Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303”

Rozmiar zegarka „Dywizjon 303”  

199 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli 303 stylem przypominałby coś takiego (brytyjskie zegary pokładowe z czasów drugiej wojny):

British_WW2_Aircraft_Clock.jpg

Mzc1WDUwMA==$(KGrHqF,!k0E67ynY32KBPCG7Dd!uw~~60_12.JPG

NDgwWDY0MA==$(KGrHqFHJ!0E63Ru!(Y6BO8IOMO1Pg~~60_12.JPG

smith-jaeger-time-of-trip-aero-clock.jpg

to chiński werk z centralną sekundą nie przeszkadzałby mi.

 

 

EDIT

Od 30 sierpnia 1940 do 10 lutego 1941 303 Sqn używał Hawker Hurricane z oznaczeniami kodowymi: od RF-A do RF-Z, czyli w sumie 25 oznaczeń (nie znaczy to, że jednostka miała tyle maszyn jednocześnie). Dokładne info w Gretzynger, Matusiak "Polacy w obronie Wielkiej Brytanii".


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MW75- zegarki maja nawiazywac do zegarkow narecznych, nosznych przez pilotow a nie zegarow pokładowych. Taki jest zamysł.


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. MW75, jakbyś znalazł dokładną listę podeślij na mail: [email protected]. Taki jest adres naszego projektu, jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gerlach to fajny pomysł. Czy oprócz loga badź jakiejkolwiek wzmianki o Dywizjonie 303 pojawi się logo KMZiZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękności!

RAF_WW2_OMEGA_WRIST_WATCH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo kmziz zależy od tego, czy je będziecie chcieli. Wtedy dogadamy się z władzami i będzie cudo. Można wtedy będzie ładnie samo logo wygrawerować na koronce. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, będzie więcej chętnych, to pogadam z szefem o logo i się pojawi na koronce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Hendrix Ty zajmujesz się projektem?

Napisz w jednym poście co to ma być za zegarek, kto go wykona, cena, itp. bo przeczytałem cały temat 2x i nic nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekmp3, ja robie projekt, Hendrix technologię - tak w uproszczeniu mówiąc

Logo KMZiZ, hmm.. z całym szacunkiem,. ale jakoś nie mam przekonania :) Nie, żeby brzydkie było czy coś, ale to nie mial być „zegarek KMZiZ”. Forum jest tutaj platformą wymiany myśli raczej, tak to widzę :) Możemy w przyszłości jeszcze pozbierac opinie.

Co do zegarów, to pokładowe w HH mieli dokładnie takie:

Zegary Hurricana

To czerwone to boost

A oto cytat z A Fiedlera: „Myśliwiec władował „boosta”. Maszyna zawyła jakby biczem podcięta i gwałtownie skoczyła do przodu. Karabin odczuł rozkosz jeźdźca wbijającego ostrogi w bok rumaka”.

Będzie także projekt z tym motywem :)

W Puszczykowie pod Poznaniem w muzeum Fiedlera jest makieta, ponoć lepsza, niż w UK. Widzialem ją :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się na razie nie odzywam.

Czekam na jakiś twórczy projekt, chciałbym dowiedzieć się ile ma kosztować i na jakim mechanizmie ma bazować. Chrono czy nie chrono , mała sekunda (nie musi być molnija) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Ja bym poszedł drogą Fifty Four Fathoms i nie zaczynał kolejnego projektu "od zera". Gotowa baza + full custom tarcza i dekielek wydaje mi się lepsze niż 2-letnie robienie zegarka od zera na który w efekcie zapisuje się ledwo 50 osób.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie w takim razie o tym Seiko? Można byłoby zamówić tarczę i dekiel jak pisze Darek.

A sam zegarek kosztuje ok 450zł + tarcza i dekiel. Myślę, że za taką kwotę znaleźlbyśmy wielu chętnych.

358192d1291661961-seiko-5-really-good-people-say-snk809.jpg

203.jpg

 

fotki pożyczone z Seiko 1

Seiko 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

450 to kosztuje jego większy brat :) Ten to 200 z hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekmp3, może na razie spróbujmy zrobić coś od podstaw. Czy to źle, że zapisze się 50 osób? Nie. Wtedy będziemy mieć coś wyjątkowego. Tak będzie fajniej. Kolega zaproponował rozpoczęcie projektu wczoraj rano, po chwili zaproponowałem pomoc, wieczorem zrobiliśmy temat. Cierpliwości. Na razie pomału działamy.

Co do Seiko. Czemu nie? Ale Seiko można sobie kupić w salonie i lekko zmodować. Masa zmodowanych Seiko jest na rynku.

Ja wolę do finału dochodzić na drodze porozumienia i konsensusu.

Na razie jeśli nie mamy jeszcze wybranego producenta, bo nie ustaliliśmy ostatecznego budżetu. Nie ustaliliśmy czy ma być chrono, czy zwykły, itp. Więc jak mamy mówić o modelu i marce? Zaczynaliśmy od pomysłu na Moscow Classic na Mołni, Poljocie lub w ostateczności na Ecie. Jednak coraz bardziej przekonuję się do Gerlacha i Sea Gulla. Jeśli nie będzie sprzeciwów, to chyba to połączenie faktycznie wyjdzie najtaniej i najlepiej. Z resztą proponowane było już przez kilka osób. Z tego co, póki co podaliście, wynika, że koło 1100-1200 złotych powinno być granicą. Zapraszam, do dalszego proponowania kwot.

Jutro napiszę do Gerlacha z kilkoma pytaniami, ważnymi do ustalenia kogo chcemy wziąć i jak to rozwiązać wszystko. Może jak podacie jakieś jeszcze propozycje, to i tam napiszę, o ile uznamy, że jest ok.

MacAron, też w sumie myślałem, że logo KMZiZ nie bardzo, skoro to nie tyle forumowy zegarek będzie, ile robiony, by uczcić pamięć Dywizjonu 303, ale jeśli większość będzie chętna, to możemy tak zrobić.

 

Także koledzy trochę cierpliwości. Wszystko będzie, ale pomału, pomału. Nie spieszy nam się, jeśli chcemy mieć naprawdę fajny zegarek. Z tego wychodzimy cały czas w przypadku naszego MC, wychodźmy też z tego, robiąc Dywizjon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekmp3

Dlatego napisałem powodzenia, gdyż nie wróżę temu projektowi wielkiego sukcesu. Seiko FFF odniosło większy sukces na GMT, niż rosyjski forumowiec na KMZ. Wniosek?

 

Jeszcze raz powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko ktore pokazaliscie ma nietypowe umiejscowienie koronki, co dyskwalifikuje je w roli stricte pilota :)

 

Określcie budżet ! Później można gdybać i kombinować

 

Pomysł z modowaniem istniejacego modelu- bardzo OK

Jeśli ma być budowane od podstaw to można wykorzystać juz istniejące koperty które można bez problemu kupic.


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem powodzenia, gdyż nie wróżę temu projektowi wielkiego sukcesu. Seiko FFF odniosło większy sukces na GMT, niż rosyjski forumowiec na KMZ. Wniosek?

 

Jeszcze raz powodzenia.

 

A przepraszam co Pan Darek ma do Pilota Rosyjskiego ?

Limitację nawet można by było zwiększyć do przeszło 60 szt takie było zainteresowanie !

A my naszego nie robiliśmy na zawody , koledzy Dywizjonu tez nie zamierzają robić byle jakiego i na pewno by konkurować z kimkolwiek.

 

Nie sztuka zmienić tylko dekiel i tarczę, i to na dodatek na wzór który gdzieś już jest używany, co nie zmienia faktu że koledzy z GMT pomysł mieli spoko.

(Szczerze Pozdrawiamy Całe GMT Forum ! :))

 

 

Dywizjon ma być unikatowy w każdym calu. To moje zdanie i tego się trzymajcie koledzy !

 

 

Ja się przyznam że nie czuję na razie tego Pilota Dywizjon 303.

Może dla tego że nie wiem na czym chcecie bazować ?!:) Tak czy siak, będę temat obserwował z zainteresowaniem, i ewentualnie później o ile nie będziecie mieli nic przeciwko mogę parę pomysłów dorzucić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękności!

RAF_WW2_OMEGA_WRIST_WATCH.jpg

 

Też uważam, że piękności :)

 

Może za bazę przyjąć stenka marine z arabskimi cyframi. Pokombinować z kolorem wskazówek i traczy dołożyc akcenty nawiązujące do D303 (ale dyskretnie) natomiast na deklu dać logo dywizjonu.

 

Ja bym się chętnie na taki zegar pisał, na inny wybrany w głosowaniu również.

 

Pomysł z logo klubu na koronce super!

 

Jeśli chodzi o cenę to ja do 2000PLN wchodzę bez problemu :)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zegarek będzie miał kopertę minimum 42mm i kosztował nie więcej jak 1500zł także wchodzę w to bez problemu. Kto to ma robić i na jakim mechanizmie zostawiam wam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że piękności :) Może za bazę przyjąć stenka marine z arabskimi cyframi. Pokombinować z kolorem wskazówek i traczy dołożyc akcenty nawiązujące do D303 (ale dyskretnie) natomiast na deklu dać logo dywizjonu.Ja bym się chętnie na taki zegar pisał, na inny wybrany w głosowaniu również.Pomysł z logo klubu na koronce super!Jeśli chodzi o cenę to ja do 2000PLN wchodzę bez problemu :)

 

2000 pln skroci liste chetnych, a Steinhart Marina to koszt 1600 zł.

Okreslmy sie na max 1 k i bedzie dobrze. Wiecej osob ogarnie to finansowo a i inhausa mozna zrobic w tej cenie


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 pln skroci liste chetnych, a Steinhart Marina to koszt 1600 zł.

Okreslmy sie na max 1 k i bedzie dobrze. Wiecej osob ogarnie to finansowo a i inhausa mozna zrobic w tej cenie

 

Nie ma problemu. Ja określiłem swoją granicę. Jeżeli będzie taniej to tym lepiej i też chętnie wejdę w temat.

 

Stenka marine wrzuciłem bo skojarzył mi się z tą Omegą na zdjęciu.


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jedną fotkę z Zumbachem i Fericiem z lata 1940 r. Ferić, kronikarz 303, nosi coś z czarną tarczą.

 

zumbach.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.