych, a może i najładniejsza oryginalna bransoleta Delbany jaka widziałem.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.