Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MacAron

Zegarek „Dywizjon 303”

Rozmiar zegarka „Dywizjon 303”  

199 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Moim skromnym zdaniem jak na kobietkę... :)

Uważam, że najpierw powinniście obmyśleć jakiego rodzaju miałby być ten zegarek (pilot, chrono, diver, garniturowiec itp.)...

Następnie mechanizm (oczywiście nie byle jaki), wielkość tarczy jaką mechanizm mógłby pozwolić, firma która by go wykonała lub na której można byłoby bazować - przy okazji sprawdzić cenę, szczegóły w wykonaniu i co mogliby zaproponować dodatkowo Ci, którzy mieliby wykonać omawiany w tej tematyce zegarek...

Sam wygląd zegarka w tej chwili nic Wam nie powie i nie pomoże..., ale jak już mówiłam, to moje skromne zdanie, nikogo tu nie potępiam, broń Boże :)

Chcę pomóc, więc na początku najlepiej pomyśleć o takim zegarku od podstaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może mechanizm Sea-Gull chrono?

 

I TO JEST SŁUSZNA KONCEPCJA !!!!! W kwadratowej kopercie ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... imho:

- minimum to 37mm, chciałbym zegarek czasami nosić, a nie non stop leżakować

- chrono ok, gmt ok

- trochę się dziwię, że jest pomysł na kolejnego lotnika, ale ok

ps. w kwestii rosyjskiego to mam świetnego tłumacza, tak językowo jak i mentalnie :)


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jako baza:

 

Sea Gull 1963 :)

 

[zdjęcie pożyczone z innego forum]

post-23483-0-02242000-1328044456_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... imho:

- minimum to 37mm, chciałbym zegarek czasami nosić, a nie non stop leżakować

- chrono ok, gmt ok

- trochę się dziwię, że jest pomysł na kolejnego lotnika, ale ok

ps. w kwestii rosyjskiego to mam świetnego tłumacza, tak językowo jak i mentalnie :)

 

Jak chcą pilota chłopaki to czemu nie :)

Chociaż byłem przekonany że teraz to prędzej Diverek jakiś nowoczesny z pazurem. Z dwoma Panami rozmawiałem, ale się urwał kontakt przed księżycowym nowym rokiem. Jeden był z Orient'a, drugi z Seiko :)

 

 

Trebor ... czyli Vintage ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- trochę się dziwię, że jest pomysł na kolejnego lotnika, ale ok

 

Skoro padł pomysł zegarka, który chcielibyśmy wpisać w legendę D 303 to ciężko myśleć o czymś innym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w nowym projekcie w grę wchodzi tylko i wyłącznie chrono, rozmiar optymalnie 42mm. Głos oddałem.

 

Tak z ciekawości to czy był już jakiś zrealizowany projekt chrono w historii klubu KMZiZ/innych?

 

Temat Hurricana jak najbardziej mi odpowiada, nawet już siedziałem nad tym parę godzin i prezentowałem konkretnie taką koncepcję przy okazji konkursu Chronos Art (Unitas 6498): http://www.polandwatches.eu/?p=67

 

Zobaczę jak to się wszystko rozwinie, uczestnictwa póki co, nie deklaruję.


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro padł pomysł zegarka, który chcielibyśmy wpisać w legendę D 303 to ciężko myśleć o czymś innym :)

Okazja zawsze się znajdzie, np. zmiana ministrów Grabarczyk -> Nowak, rozkład PKP czy jakoś tak, coś ala BALL, np.

ball


Atlantic Worldmaster, Black Mako, Bulova, Zodiac, Fero Feldmann, Cornavin, Moscow Classic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwadracie byłby ladny, ale takiego, jak wspomniany Bell raczej nie znajdzieny :) Poza tym czy nie lepiej zrobić coś bardziej vintage? Taki byl mój zamysł początkowy, choć oczywiście tylko krowy zdania nie zmieniają...

Pytanie do wiedzących: Czy MC (albo inni) daje możliwość własnego projektu wskazówek? To ważne, bo mam pewien pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Słuchaj ... to wszystko kwestia KASY. Będziesz miał ilość odpowiednią chętnych + odpowiednia ustalona poprzeczka cenowa na custom zegarka to wszystko da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurrican - szacun, super projekt. Wskazówki - rozumiem zamysł ale dla mnie trochę za ciężkie w stosunku do reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwadrat jak dla mnie odpada na ten projekt. Jestem zwolennikiem okrągłych zegarków, a już szczególnie, jeśli chcemy zrobić taki projekt. Tu kwadrat jeszcze bardziej odpada. Jestem jak najbardziej za Vintage. Chiny mnie nie przerażają. Bardziej skłaniam się do Rosji, ale jestem otwarty na dyskusje. Jak na razie to tak koło 1000 średnia jestm także możemy się w Państwie Środka rozejrzeć. Chrono w klubie chyba jeszcze nie było, także może to być fajne rozwiązanie jeśli chodzi o zapisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie: czy można w MC zamawiać własne wskazowki? Bo to ważne dla projektu, a już bym niedługo zaczynał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentuj ten projekt, po ebay'ach i u żółtych braci można znaleźć prawie wszystko. Tylko trzeba mieć na uwadze że jeżeli przejdzie chrono to o budżecie na poziomie 1k można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da. Zależy pewnie od ilości sztuk. Załóżmy, że zrobią, bo to żaden problem tak naprawdę. Tylko inny wzór w programie zrobią i maszyna wytnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmn niekoniecznie, MC na 3133 mogło by to zrobić jak mi się wydaje. Jeszcze w tamtym roku kupiłem nowy zegarek chrono MC i to od dilera za ok. 800zł. A dla nich pewnie 3133 wygodniejsze od Mołni. Tylko trzeba pamiętać że 50szt. to minimum.

 

Ponowię pytanie: czy można w MC zamawiać własne wskazowki? Bo to ważne dla projektu, a już bym niedługo zaczynał

 

Czytaj dokładnie swój temat :) Napisał Witek (Jimi) ze wszystko kwestia kasy, a tak apropos to potrzebujesz już na starcie wsparcia doświadczonych wyjadaczy, bo kto nowemu użytkownikowi powierzy ~50k PLN z góry na konto?

 

A i jeszcze jedno, skoro to ma być Twój projekt to nie pytaj o wskazówki tylko pokaż co potrafisz, zanim zrobi się dużo szumu :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem że to kwestia kasiory ! Musisz zacząć inaczej zadawać pytanie. Zamiast pytać czy się da? Pytasz się : za ile ? Wszystko Ci zrobią, ale będzie majątek kosztować jak będziesz chciał nie wiadomo jakie cuda tworzyć. Lepiej szukać gotowych wskazówek na podmianę, najlepiej w obrębie tego samego producenta.

 

Sąsiad .. dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj dokładnie swój temat :) Napisał Witek (Jimi) ze wszystko kwestia kasy,

Ok, ja to zrozumiałem tak, że odpowiedź dotyczyla kwadratowej koperty.

 

a tak apropos to potrzebujesz już na starcie wsparcia doświadczonych wyjadaczy, bo kto nowemu użytkownikowi powierzy ~50k PLN z góry na konto?

Nie twierdzę, że ktokolwiek ma mi coś powierzać. Zacząłem temat i zaproponowałem projekty, ale w kilku miejscach pisalem, że kwestiami logistyczno-technicznymi powinien zająć się ktoś inny, bo ja a) nie mam w tym doświadczenia b ) zwyczajnie nie chcę brać tego na siebie. Zgłosiła się jedna osobado tego zadania, ale ostatecznie nie mam pojęcia, jak to bedzie wglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Panowie, za dużą poprawkę na kurs wziąłem, ale to też trzeba mieć w głowie, o czym przekonują się czekający na Aquariusa :) w głowie mam przerobionego Zuana.. fajna delikatna koperta, sferyczne szkło, ciekawy oldschool można by zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśliby D303 zamknąłby się w kwocie 1k PLN, byłbym chętny :)

Jak dla mnie jeśli byśmy poszli w kierunku PZL-a (jeśli chodzi o producenta) byłbym bardzo zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że ktokolwiek ma mi coś powierzać. Zacząłem temat i zaproponowałem projekty, ale w kilku miejscach pisalem, że kwestiami logistyczno-technicznymi powinien zająć się ktoś inny, bo ja a) nie mam w tym doświadczenia b ) zwyczajnie nie chcę brać tego na siebie. Zgłosiła się jedna osobado tego zadania, ale ostatecznie nie mam pojęcia, jak to bedzie wglądać

 

" :) Bardzo dobrze, dostatecznie ... aha ... tzn nie rozumiem ? "

 

Jakiś plan musisz/ musimy mieć .

Projektując Coś na co wyłożymy ileś złotych chcąc nie chcąc bierzesz udział !?

A projekty i tak będą konsultowane i zmieniane z kilkadziesiąt razy, i to od Ciebie jako designera będzie zależeć czy się to nam spodoba czy nie, i czy będziemy chcieli brać w tym udział !

 

Zaprojektuj, pokaż na forum, wskaż na czym bazowałeś, co zmieniłeś itd. A my Ci powiemy czy Twoja wizja nam odpowiada czy nie.

 

PS. Z tymi cenami 3133 w MC to pragnę przypomnieć że ceny poszły ostatnio w górę, tak więc za tanio to nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimi, wszystko racja co piszesz, choc przyznam, że nie rozumiem, czego nie rozumiesz :) Chodzi mi o to, że sam nie chcę brać calego przedsięwzięcia na siebie, a tylko jego projektową część. Wynika z tego jasno i to podkreślałem, że potrzebuję do tego „partnera”, który by to ogarniał od drugiej strony. mam nadzieję, że teraz jest to jasne :)

Jeśli są obawy, że moj udział w tym projekcie (powtórzę: od strony projektowej) zagraża Waszym pieniądzom, to zamknijmy temat i tyle.

Chcialbym, żeby sprawa była jasna - jestem nowym użytkownikiem, ale nie ma możliwości, żeby ktoś był poszkodowany, jeśli nie będę skarbnikiem. Zaproponowalem wspolpracę, ot co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to pieniążki na końcu się zbiera. Co poniektórzy już wychodzą z założenia, że się nie uda, itp. Ja natomiat w przedsięwzięcia bez szans na powodzenie się mpnie pakuję, więc niech to będzie odpowiednia gwarancja powodzenia. Poza tym ja na przykład takim nowym użytkownikiem nie jestem. Więc chyba mnie to nie dotyczyło. A jak na początku ustaliliśmy, jestem chętny do ogarniania tego. Chcecie pomóc pomóżcie, nie chcecie, nie krytykujcie. Sorry za ton, ale niewygodnie mi się na tablecie korzysta, będąc przyzwyczajony do 18,5 cala, więc podirytowany dziś jestem. :)

Jak na razie zarysowauje się to tak, że zegarek raczej z dużych, ciemną tarczą, raczej chrono i raczej ok 1000 złotych. Zachęcam Was dalej do dodawania propozycji cen, bo na razie nawet połowa z wypowiadających się nie podała tych widełek.

Tak, jak pisałem, wskazówki zrobią pewnie bez problemu. Sądzę, że nawet by nam byliby w stanie całą kopertę od nowa zaprojektować, jednak to będzie generować koszty. Nie mniej indywidualne wskazówki nie wpłyną tak znacznie, żeby podważać sens projektu. A będzie to smaczek stylistyczny.

Zuan ok, co prawda już nie ten dział, ale można zawsze prznieść. W ogóle naszedł mnie pomysł, żeby coś dodać na forum a props tych projektów i muszę adminom go podsunąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacAron-nie super pomysł ! Popieram i wspieram. :) A tak poważnie to uważam, że to bardzo ciekawy i ambitny projekt- tym bardziej trzymam kciuki i wierzę, że wszystko się uda i na mecie będzie piękny forumowy zegar mocno zakorzeniony w historii Naszego lotnictwa. A ponieważ jest Was teraz zaangażowanych dwóch- jak dla mnie jest to wystarczające potwierdzenie ostatecznego sukcesu operacji. :)

Moim zdaniem drogi są dwie:

- albo zegarek będzie mocno inspirowany oryginałami, wtedy chrono idzie w kąt, tarcza, wskazówki powinny moim zdaniem dosyć mocno i intensywnie nawiązywać do sławnych poprzedników oraz rozmiar koperty również nie powinien być zbyt duży

- druga opcja to luźna inspiracja zegarami z pierwszego postu i wtedy ograniczają nas tylko budżet oraz wyrafinowany smak projektów MacAron-a :)

 

Takie również chciałbym zobaczyć dwa wstępne projekty, abyśmy mogli się zdecydować w którą stronę podążamy i następnie bez żalu definitywnie zrezygnować z jednej z dróg.

Budżet moim zdaniem nie powiniem byc większy niż 1500zł., ale w miarę przedstawiania kolejnych projektów i wariantów na ich temat pewnie będzie płynny.

 

Trzymam kciuki za projekt, a naszemu forumowemu tandemowi życzę owocnej pracy i współpracy !!!


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.