Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maks 3

Recenzja Steinhart Aviation GMT

Rekomendowane odpowiedzi

WSTĘP

 

Od ponad roku jestem na forum i od ponad roku szukałem zegarka dla siebie. Na początku planowałem coś z tzw "średniej" półki. Niestety potrzeby domowe były pilniejsze a bardzo chciałem kupić zegarek i padło na Steinharta.

 

Dane techniczne/funkcje

 

Producent: Steinhart

Model: Aviation GMT

Mechanizm: Eta 2893-2,automatyczny, 21kamieni

Koperta: Stal szlachetna(chirurgiczna) - szczotkowana,

Dekiel: Stal szlachetna(chirurgiczna), - zakręcany i grawerowany,

Średnica: 44x44mm bez koronki,

Wysokość: 14,8mm

Waga: 137g,

Tarcza: Czarna, matowa,

Szkiełko: Szafirowe,pokryte od wewnątrz podwójną powłoką anty-refleksyjną,

Bezel:Stal szlachetna(chirurgiczna),

Indeksy: Pokryte białą Super Luminową świecącą na niebiesko powloką,

Szerokość uszu: 24mm,

Klasa wodoszczelności: ograniczona, chroni tylko przed delikatnym zachlapaniem,

Pasek: Skóra naturalna, brązowa z przeszyciami 24mm

Zapięcie: Klamra typu PRE-V skręcana, stal chirurgiczna.

Funkcje: GMT, druga strefa czasowa,

Datownik: wyświetlający dzień miesiąca, znajduje się pomiędzy godziną 4 a 5

Rezerwa chodu: ok.42h

 

Funkcjonalność/Wygląd

 

Wymiar zegarka to 44x44mm (wymiar jest mierzony bez uszu) jest duży, mam nadgarstek ok 16,5cm i zegarek jest odrobinę za duży polecam go osobom, które mają od ok 17-17,5cm w nadgarstku, chociaż mi to bardzo nie przeszkadza. Masa zegarka to 137g, czuć to na ręce, ale bez przesady jak dla mnie jest dobrze.

Design bardzo mi odpowiada jest dość surowy, kanciasty,ze śrubkami na wierzchu co moim zdaniem dodaje mu uroku. Cyferblat jest czarny z białymi indeksami, co czyni zegarek moim zdaniem bardzo czytelny. Wskazówka GMT jest czarna z żółtą końcówką co sprawia,że zegarek nabiera smaczku. Skórzany pasek w kolorze brązu ożywia wgląd zegarka. Dokładność jeszcze dokładnie nie zmierzona, myślę że +/- 2sek na 24h na dzień dzisiejszy.

Moim zdaniem zegarek ma sportowo/elegancki design.

 

Zdjęcia

 

p1200287p.jpg

p1200279r.jpg

p1200282i.jpg

p1200290.jpg

p1200289.jpg

 

 

Podsumowanie

 

Minusy zegarka.

- wielkość i waga, nie każdemu będzie odpowiadała,

- moim zdaniem troszku małe okienko daty,

- nie wejdzie pod mankiet każdej koszuli...

- trzeba mieć nadgarstek ok 17-17,5cm

- mógłby mieć klasę wodoodporności tak aby "nie uważać" przy myciu rąk.

 

Plusy zegarka

- surowość (moim zdaniem to plus),

- czytelność tarczy,

- wykonanie w stosunku do ceny.

- podobieństwo do Bell&Ross (ja jednak uważam to jako plus gdyż na razie nie stać mnie na B&R)

 

 

Myślę,że zegarek jest warty swojej ceny. Mam go dopiero parę dni więc ciężko mi oceniać całość. Chciałem się podzielić pierwszymi wrażeniami z kolegami z forum

 

Bardzo dziękuję Łukaszowi (Sirluke1)za umożliwienie pobrania danych na temat zegarka no i za zegarek ;)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i na temat ;) Dzieki, fajnie sie czytalo ;)

 

Zegarek bardzo fajny.....nie wiem czemu ale bardzo mi sie podoba ta wskazowka GMT B)

 

Niech sie dobrze nosi :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wskazówka GMT faktycznie jest fajna:)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za dobra recenzje


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegar, a jego gabaryty to jak dla mnie duzy atut! Do tego spora odleglosc między uszami prowokuje do zabawy z paskami typu "hand made".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

Co do zegarka mi również się podoba jak napisałem, gabaryty też są ok, no może faktycznie brakuje mi w nadgarstku z 05,1cm (mam ok16,5)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maks krótko i fajnie.

Gratuluje i niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję, im więcej recenzji w klubie, tym lepiej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zegarek od około pół roku i dalej bardzo go lubię i często noszę. Dostałeś do swojego ładniejszy pasek, mój przyszedł na ciemnobrązowym. Gratulacje, niech się nosi ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z pytankiem...

Jak długo świeci luminova w nocy? Czy ktoś już zmierzył w miarę dokladnie? Lub może zmierzyć i podać przybliżony czas?

Z góry dziękuje... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mirzyłem. Może Łukasz (SIRLUKE1) bedzie wiedział.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Fajna recenzja i fajny zegar. Krotko i do rzeczy, tak po lekarsku troche ;)...

Niech sie nosi! Tylko szkoda troche, ze nie ma przeszklonego dekla, wodoszczelnosc by nie zmalala :), bo i tak jej nie ma... Chociaz ten dekiel pasuje do tego surowego klimatu :/... Gratuluje!

 

Pozdro Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis.

Ja czekam na swojego z chrono.

Z wielkością powinno u mnie być ok. bo mam 18cm w nadgarstku.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda groźnie. Ogromniasty. Dzięki za recenzje.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ostatnio przyspieszył... Coś ok 1sek na 2h,czas na wizytę u zegarmistrza....?


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super recenzja oby takich więcej. Co do wizyty u zegarmistrza poczekałbym jeszcze i obserwował co się z nim dzieje Pozdrawiam , Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.