Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

JLC Master Compressor Chronograph 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie i mam wielką prośbe, otóż interesuje mnie zegarek Jaeger LeCoultre z serii Master Compressor i chciałbym poprosić Was o opinie jak to cacuszko prezentuję się na żywo. A może ktoś z Was posiada ten zegarek i będzie się mógł podzielić wrażeniami z jego użytkowania? Byłbym niezmiernie wdzięczny. Niestety nie miałem jeszcze okazji zobaczenia tego zegarka, jedynie opieram się na zdjęciach z sieci, a jak wszyscy dobrze wiemy, w rzeczywistości bywa inaczej. Zegarek bardzo mi się podoba i jestem zainteresowany jego zakupem, ale ma swoje wady (przynajmniej na zdjęciach). Mianowicie mam wrażenie, że data jest w tym zegarku wciśnięta jakby na siłe, a pozioma krecha przedzielająca małą tarczke sekundnika, psuje ogólny obraz tarczy tego zegarka. Czy ktoś z Was odniósł podobne wrażenia oglądając ten zegarek na żywo? Boję sie również, że tarcza jest niezbyt czytelna, że jest troche przeładowana. Natomiast bardzo mi się podoba koperta w tym zegarku, co dziwne jest troszkę inna niż w pozostałych tego typu Compressorach. Pozatym sportowy charakter tego zegarka nie pozwala mi przestać o nim myśleć :) Z góry dziękuję za pomoc. Z pozdrowieniami, Michał.

 

image69074-1.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt, naprawde nikt nie oglądał tego zegarka? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny czasomierz.....

Ile należy w Twoich okolicach za niego dać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche ponad 7 tys. e.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie podoba mi się ten zegarek. Ma piękną bardzo klasyczną kopertę a tarcza, indeksy, krój pisma 12 i 6 są w moim przekonaniu niedopasowane. Tarcza (głównie indeksy) psują moim zdaniem ten zegarek.

 

...nie oglądałem go na żywo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam filmek zrobiony przez Łukasza :

 

 

(na filmie jest pokazany złoty egzemplarz)

 

Szczerze to nie podoba mi się ten zegarek. Ma piękną bardzo klasyczną kopertę a tarcza, indeksy, krój pisma 12 i 6 są w moim przekonaniu niedopasowane. Tarcza (głównie indeksy) psują moim zdaniem ten zegarek.

 

Dzięki za opinie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie widziałem zegarka na żywo, jednak coś w nim nie leży...

Podobają mi się dwie tarczki chronografu.Ciekawa jest koperta.Natomist średnio podobają mi się indeksy i mała tarczka chronografu. Jendak na żywo może to być całkiem inne wrażenie.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mialem go na reku. Przymierzalem go dla sportu razem z innymi w Lizbonie, Paryzu i Oslo;) Napisze wiecej pozniej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze wiecej pozniej:D

Byłbym niezmiernie wdzięczny.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem na dystans.

Mnie osobiście nie tyle tarcza, co pierońsko masywne przyciski i koronka nieco odstraszają. Ja wiem, że taka koncepcja itd., ale dla mnie on wygląda przez to jak kolczasty. Spodziewam się, że na ręku spod mankietu najpierw wyzierają trzy wielkie bolce, a dopiero potem zegarek.

A datownik... w tym zegarku chyba nie rzuca się w oczy, bo nie jest najważniejszym wskazaniem, trochę na zasadzie "dobrze go mieć, ale nie przeszkadza".


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, przypomniałem sobie Glashutte Senator którego już kilkakrotnie pokazywałeś. Stylistycznie pod względem koperty podobny zegarek jednak o wiele bardziej udany i wyważony wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moosehead, dzięki za opinie. Choć ta część, która Tobie nie przypadła do gustu, mnie się akurat bardzo podoba :) Mierzyłem pare Compressorów, i przy stosunkowo niewielkiej kopercie, te koronki w ogóle mi nie przeszkadzały. Ba, dodowały uroku temu czasomierzowi, to jakby znak rozpoznawczy Compressorów, coś jak osłona koronki w Paneraiach. Jeszcze mam pytanko, a w zasadzie dwa - nie sprawiał wrażenia zbyt przeładowanego? Jak z jego czytelnością?

 

Bartek, ten GO byłby już dawno mój, gdyby niestety nie oblał testu nadgarstkowego. Jest to jeden z ładniejszych chrono na rynku, ale ma jedną wadę, której nie mogłem zaakceptować, a której nie widziałem wcześniej na zdjęciach. Mianowicie tarcza nie ma koloru czarnego, tylko taki jakby ciemno szary (brudna stal), na żywo nie wyglądało to fajnie - miałem wrażenie, że wyblakła od słońca :) Dlatego boję się też innego GO, którego nie widziałem na żywo, a który ma też szarą tarcze. Mowa o PanoMaticLunar XL - piękny zegar. Z tym, że tutaj ten odcień jest bardziej wyważony i bardziej pasuje do szczotkowanej części koperty. W Senatorze mamy koperte polerowaną na wysoki połysk, i tutaj zdecydowanie lepiej wyglądałaby czarna tarcza. Co ciekawe jasna wersja tego zegarka też nie ma typowo srebrnej tarczy. Szczerze mówiąc, nie potrafię określić tego koloru, być może jestem daltonistą :P


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wstalem, wiec pisze:)

 

Napisze troche ogolnie, bo recenzentem nie jestem.

 

Ten JLC wygladal tak sobie na wystawie, ale na reku wygladal pieknie. Nie mam zbyt duzgo nadgarstka i 40-42mm pasuja na niego idealnie. Ta stainless stal blyszczala sie na nim niesamowicie i dopiero nabierala efektu w odroznieniu od tego, ktory zegarek mial stojac za szyba. Ciezar zegarka jest znaczacy, co tylko wg mnie dodaje mu uroku. Fajnie nie zapominac, ze ma sie "JLC" na nadgarstku;) Jesli chodzi o przyciski, to bardzo ladnie wkomponowywaly sie w stylistyke. Jesli ktos mowi ze nie, to okreslam, ze ma syndrom mojej zony, ktora twierdzi np: ferrari f430 jest nawet fajne, tylko kierownica mu nie pasuje... badz Rolex Sea dweller jest super...tylko ta jego grubosc. JLC MCC2 bez tych przyciskow wygladalby zle!

 

Nie jestem wielkim fanem sportowek, dlatego opisalem zegarek z zewnatrz dla Ciebie. Tarcza to rzecz indywidualana:) Dla mnie (powtarzam dla mnie) mial troche za duzo elemntow na tarczy, choc indeksy ( ich wielkosc i kolor) wspolgraly ze soba. Nic do zarzucenia. Moj model nie mial czerwonych wskazowek ( dzieki Bogu).

 

Podsumowujac:

-nie bylem najmniejszym fanem tego zegarka zanim go zalozylem. W skali od 1 do 10, bylo to moze 2. Po zalozeniu wskoczyl na 6 :P

-Wyglad zewnetrzny i ciezar...10 dalbym jak nic. PIEKNY!

-tarcza: wszystko pieknie gra razem. Nie mi oceniac czy ladna, bo juz dawno wyroslem z mowienia komus, ze jakies rzeczy sa ladne badz nieladne. Mi sie nie za bardzo podoba, ale z pewnoscia spelni oczekiwania wielbiciela sportowek.

-pasek i zapiecie... wspaniale!

 

Mam nadzieje, ze pomoglem. Moim zdaniem: kupuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki! :P

 

Gdyby ktoś chciał jeszcze coś dodać, to zapraszam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moosehead, dzięki za opinie. Choć ta część, która Tobie nie przypadła do gustu, mnie się akurat bardzo podoba :P Mierzyłem pare Compressorów, i przy stosunkowo niewielkiej kopercie, te koronki w ogóle mi nie przeszkadzały. Ba, dodowały uroku temu czasomierzowi, to jakby znak rozpoznawczy Compressorów, coś jak osłona koronki w Paneraiach. Jeszcze mam pytanko, a w zasadzie dwa - nie sprawiał wrażenia zbyt przeładowanego? Jak z jego czytelnością?

 

Noż miałem napisać, że "zawory" w kompresorze podobają się mi mniej więcej tak samo, jak "klamka" w Panerajach... :) czyli nie bardzo :)

Ale uznałem, że to dość oczywiste, ale jednocześnie niezbyt równoległe porównanie.

Tak samo nierównolegle przywołam: zważ, że w innym wątku piszesz negatywnie o cebuli Chronoswissa (która też mi się podoba jw), tymczasem tutaj cię to pociąga.

Broń Boże nie wytykam niekonsekwencji, bo z modelu na model możemy mieć różną ocenę, a w każdym przypadku mówimy o swego rodzaju elemencie charakterystycznym dla modelu/marki; tylko zwracam uwagę.

 

Co do tarczy - nie sprawiała wrażenia przeładowanej. jest trochę mało czytelna jak wszystkie chronografy; poza tym na zdjęciu masz makro podkreślające detale i faktury, które na żywo są IMHO dużo bardziej subtelne (to mogą jeszcze potwierdzić ci, co go mieli na ręku)...


Że tak wprawdzie jest obecnie, jak jest, ale nikt nie powiedział, że tak koniecznie być musiało ani że tak zawsze być musi, ten wyścig opętańczy, w którym człowiek, który sobie siądzie i się zagapi, stał się przestępcą wobec epoki swojej, bo nie powinien ani posiedzieć na przyzbie, ani się zagapiać, ani herbatkę wypić spokojnie, tylko zaraz lecieć i coś rozwijać.

Mrożek do Lema AD 1963 (sic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał,sam nie lubię przeładowanych tarcz w zegarkach. Ten model moim zdaniem mieści się w granicy czytelności jak dla mnie. To Ty musisz stwierdzić czy dla Ciebie jest czytelny. Jedynie na co nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć to jak zegarek wygląda na żywo. Jaka jest kolorystyka jak odcień czerni...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, nie napisałem, że "cebula" w Chronoswissie mi się nie podoba. Napisałem, że mierząc ten zegarek nie było mi z nim wygodnie. Ja lubię tego typu udziwnienia, chociaż wszystko ma też swoje granice :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jestem zdania, że stare Kompresory miały więcej tego czegoś, teraz to trochę taki odgrzany kotlet. Gdybym miał coś kupić z tej linii to byłby to stary Dualmatic. Dwie korony, "motylki", wyglądają najlepiej i na tarczy też jest zachowana spójność :)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.