Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303”

Rozmiar zegarka „Dywizjon 303”  

199 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na wstępie zaznaczę, że jestem stosunkowo nowym i nieopierzonym forumowiczem. Zainspirował mnie jednak zegarek, ktory powstał w podforum o zegarkach radzieckich i (po krótkiej wymianie zdań z jednym z forumowiczów) postanowiłem rozpocząć taki oto temat. Chodzi o (kolejny) zegarek limitowany, inspirowany lotnictwem. Kontynuacja z tego wątku: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/60238-rosyjski-zegarek-forumowy-temat-finalny-zbiorczy/page__pid__759761__st__760#entry759761

Projektem graficznym zamierzam sam się zająć.

 

Jeśli chodzi o aspekt techniczno historyczny:

Udało mi się ustalić, odnaleźć, że polscy piloci w czasie Bitwy o Anglię NAJPRAWDOPODOBNIEJ używali zegarków Omega 6B/159 AM i longines 6b\159 AM. Używali także innych, ale te chyba przeważały. Te dwa, i być może inne także, były praktycznie identyczne, jeśli nie liczyć nazwy producenta i prawdopodobnie różnych rozmiarów.

 

Pod poniższymi linkami można zobaczyć oba zegarki:

http://www.youtube.com/watch?v=WMLCYpwBG4A

http://www.youtube.com/watch?v=wJDXc1wTh2w

 

Mechanizm 30T2 cokolwiek to znaczy. Może ktoś wie, jaki jest jego ludowy odpowiednik?

koperta w różnych modelach 32 lub 33 mm

 

Teraz, moim zamysłem jest, aby stworzyć zegarek, który:

1. Niekoniecznie będzie tego samego rozmiaru. Dla idei bym poszedł na 32 mm, ale obawiam się, że będzie to trudne do zaakceprtowania (ankieta)

2. będzie miał tarczę ciemną, choć wiem, że są tacy, którzy woleliby jasną (ankieta)

3. Nawiąże do pierwowzorów takimi elementami, jak wygląd koronki, kształt wskazówek, oczywiście w miarę możliwości

4. Rysunek tarczy będzie miał bardziej urozmaicony, ale bez „wodotrysków” Chciałbym zachować szlachetną prostotę

5. Co do mechanizmu, to mam tu dylemat natury prawie moralnej :) Polscy żołnierze na zachodzie podejrzewam, że w większości byli antysowieccy, a tu poradziecki mechanizm? Jeśli ktoś ma pomysł, jak to rozwiązać, prosze pisać. Może ETA??

 

Czy ktoś może wie, co oznaczał ten symbol z 3 kresek, jaki często widać na zegarkach ltniczych? taki „trójnóg’. Albo ten trójkąt z dwoma kropkami po bokach, też czasami występuje na 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena też jest wyznacznikiem projektu. Możemy to zlecić IWC, Fortisowi, albo Vostok Europe lub Moscow Classic ... Koszt bazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo którejś z polskich firm, pytanie o akceptacje projektu i koszta. Z drugiej strony Tej tarczy dosyć blisko do jednego z modeli hamiltona :), byłby hamerynański akcent. W ostatnim czasie to przybywa nam koncepcji pilotowych :]

 

Powodzenia:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ma nawiazac do pierwowzoru to maksymalnie podobny, mozna zwiekszyc wielkosc i ac napis na tarczy i deklu

wiec imo wg mnie wiekszosc pytan w ankiecie odpada


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie o Polskim akcencie to albo Polpora albo Copernicus.

Hamilton nie jest złym przedsięwzięciem. (Ja to już gdzieś widziałem : http://www.blogcdn.c...rrison-ford.jpg Harrison Ford :) ) Tylko czy ludzie będą chętni na taki zegarek. Trzeba się dowiedzieć czy dana firma jest w stanie limtkę zrobić, a jak tak to za ile, jaka limitacja ( jakie jest minimum 1000 szt ? 100 ? 900 ??) .

i czy chcemy wydać ileś tam zł/ € / $ na zwykłą ETĘ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem mój temat do kosza, bo jednocześnie założyliśmy temat.

Jak napisałem, jestem chętny do ogarniania sprawy, więc jest nas dwóch do organizacji.

Dlaczego Ruski? Bo za te pieniądze to nic innego nie dostaniemy. Zróbmy znów zegarek do 1000 złotych. Powiedzmy górna granica to 1200 z np. dodatkowym paskiem i koniec.

Hamilton khaki jest supcio. Tylko będziemy zbierać chętnych z 2-3 lata. To nie ma sensu. Na razie Rus i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Chrono będziemy chcieli ? ... to baza to będzie od 1200 :) , 3133, 31681 ...

Albo coś z GMT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niskim budżecie jest jeszcze firma matka dzika i sokoła. Chyba że kolejny stenek, szlak już przetarty, a można full customa zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem MC z 3133. Teraz pytanie o rozmiar zegarka. Może faktycznie z kilka dni niech ludzie zagłosują i wtedy określimy coś więcej.

Naszedł mnie pomysł, że w momencie zrobienia wizualizacji, mogę reklamować zegarek na blogu. Wtedy może kilka osób z zewnątrz dołączy. :)

Dmn, Steinhart jest jeszcze dosyć ok cenowo dla mnie, ale już może się robić pod górę dla niektórych. Ile sprzedawał się nasz MC, ile forumowy Stenek? Chyba z 2 razy dłużej :)

Ponad to, jeśli wygra chrono, to już jest to dla wielu budżet nieosiągalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenek ... Kusi .... :)

Ale może trzeba być oryginalnym i coś nowego wymyślić ? Świeżego ?

Mam mętlik w głowie ... i wiele pomysłów. Ale jakoś tego Dywizjonu 303 nie potrafię w żadną markę zegarkową upchać.... no może jedna mi świta w głowie ... Fortis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem. Na chwilę obecną kusi mnie pomysł z chrono o jasnej tarczy. Ciekaw jestem, co z tego wyniknie i ile czasu zajmie ogarnięcie tematu. Nasz lotnik MC kula się dwa lata, oby tutaj poszło szybciej, trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niskim budżecie jest jeszcze firma matka dzika i sokoła. Chyba że kolejny stenek, szlak już przetarty, a można full customa zrobić.

 

Nie wiem, nie znam :) Kwestie techniczno kosztowe proponuję, żeby ktoś ogarnął, Hendrix89 się deklarował :)

Ze swej strony - jak zobaczę w ankiecie, powiedzmy z 20 głosów, to będzie dla mnie znak, że można na jej podstawie już projektować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przygotuj projekty dla 2-3 pierwszych rozwiązań i wtedy między nimi zrobi się dogrywkę :)

Dodaj pytanie o cenę. Wtedy będzie już wszystko jasne :)

Owszem kwestie techniczne chętnie ogarnę. Generalnie, jak będziemy wiedzieć, co inni chcą, łatwiej będzie coś konkretnego znaleźć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej przygotuj projekty dla 2-3 pierwszych rozwiązań i wtedy między nimi zrobi się dogrywkę :)

Dodaj pytanie o cenę. Wtedy będzie już wszystko jasne :)

 

Ok jeśli chodzi o projekty, to nie problem.

Dodatkowego pytania do ankiety nie udalo mi się dodać. Ale to pewnie się urodzi w dyskusji. Podzielam Twoją opinię co do maksymalnego kosztu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl zacny, na poprzedni projekt troche za pozno sie zarejestrowalem, ale jesli ten projekt zamknie sie podonym wynikiem/kosztami to z checia przygarne takie cacko.

 

800zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę na tą ankietę i dwie pierwsze wielkości koperty są chyba nie możliwe do zrealizowania, nie wiem jaki mechanizm można by włożyć w takie maleństwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciężko będzie, ale nie jest to niemożliwe. Damy radę. Kwestia kosztów - piszcie sugerowaną maksymalną kwotę w swoichnpostach. Ja to zbiorę i podliczę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 1200

mile widziane poniżej. Jeśli powyżej, to pod warunkiem mocnego uzasadnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmn, Steinhart jest jeszcze dosyć ok cenowo dla mnie, ale już może się robić pod górę dla niektórych. Ile sprzedawał się nasz MC, ile forumowy Stenek? Chyba z 2 razy dłużej :)

Ponad to, jeśli wygra chrono, to już jest to dla wielu budżet nieosiągalny.

 

 

Niska cena za zegarek nie koniecznie się przełoży na jego popularność.

Na MC zbieraliśmy chętnych przez miesiące a stenek wyczerpał się w 95% w ciągu godziny.

 

Wg mnie optymalny rozmiar to 41-42.

Proponuję pójść w chrono lub GMT. Pilota z małą sekundą już robimy :)

Co do tarczy to sądzę, że przed głosowaniem powinniśmy poszukać i powklejać trochę zdjęć, które moga być dla nas inspiracją.

Czy powinien być to rusek czy coś innego? Jesteśmy w dziale zegarki rosyjskie :) Ale dla mnie to bez różnicy.

Główne pytanie jakie poruszyliście już wyżej to decyzja: baza czy robimy coś od zera :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczyli na obczyźnie to choć zegarek niech będzie z Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baza czy robimy coś od zera :) ?

 

Od jakiej kwoty zaczyna się zegarek robiony od zera? Od zera? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem laik ale moze polski zegarek z chinskim sercem, czyli producent PZL-a/Sokla/Dzika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.