Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornaszewski

Wymiary Unitas/Eta 6498-1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma na podorędziu Unitasa wymienionego w tytule (6498-1)?

Interesuje mnie całkowita wysokość (lub jak kto woli grubość) mechanizmu, łącznie z ośkami pod wskazówki i odległość małej sekundy na 6tej od osi centralnej.

 

średnicę mechanizmu znam :)

 

Jeśli ma ktoś specyfikację tego mechanizmu, to byłbym wdzięczny za linka bo nie umiem znależć :oops:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje sie do pytania. :)


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pełnej specyfikacji ale jak wejdziesz na www.eta.ch

to później z dołu catalog, mecaline, w prawo do końca i na dole masz 6498-1

jest tam wysokość (4,5 mm) a odległość, możesz obliczyć ze zdjęcia :twisted:


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pełnej specyfikacji ale jak wejdziesz na www.eta.ch

to później z dołu catalog, mecaline, w prawo do końca i na dole masz 6498-1

jest tam wysokość (4,5 mm) a odległość, możesz obliczyć ze zdjęcia :twisted:

Ze zdjęcia... to mi wychodzi 10,69 mm :twisted:

Jakbym nie był na www.eta.ch to bym nie pytał. Poza tym zetknąłem się z opisami o średnicy mechanizmu 36,5 choć eta podaje 36,6 Dlatego wolę spytać czy ktoś zna te wymiary "z natury" a nie "oblicz se ze zdjęcia". :twisted:

Jak bedę wiercił dziury w blasze o średnicy np. 0,3-0,5 mm to mi pół milimetra robi różnicę :roll:

 

Jak chcesz mi pomóc, to kup mi taki mechanizm... sam sobie zmierzę :) i będę miał od czego zacząć.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę znał z natury to Ci podam, ale musisz jeszcze trochę poczekać (wytrzymasz do listopada?).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wytrzymam... jeśli wcześniej nie nabędę mechanizmu (wszystko zależy od ilości gotówki).


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem :) to jest wersja z małą sekundą na 9tej (Ja bardziej myślę o małej sekundzie na 6tej i nie mam pewności, że odległość jest identyczna, bo układ kół zębatych jest inny). Cena i owszem Ciekawsza... ale nie wiem, czy "wyższy standard wykonania" różni się od wersji standard czymś więcej niż zdobieniem mechanizmu (pasek genewski i śrubki z niebieskiej stali), czy jest też wykonany z większą precyzją.

 

http://cgi.ebay.com/SWISS-eta-unitas-6498-...8QQcmdZViewItem


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będę znał z natury to Ci podam, ale musisz jeszcze trochę poczekać (wytrzymasz do listopada?).

Czyżby MO? Nie chodzi mi o ORMO :)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będę znał z natury to Ci podam, ale musisz jeszcze trochę poczekać (wytrzymasz do listopada?).

Czyżby MO? Nie chodzi mi o ORMO :)

 

Tylko mi tu proszę bez Oftopów o MO.... :) (a co to jest "MO" :?: )


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milicja Obywatelska? Czyli nasz klub! "To serve and protect" przeciw pewnym dziwnym przedmiotom przypominjącym zegarki.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem... :? ale gratuluję :)


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.