Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź

Napisałem do sprzedawcy o wymiary wewnętrzne pojedynczej przegródki ... i kurcze trochę mała/płaska:

"wymiary każdej z przegródek: szerokość 7,3cmx8cm, wysokość: 4,5cm"

Chyba że myślicie że wystarczy?

No ale na szczęcie jest inna u tego sprzedawcy:

http://allegro.pl/pudelko-skrzynka-skrzyneczka-na-herbate-i-inne-i1279908879.html

Wymiary wewnętrzne lepsze:

"szerokość każdej przegródki: 7cmx10cm

wysokość każdej przegródki: 6,5cm"

Napis się zetrze :(

 

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wymiar, który może sprawić kłopot to wysokość. Pozostałe wymiary są wystarczające. Wszystko zależy w jaki sposób chcesz tam przechowywać zegarki. Jeżeli bez pasków to wystarczy, jeśli jednak chcesz zegarki z paskami będzie za nisko i wówczas bardziej nada się skrzyneczka nr2


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny wymiar, który może sprawić kłopot to wysokość. Pozostałe wymiary są wystarczające. Wszystko zależy w jaki sposób chcesz tam przechowywać zegarki. Jeżeli bez pasków to wystarczy, jeśli jednak chcesz zegarki z paskami będzie za nisko i wówczas bardziej nada się skrzyneczka nr2

 

Tak właśnie chce przechowywać z paskami (to będzie raczej odkładanie niż przechowywanie) i dlatego będzie dziś zamówiona właśnie ta nr 2

 

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast ścierać napis... :)

 

post-28902-0-69311700-1331629202.jpg


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panow

Moj Dziadek kolekcjonuje zegarki wszelkiego rodzaju i chcialem zakupic Mu w prezencie swiatecznym walizke na zegarki nareczne niestety nie wiem gdzie szukac takowego produktu udalo mi sie znalesc Wasze Forum i mysle ze znajde tutaj pomoc... jak pisalem chodzi o walizke w ktorej mozna pomiescic zegarki nareczne jednak w kolekcji Dziadka wystepuje znaczna czesc zegarkow bez paska dlatego zalezaloby mi zeby walizka posiadala mozliwosc umieszczenia zegarkow z paskiem jak i bez nie wiem czy takowe sa produkowane i gdzie mozna je zakupic stad moja prosba do Panstwa jako milosnikow zegarkow o namiary... zalezalo by mi na tym aby walizka posiadala miejsce na co najmniej 20+ zegarkow

prosze o kontakt nr gg 4118275 / email [email protected] / tel 510890710 / badz besposrednio na forum z gory dziekuje za pomoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie!

Dziś z cyklu "Zrób to sam" zapraszam do oceny mojego nowego pomysłu, zainspirowanego wystawą produkcji Błonie z działu Polskie.

Jako podstawa użyta została drewniana ramka na zdjęcia (19,-) i zamówiona u szklarza kuweta pod wymiar ramki (12,-)

Cukierki wiszą na cienkich drucikach.

 

7c052f3a39636ebfm.jpg

 

813a9694efd8ac2bm.jpg

 

c756ca8d0675c322m.jpg

 

..a tu już druga w klejce się zapełnia <_<

 

45455081b3c852acm.jpg

 

Mogą sobie leżeć, stać w regale lub wisieć na ścianie.

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

post-27222-0-08523600-1331640382.jpg

 

Coś tam drgnęło: Zrobiłem porządniejsze "schodki" pod stojaczki i adaptowałem na rosnące potrzeby czwartą - lewą najwyższą -wnękę (książki musiały ustąpić pola). Teraz nic się już nie ugina, nie chwieje, jest stabilnie, no i mam miejsce jeszcze na 33 zegarki. Następny etap operacji, to dorobienie na wymiar szklanych drzwiczek (trzeba pomyśleć o jakichś klamkach, zamkach, zawiasach, itp.) w liczbie dwóch, tak by obejmowały po dwie lewe i dwie prawe półki. Skombinować oświetlenie LED (to akurat tania sprawa) i gotowe. Z moim tempem, za rok może będzie po wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yasiooo widzę, że asortyment pod zegarkami Ci się nie zmienił za wiele a przynajmniej jego układ przestrzenny ;)

Zazdroszcze Ci tej kolekcji, chociaż chyba największa frajdą nie jest wyłącznie posiadanie kolekcji a jej rozbudowa i świadomość kolejnych etapów w tej czynności. Pozdrawiam


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

heh, bajzel (nie bójmy się tego słowa), już chyba zawsze będzie mi towarzyszył, po prostu nie chce mi się sprzątać, nic na to nie poradzę ;) W domu dbam tylko o zegarki i tylko one nadają się do pokazywania ;)

Co do kolekcji, to coraz mniej jestem z niej zadowolony i wydaje mi się coraz pospolitsza. Nachodzą mnie myśli, że może by sprzedać 80% zegarków i zostawić te najciekawsze. Zegarków przybywa już bardzo powoli. Liczy się już tylko jakość, nie ilość. Wymagania rosną, właściwie tylko ciekawostki i rzadkie okazy mnie "kręcą" a środki by temu sprostać wciąż te same ;) Właśnie ta świadomość kolejnych etapów kolekcjonowania trochę mnie przybija. Ale co tam, są na świecie jeszcze gorsze kolekcje i tym się trzeba pocieszać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... są na świecie jeszcze gorsze kolekcje i tym się trzeba pocieszać :)

 

 

Dokładnie

Spróbuj kolekcjonować stare motocykle mieszkając w blokach.

Do niedawna miałem dwa Junaki na balkonie i jednego rozsianego po całym mieszkaniu (z lodówką włącznie :) ).

Ale to nic, bo za kawalerskich czasów mieszkając w kawalerce 16m^2 miałem w niej 5 motocykli w tym jeden z wózkiem bocznym :D .

Innymi słowy... nie wiesz co to znaczy bajzel ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się chwaliłem w innym wątku, ale nie omieszkam uczynić tego i tutaj :). Pewnie dlatego, że wiem ile wysiłku kosztowało stworzenie takiej skrzyneczki, która aktualnie spełnia moje potrzeby pod każdym względem, zarówno jeśli chodzi o ilość. Brakuje mi tylko pomysłu na damskie zegarki - mam takie 2, które z pewnością będą gościły u mnie na wieki wieków, zatem przydałoby się jakieś miejsce również dla nich. Z tym, że męskie towarzystwo nie jest dla nich :)

W ten sposób obecnie przechowuje zegarki:

post-29110-0-60241400-1331810549.jpg

p1030926a.jpg

post-29110-0-95392600-1331810551.jpg

post-29110-0-27048100-1331810553.jpg

post-29110-0-78996900-1331810554.jpg

post-29110-0-12388400-1331810556.jpg

Edytowane przez Breitling

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Pudełko bardzo ładne, gratuluję roboty :) Tylko tego Zima ktoś Ci "stjuningował", bo koperta jest od Wostoka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak tego Żima nosił mój tata jakieś 20 lat temu, więc trochę dziwne by ktoś go tuningował a jeżeli nawet to i tak nic w nim nie zmienie, dla mnie jest idealny :)


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasiooo, jakoś mi wcześniej umknął ten temat, ale kolekcja imponująca :) gratuluję

Breitling, pudełko pierwsza klasa ! gratuluję zdolności manualnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jak uważasz, z sentymentami nie ma dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Mapeth - dzięki. A ja z dnia na dzień jestem coraz mniej z niej zadowolony, i to wcale nie jest kokietowanie z mojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

A wiesz... jak się poparzy na kolekcję Gordona, czy inne zagraniczne, to refleksje i wnioski same się nasuwają. Internet w pewnym sensie jest przekleństwem, bo wiem, jak dużo mi brakuje do posiadania prawdziwej kolekcji. A w tym wszystkim największą rolę odgrywają pieniądze, a dokładniej - ich brak. Nie ma kolekcjonera bez dużej gotówki, taka prawda. Więc jak tu się cieszyć :) Owszem, czasem coś wpadnie ciekawego do tej zbieraniny, ale to chyba na zasadzie ślepej kury i ziarnka.

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówisz. Mam to samo:) dlatego zastanawiam się czy nie skupić kolekcji na jakimś mniejszym wycinku, skupić się na jednej marce, lub na jakimś okresie z produkcji. Bo zbierać wszystkie ruski jakie są to trochę niebezpieczne, bo może przyjść moment gdzie stwierdzimy, że nie warto bo i tak nigdy nie będziemy mieć całości ani nawet połowy.

Edytowane przez Breitling

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yasioo, nie pozbywaj się, jeśli nie musisz zegarków (nawet ich części)

to cholernie trudna i bolesna decyzja (wiem coś o tym :) )

a to, że ktoś ma inne, więcej, fajniejsze, hmm zawsze tak będzie

a sam nawet nie wiesz ile osób zazdrości Tobie Twojej kolekcji i okazów, które tu wrzucasz na forum :) mimo, że Tobie mogą wydawać się pospolite

poza tym w kolekcjonowaniu fajne jest to, że nic nikogo nie goni, można powoli dochodzić do wymarzonych modeli

wiem, że fajnie by było móc kupować bez ograniczeń, ale niestety nie jest to zawsze możliwe, ale, przynajmniej u mnie, nawet od czasu do czasu taki pospolity zakup cieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Tak, to jest pomysł, wiele razy o tym myślałem. Tylko wyobraź sobie, że wchodzisz na alle, albo jakiś bazarek w poszukiwaniu powiedzmy Kamy, bo na niej się skupiłeś. Ale Kamy nie ma, za to jest piękny Ural z centralną sekundą, czy Rodina w niezłym stanie. Albo nawet fajny Poljot stadion w wersji olimpijskiej. I co nie kupisz? Ja bym nie potrafił, bo uwielbiam wszystkie zegarki CCCP i serducho by krwawiło gdybym na siłę odpuścił sobie jakąś perełkę, bo ta nie pasowałaby do profilu koelkcji. Nie wiem jak w Twoim, ale w moim przypadku takie restrykcje były by sztuczne i prędzej, czy później - po wielu męczarniach - bym z nimi zerwał. Miłość jest bezlitosna, jak kochać, to bez wyjątków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

yasioo, nie pozbywaj się, jeśli nie musisz zegarków (nawet ich części)

to cholernie trudna i bolesna decyzja (wiem coś o tym :) )

a to, że ktoś ma inne, więcej, fajniejsze, hmm zawsze tak będzie

a sam nawet nie wiesz ile osób zazdrości Tobie Twojej kolekcji i okazów, które tu wrzucasz na forum :) mimo, że Tobie mogą wydawać się pospolite

poza tym w kolekcjonowaniu fajne jest to, że nic nikogo nie goni, można powoli dochodzić do wymarzonych modeli

wiem, że fajnie by było móc kupować bez ograniczeń, ale niestety nie jest to zawsze możliwe, ale, przynajmniej u mnie, nawet od czasu do czasu taki pospolity zakup cieszy :)

Tak jest i właśnie tak sobie z dziewczyną wykombinowaliśmy: zbierać dla siebie. Tak, jak mówisz zawsze i w każdej dziedzinie będą lepsi. Nie ścigać się, tylko powoli, konsekwentnie realizować swoje marzenia. A, kompleksy schować do kieszeni :) Pocieszające jest, że mamy całe życie na doskonalenie zbiorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.