Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

Zegarek mechaniczny nie wymagający konserwacji

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie taki z własnego doświadczenia? Ja spotkałem się z Delbaną mojego ojca, której prosty w budowie mechanizm przez 30 lat nie wymagał czyszczenia. Im bardziej zaawansowany mechanizm tym bardziej prawdopodobna wydaje konieczność oddania zegarka do zegarmistrza. Niemniej jednak na forum watchuseek było kilka historii zegarków (m.in. Omega Speedmaster Professional, Reduced, Rolex Submariner) , które codziennie używane służyły przez 20-30 lat bez konieczności smarowania mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek wymaga czyszczenia. To, że zegarek pracował 30 lat bez czyszczenia nie znaczy, że go nie potrzebował i nie wykazał w tym czasie zużycia części mechanicznych.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód też będzie jeździł 10 lat bez zmiany oleju(uzupełniając stan),ale zużycie elementów będzie postępowało o wiele szybciej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek wymaga czyszczenia. To, że zegarek pracował 30 lat bez czyszczenia nie znaczy, że go nie potrzebował i nie wykazał w tym czasie zużycia części mechanicznych.

Oczywiście, nieładnie jest źle traktować zegarki. Ale co dzieje się w zegarku o mechanizmie skomplikowanym jak np. 45 kamieniowa omega 3220. Czy to możliwe żeby zegarek pracował "na sucho" przez 20-30 lat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Omegi, to byłoby szkoda, żeby przez zaniedbanie uległa uszkodzeniu. Mam Orienta z 1984r i też jeszcze nigdy nie był otwierany, a działa bez zarzutu. ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) Jest taki:

Sinn 6000 Platin Chronograph Automatic(Bezsmarowa praca części mechanicznych - Technologia DIAPAL)

post-36511-0-80019900-1318771601_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe..Osobiście jestem nastawiony sceptycznie do tego typu wynalazków..Zawsze byłem konserwatywny ,choć sama idea jest super.Dla mnie wszystko co mechaniczne wymaga konserwacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.