Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

teesiu

Zegarek kwarcowy vs. zegarek automatyczny

Rekomendowane odpowiedzi

To żadna ciekawostka i żaden test, zwykły akt wandalizmu, żeby gorzej nie napisać.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

To żadna ciekawostka i żaden test, zwykły akt wandalizmu, żeby gorzej nie napisać.

Wandalizm to by był jak zegarek nadawał by się do noszenia albo sprzedaży, o czym napisałem. Czytaj uważniej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No wlasnie nie, temat jest do wymiany opinii, spostrzezen a nie do przekonywania i oczekiwania na argumenty. Kazdy uzywa to co lubi lub w danej chwili potrzebuje.

Wymiana spostrzeżeń i opinii nie koliduje z oczekiwaniem na argumenty drugiej strony. 

Ja tylko spytałem o tendencje produkowania diverów w automacie. Wątek ma 12 stron, więc jakaś chęć dyskusji na temat jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 

Ja tylko spytałem o tendencje produkowania diverów w automacie. ...

Bo od lat takie produkują.

Komputer, komputerem a zegarek jest zawsze z nurkiem.

Jeden ma bakterie drugi mechanika.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko spytałem o tendencje produkowania diverów w automacie. 

 

Chodzi Ci o to, że są automaty a nie ma ręcznego napędu, czy też o spostrzeżenie jakoby były wyłącznie automaty a nie kwarce?


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie wyłącznie, ale w przeważającej większości. Począwszy od Submarinera po tańsze seiko/orienty. W sumie, to dyskusja tu ma mi pomóc w wyborze rodzaju divera i uważam, że nie robię off-topu. Lepsze to, niż kolejny  wątek w rodzaju "jaki zegarek kupić"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer, komputerem a zegarek jest zawsze z nurkiem.

Jeden ma bakterie drugi mechanika.

 

Taaaa...i klepsydra jako trzeci, na wszelki wypadek :D :D :D

 

 

No może nie wyłącznie, ale w przeważającej większości. Począwszy od Submarinera po tańsze seiko/orienty.

 

Gdzieś Ty takie rewelacje wyczytał??? Może warto sprawdzić zanim się coś napisze :huh:

https://www.google.pl/search?q=diver+watches+quartz&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwju7tyQpaDWAhXqHpoKHW_xC20QsAQIKQ&biw=1366&bih=651#imgrc=_

 

Seiko GS quartz: SBGX115 & SBGX117, nawet Seiko "SKX007" w kwarcu masz sygn 7C43-7010

https://www.google.pl/search?q=Seiko+7C43-7010&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiGjNL_paDWAhVhKpoKHTFsB7UQsAQIJQ&biw=1366&bih=651

 

Orient też ma kilka modeli np FUNE3005D0

 

Citizen ma ich od zatrzęsienia - nawet kilka bardzo profesjonalnych https://www.google.pl/search?biw=1366&bih=651&tbm=isch&sa=1&q=Citizen+diver+eco+drive&oq=Citizen+diver+eco+drive&gs_l=psy-ab.3..0i19k1j0i8i30i19k1l3.78302.87902.0.88160.18.18.0.0.0.0.131.1705.6j11.17.0....0...1.1.64.psy-ab..1.11.1228...0j0i7i30k1j0i8i7i30k1j0i67k1j0i30k1j0i8i13i30i19k1.T8TzyvMVqy8

 

Sam zresztą mam Signaturę i jest to jeden z najlepiej zrobionych zegarków jakie kiedykolwiek miałem:

 

DSC08033.jpg

 

Teraz weźmy szwajcarów - weźmy dla przykładu trzy marki żeby nie szaleć - ale każda marka coś tam w qwartz'u ma:

Tag heuer: https://www.google.pl/search?q=tag+heuer+diver+quartz&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwi5qe2dp6DWAhWEDZoKHWZqBXgQsAQIKA&biw=1366&bih=651

Victorinox : https://www.google.pl/search?biw=1366&bih=651&tbm=isch&sa=1&q=Victorinox+diver+quartz&oq=Victorinox+diver+quartz&gs_l=psy-ab.3...124285.128419.0.128706.12.11.1.0.0.0.161.803.10j1.11.0....0...1.1.64.psy-ab..0.0.0.Z4wBAecMXaY

 

Omega: https://www.google.pl/search?biw=1366&bih=651&tbm=isch&sa=1&q=Omega+diver+quartz&oq=Omega+diver+quartz&gs_l=psy-ab.3...27142.28326.0.28775.5.5.0.0.0.0.229.672.3j1j1.5.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.228...0i8i7i30k1.sZetEgVbZwA#imgrc=_

 

O Casio celowo nie wspominałem bo robią tylko kwarcowe zegarki a takich z WR 200 masz na setki - cała linia g-shock zresztą z dedykowanym nurkom frogmanem, Pro trek też z WR 200 teraz jest robiony, jest też linia zwykłych diwerów.  

 

Jakbyś do tematu podszedł pod względem ilości modeli to na 100% więcej jest diverów na baterię czy akumulator niż automatów.  


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może nie wyłącznie, ale w przeważającej większości. Począwszy od Submarinera po tańsze seiko/orienty. W sumie, to dyskusja tu ma mi pomóc w wyborze rodzaju divera i uważam, że nie robię off-topu. Lepsze to, niż kolejny  wątek w rodzaju "jaki zegarek kupić"  ;)

Hmm, ale to nie jest wybór kierunku rozwoju zawodowego ani partnerki na resztę Twoich dni. :lol: Kup co się spodoba, może nowe, może używane, ponoś, poczuj się, nie spasuje to sprzedaj, poszukaj innego. Najlepiej kup taki i śmaki. A za jakiś czas, jak się rozsmakujesz to sam dojdziesz do tego co w mechanicznych cieszy. :rolleyes:   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa...i klepsydra jako trzeci, na wszelki wypadek :D :D :D

...

 

Z klepsydrą nie widziałem ani jednego. :P

A "kilku" widziałem i z "kilkoma" rozmawiałem.

Większość z nich ma bakterie do nurkowania. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli funkcjonalnosc,dokladnosc to kwarc

Jesli klasyczne rozwiazania-mechaniczny

No i wiekszosc "koneserów" to mimo wszystko powinna podziekowac rewolucji kwarcowej bo miedzy innymi zegarki mechaniczne potrafia kosztowac spore pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałam zegarek kwarcowy Casio. I bardzo sobie go chwaliłam. Ale przyszedł czas by go wymienić i znalazłam takie propozycje.....

Bardzo duży wybór zegarków rożnych znanych marek. A na wiele propozycji są ceny promocyjne.

 

 

 

Edit mod

 

 

W sprawie reklamy proszę o kontakt z administracja forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.