Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

JAK PRZECHOWUJECIE ZEGARKI ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluje, rewelacyjnie wyszło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to już jest, że robiąc coś po raz pierwszy nie da się wszystkiego przewidzieć, ale za to każda kolejna gablotka będzie jeszcze doskonalsza. A ta zawsze może wylądować na forumowym bazarku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Następnym razem będę mądrzejszy. Co do bazarku to i tak może się stać, ale dopiero wtedy gdy powstanie egzemplarz z nr. 2 :D bo inaczej moje sierotki ponownie dostały by wyrok odsiadki w szufladzie. :D Rozpoczęcie prac nad drugą pewnie nie nastąpi szybko, dopiero na wiosnę bo w domu nie mam warunków na struganie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje dołożyć ze trzy rzędy pasków z diodami w miejscu styku szklanej półki z tylna ścianą gabloty (np 2 ,4 i 6 polka) . polka zadziała jak światłowód rozświetlając gablotę i dając fajny efekt

 

przykładowa fotka z neta

post-34995-0-02051100-1359046770_thumb.jpg

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i o czymś takim, ale w tym przypadku jest to niemożliwe bo skrzynia jest za płytka. Wszystko jest na styk i jedyna możliwość doświetlenia to krótkie paski na bokach pomiędzy półkami.

W następnej gablocie będzie mniej partyzantki, a więcej zaplanowanego działania pod kątem wykorzystania konkretnych elementów wykończeniowych, ekspozytorów itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Moje pudełko po małej modernizacji.

095595cd4ad931fam.jpg

Co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast lustra daj coś miękkiego co przyciśnie zegarki gdy pudełko jest zamknięte i zrób przegródki aby zegarki nie obijały się o siebie. zmniejszy się ilość zegarków ale będzie bezpieczniej dla nich

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam w takich pudełkach

2012-11-21%2011.51.40.jpg

Czasami są w kioskach z kolekcjami owadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Witam, chciałbym się zapytać bardziej doświadczonych kolekcjonerów, czy zegarki ustawione w gablotce nie blakną? Może jestem przewrażliwiony, bo kolekcjonuję też modele samochodów, gdzie to ma duże znaczenie. Oczywiście gablotka nie będzie na parapecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawsze trzeba zachować odrobinę zdrowego rozsądku i minimum wiedzy technicznej i specjalnie nie kusić natury, a i ona sama wtedy nas nie skarci. Kolega Klamocik jak myślę powiedział prawdę. W zależności od wystawienia na siłę działania UV, możemy spodziewać się niepożądanego efektu, ale odrobina zdrowego rozsądku może nas uchronić przed niepotrzebnym stresem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Prowizoryczna gablotka z korpusu szufladek z ikei :)

 

61290969678b364emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne wykorzystanie materiałów. Pomyślałbym jednak pomalowaniu środka lub wyłożeniu go filcem. Cieniutki kolorowy filc dostępny jest w hurtowniach z materiałami. Można też zaopatrzyć gablotkę w szklane (pleksi) drzwiczki. ;)

Zawartość gablotki też jest interesująca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z racji faktu iż jest to mój pierwszy post witam wszystkich klubowiczów.

Czytam wasze wpisy już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowłem się ujawnić i przy okazji podzielić znaleziskiem które pomoże uporządkować zbiory zegarków:

http://www.drewbis.pl/?PUDE%A3KA%20MALOWANE&x=na-herbat%EA-ML&str=wyrobyzdrewna

firma w ofercie ma też inne pudełka, które można zaadoptować na zegarki, np. potrójne na wino:

http://www.drewbis.pl/?PUDE%A3KA%20MALOWANE&x=na-wino-ML&str=wyrobyzdrewna

po wstawieniu wałków idealne.

Puki co dopiero przymierzam się do zamówienia, ale cen 30 PLN za podełko na 12 zegarków jest mocno przekonująca (przynajmniej dla początkującego zbieracza ze skromną kolekcją).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie.

Casper_rsi - jak cofniesz się trochę w lekturze tego tematu to zobaczysz, że wielu kolegów już adoptowało tego typu pudełka, szkatułki do potrzeb zegarkowych, zobaczysz też efekty tych adaptacji. ;)

Inna sprawa oferta tej firmy jest ciekawa. ;)

Jak popełnisz już jakąś szkatułę to koniecznie pochwal się efektem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zaadoptowałem skrzynkę po dwóch winach, mieści się 20 sztuk, a co do pudełek na herbatę, kolega kupił w sklepie typu wszystko za 5 zł, drewnianą, kosztowała go 5 lub 10 pln. Ale ja też przyznam ciekawa oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam te http://www.watchtime24.sisco.pl/catalog/product_info.php?cPath=139_79&products_id=383

mam takie dwie obecnie i są rewelacyjne - wszystko ładnie się prezentuje. Nawet w polsatowym programie "kolekcjonerzy" kazali mi je pokazać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem te adaptacje, w ten sposób znalazłem tę firmę. Niestety jest to droga wyłącznie dla majsterkowiczów z dużą weną.

Nijak ma się do profesjonalnych gablotek także i tutaj prezentowanych.

Oczywiście jak coś wyrzeźbię wrzucę foto. Plany są, zobaczymy jak z realizacją.

Swoją drogę jakoś mi nie pasuje trzymać mojego Wostoka czy Poljota w takim wymuskanym pudełku "na wysoki połysk" lepiej chyba będą się czuły w czymś bardziej surowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy orze jak może :D Jeśli kogoś nie interesuje majsterkowanie to zawsze można skorzystać z gotowych propozycji w zależności od zasobności portfela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam te http://www.watchtime...products_id=383

mam takie dwie obecnie i są rewelacyjne - wszystko ładnie się prezentuje. Nawet w polsatowym programie "kolekcjonerzy" kazali mi je pokazać :)

 

Czy te witrynki kupowałeś własnie tam? Czyli te ceny są rozumiem do przyjęcia, rynkowe, nie przepłacone? Pytam bo kwota nie jest niska (699zł - 48szt.) ale jeśli to dobra cena to przynajmniej nie muszę szukac gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to dobra cena? Na to pytanie każdy musi sobie sam odpowiedzieć. ;) Szkatułki są funkcjonalne i ładne, ale jak dla mnie 699 to za drogo. Dla innego będą wyjątkowo tanie,rzecz gustu i zasobności portfela. ;)

Ja osobiście wolę troszkę pogłówkować, troszkę popracować i stworzyć coś unikalnego praktycznie z niczego. Więcej kasy w kieszeni i kupa frajdy z majsterkowania. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam te http://www.watchtime...products_id=383

mam takie dwie obecnie i są rewelacyjne - wszystko ładnie się prezentuje. Nawet w polsatowym programie "kolekcjonerzy" kazali mi je pokazać :)

Czy te witrynki kupowałeś własnie tam? Czyli te ceny są rozumiem do przyjęcia, rynkowe, nie przepłacone? Pytam bo kwota nie jest niska (699zł - 48szt.) ale jeśli to dobra cena to przynajmniej nie muszę szukac gdzie indziej.

 

Ja mam bardzo podobną. Gorąco polecam. Nie tylko wysoka jakość wykonania, ale także zegarki świetnie się prezentują. Dodam, że nie kupowałem akurat na tej stronie, ale cena była podobna.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.