Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paulincia

POTRZEBUJĘ WASZEJ POMOCY

Rekomendowane odpowiedzi

Mmm.

Zastrzeżenia można mieć do umiejscowienia górnych bocznych sterczynek. Powinny być +/- w osi kolumn (zobacz zdjęcia "wzorca" na poprzedniej stronie tematu). I wybarwienia dolej listewki w drzwiach.

 

post-6402-0-39793400-1339187480_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, rewelacja!!!! Naprawdę pięknie zrobiona robota!!!! Jak otworzysz własną pracownię renowacji i konserwacji to napisz, dam Ci do zrobienia skrzynkę od wagowego GB. A jak będę pierwszym klientem to zostawię napiwek na szczęście.smile.gif Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszło w osi kolumn, bo korona jest moim zdaniem chyba trochę proporcionalnie za duża.

 

Interesuje mnie czy tą renowacje zrobiłaś Sama ?

 

Jeśli tak, duże słowa uznania mimo pewnych drobnych niedociągnięć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyszło w osi kolumn, bo korona jest moim zdaniem chyba trochę proporcionalnie za duża.

 

Korony nie ma co ruszać, ale można sterczynki "pocieniasić" ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona jest wieksza, ale kto powiedzial ze ma byc jak na zdjeciach z przykladu?

Podoba mi sie ze sa zachowane proporcje. Dobrze ze gorna czesc listwy korony mierzy w daszek sterczynki.

Moze te boczne sterczynki sa lekko za grube....ale podoba mi sie kolor jasnego, taki naprawde stary, no i jasny, czesto mi w renowacji wychodza za ciemne ( znaczy mojemu wykonawcy)

Staranna robota, z rysunkami, swietna w kazdym detalu...no i wlasnoreczna!!! Dobry start! Gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korony nie ma co ruszać, ale można sterczynki "pocieniasić" ;)

 

 

W dół jednak koronce trochę by się przydało ;) ale fajnie wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłam nowych otworów na sterczyny, umieściłam nowe w miejscu gdzie musiały znajdować się poprzednie.:)

Renowację wykonałam sama, ale co prawda pod czujnym okiem nauczycieli prowadzących zajęcia z renowacji, którzy udzielali mi wskazówek podczas pracy :P

 

Zapraszam na studium...Wydawałoby się że to męski zawód ...a na moim roku jest tylko 7 osób i w tym jeden chłopak.

Pod koniec czerwca czeka mnie egzamin z historii sztuki (głównie historii mebla) i obrona dyplomu - wykonuję renowację powozu konnego na dyplom z dwiema koleżankami - Bryczka Spacerowa Kawalerska.

 

http://www.studium.z..._renowacja.html ( STR. STUDIUM):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak napiszesz, że sterczyny też sama toczyłaś - to Panowie, czapki z głów.smile.gif

Tarnów ładne miasto, szkoła też bardzo dobra, ale trochę daleko od mojego miejsca zamieszkania.

Poza tym dziadków nie przyjmują.tongue.gif

A co sie tyczy bryczek konnych, to tylko Ulan. Bo ma całą stajnię koni, czy może nawet całą stadninę, to może i zabytkowe kawalerskie spacerowe bryczki ma. Pozdrawiam


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 6 brakujących sterczyn hehehe :) Tokarka ekstra rzecz przecież.

 

W dokumentacji zegara oczywiście wspomnę o pomocy ze strony klubowiczów. :D...i jeszcze raz DZIĘKI :P

 

post-42559-0-22164800-1339269477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOW. No to pokazalas klase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm zamontowany :D i chodzi jak ta lala ...Mam pytanko :) tak z ciekawości,... zresztą jeszcze się na tym nie znam ;) jaką wartość TERAZ może mieć ten zegar ? :rolleyes: ...(oprócz tego, że dla mnie jest BEZCENNY :P )

post-42559-0-11401100-1346502628_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zegara to tak z grubsza suma dwóch cen - mechanizmu i skrzynki ( powiększająca się trochę jeżeli skrzynka i mechanizm stanowiły komplet od początku funkcjonowania jako zegar )

W skrzynkę włożyłaś sporo pracy, ale to ciężki kawałek chleba, gdyby chciało się żyć z takiej konserwacji - tak przeprowadzanej.

Wierność odtworzenia nie jest w cenie rynkowej - stanowi ona wartość jedynie dla koneserów.

Nie szukaj wartości rynkowej efektów swojej pracy , bo się zawiedziesz.

Ta praca będzie miała zupełnie inną wartość, gdy znajdzie się klient, który będzie chciał coś odrestaurować.

 

 

Paulinciu - może i Ty mnie/nam coś podpowiesz.

W jaki sposób "okładano " listwy kształtowe mosiądzem ?... w szczególności w miejscach, gdzie są wycinki kuli ?


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei interesuje jaką technologię stosowałaś przy wypełnianiu otworów po kołatkach. Chętnie to skonfrontuję z własnymi sposobami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłam masy epoksydowej tzw. kit ...którą podbarwiałam pigmentami odpowiednio do koloru okleiny. Można też zrobić samemu paste wypełniającą z pyłu drzewnego w połączeniu z klejem skórnym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok masa epoksydowa trwardnieje w ciągu 10 minut. Nie wiem czy udałoby mi się uzyskać dobrą barwę w tak krótkim czasie. a jakich pigmentow używałaś? Nie chodzi o kolor ale rodzaj (producent??).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ... Colorex uniwersalny koncentrat pigmentowy firmy Śnieżka :P

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.