Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rybol77

Demontaż koronki w zegarku Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam zegarek z takim mechanizmem jak na zdjęciu (patrz załącznik) i mam problem z wyjęciem mechanizmu.

Chce wyczyścić szkiełko od wewnątrz bo zaparowało. Problemem jest koronka której nie mogę zdjąć, i która uniemożliwia wyjęcie mechanizmu.

Z tego co się dowiedziałem należy nacisnąć guzik w kształcie walca który jest przy koronce???

Ok! ale który to? czy może ktoś mi pokazać na zdjęciu które załączyłem który to przycisk w kształcie walca?

bardzo proszę o pomoc

Z góry bardzo dziekuję

post-42917-0-33193500-1318409095_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. O ile mnie oczy nie mylą, to ten przycisk znajduje się tuż pod wałkiem naciągowym (tam, gdzie wchodzi do mechanizmu). Musisz go wcisnąć np. igłą, cyrklem ;) i trzymając go wciśniętym wyciągnąć koronkę. Powinno się udać. Jeśli nie, to może trzeba odkręcić śrubkę tuż nad wałkiem.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. O ile mnie oczy nie mylą, to ten przycisk znajduje się tuż pod wałkiem naciągowym (tam, gdzie wchodzi do mechanizmu). Musisz go wcisnąć np. igłą, cyrklem ;) i trzymając go wciśniętym wyciągnąć koronkę. Powinno się udać. Jeśli nie, to może trzeba odkręcić śrubkę tuż nad wałkiem.

 

Kolego walter_87 czy była by możliwość abyś skopiował sobie zdjęcie i np. poincie zaznaczył na czerwono kółeczkiem, strzałka gdzie mam "dłubać". Przepraszam ale w ogóle nie wiem o co chodzi z opisu. ten mechanizm to Miyota. Próbowałem nacikac to co zaznaczyłem na zdjęciu ale nic się nie wciska...:-(

post-42917-0-17703100-1318416720_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten guziczek który jest zaznaczony bardziej ,,płaskim'' owalem patrząc na monitor to ten niżej zaznaczony

post-32776-0-02821300-1318418635_thumb.jpg


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten guziczek który jest zaznaczony bardziej ,,płaskim'' owalem patrząc na monitor to ten niżej zaznaczony

 

Cholercia majstrowałem przy tym, ale nic to nie dało...

Czy koronka powinna być w pozycji: 1 - pokazuje czas, 2 - pozycja ustawiania czasu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholercia majstrowałem przy tym, ale nic to nie dało...

 

I nie da się wcisnąć tego guziczka (dolne zaznaczenie)?

Może to jednak śrubka trzyma wałek.

 

Popróbuj w obu pozycjach koronki.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie da się wcisnąć tego guziczka (dolne zaznaczenie)?

Może to jednak śrubka trzyma wałek.

 

Popróbuj w obu pozycjach koronki.

 

Ok, jeszcze raz dzisiaj z tym powalczę i napiszę co mi się udało zrobić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro na szybce jest woda to może jakaś korozja się pojawiła

spróbuj nacisnąć i trzymać przyciśnięty przycisk przy wciśniętej koronce a następnie trzymając wciśnięty przycisk wyciągnij koronkę do pozycji nastawiania godziny


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się nie uda, idź do zegarmistrza. Może m.in. zmieni uszczelkę.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkiem trzeba "podziałać" wciskając go i wyciągając. Wtedy będzie się ruszał tiret, współpracujący z wałkiem. Tiret ma małe wgłębienie i w to wgłębienie należy lekko nacisnąć przy wyciąganiu wałka. Na żaden wałek w tym zegarku się nie naciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i OK! dało radę, zegarek wygląda primo! Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dopadł mnie ten sam problem w takim samym werku.I niestety sprawa wygląda trochę inaczej (rybol77 sobie poradził ,ale się nie pochwalił jak to zrobił), ten dolny dinks to nie przycisk i nie ma go sensu naciskać, naciskać trzeba płytkę, w której jest osadzony i wyciągnąć koronkę. U wujka jutuba jest to pokazane:

, przy okazji facet pokazuje jak wymienić bateryjkę
. Jakby kogo dopadł ten problem to ma gotowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.