Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
bill.hasco

Zakupy na CreationWatches.com

Recommended Posts

Posted (edited)

Zamówiłem zegarek na CW dnia 14.04. Dzień później dostałem powiadomienie o wysyłce towaru. Wczoraj upomniałem się o numer przesyłki. Ostatni status na singpost.com to "Despatched to overseas (Country code: PL)" z dnia 21 kwietnia. Wcześniejszy status to "Item received at SingPost BMC for processing. For local postings, item delivery will take up to 5 working days. For overseas postings, item will be dispatched once transportation is available" z dnia 20.04. Czy dobrze rozumiem, że mój zegarek prawdopodobnie wciąż jest w Singapurze i czeka na wolny środek transportu? Po jakim okresie powinienem się zacząć martwić? Czy ktoś z Was robił może zamówienie w podobnym okresie czasowym?

Edit

Znalazłem potwierdzenie, że paczka nadal siedzi w Singapurze. Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji, to singapore post znalazł alternatywną drogę logistyczną dla samolotów i powoli wypuszcza paczki. Pierwsze przesyłki do Polski dotarły około tygodnia temu. Są to paczki głownie z marca, choć zdarzają się z początku kwietnia.

Edited by cempciak

Zamówiłem zegarek na CW dnia 14.04. Dzień później dostałem powiadomienie o wysyłce towaru. Wczoraj upomniałem się o numer przesyłki. Ostatni status na singpost.com to "Despatched to overseas (Country code: PL)" z dnia 21 kwietnia. Wcześniejszy status to "Item received at SingPost BMC for processing. For local postings, item delivery will take up to 5 working days. For overseas postings, item will be dispatched once transportation is available" z dnia 20.04. Czy dobrze rozumiem, że mój zegarek prawdopodobnie wciąż jest w Singapurze i czeka na wolny środek transportu? Po jakim okresie powinienem się zacząć martwić? Czy ktoś z Was robił może zamówienie w podobnym okresie czasowym?

Edit

Znalazłem potwierdzenie, że paczka nadal siedzi w Singapurze. Gdyby ktoś był w podobnej sytuacji, to singapore post znalazł alternatywną drogę logistyczną dla samolotów i powoli wypuszcza paczki. Pierwsze przesyłki do Polski dotarły około tygodnia temu. Są to paczki głownie z marca, choć zdarzają się z początku kwietnia.
Gdzie znalazłeś ta informację?

37 minut temu, cempciak napisał:

Edit

A co do Ciebie idzie? Szkoda, że nie brałeś DHL - pewny VAT, ale miałbyś pewnie około 20.04

14 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Gdzie znalazłeś ta informację?

Na wykopie. Na bieżąco wrzucają informację o nowych transportach.

16 minut temu, Vonziej napisał:

A co do Ciebie idzie? Szkoda, że nie brałeś DHL - pewny VAT, ale miałbyś pewnie około 20.04

Citizen AR1133-15A. Zegarek potrzebny mi jest na ślub dopiero w lipcu, więc trochę czasu jeszcze mam. Po prostu już się niepokoiłem, bo pierwszy raz zamawiałem coś droższego ze wschodu i bałem się, że zostanę bez pieniędzy i zegarka.

2 minuty temu, cempciak napisał:

Na wykopie. Na bieżąco wrzucają informację o nowych transportach.

Citizen AR1133-15A. Zegarek potrzebny mi jest na ślub dopiero w lipcu, więc trochę czasu jeszcze mam. Po prostu już się niepokoiłem, bo pierwszy raz zamawiałem coś droższego ze wschodu i bałem się, że zostanę bez pieniędzy i zegarka.

No cześć bracie! Też miałem Stiletto na ślubie ! ?

20200417_132925_HDR.jpg

W dniu 18.05.2020 o 18:13, Vonziej napisał:

No cześć bracie! Też miałem Stiletto na ślubie ! ?

Wygląda świetnie!  Mógłbyś mi odpowiedzieć na parę pytań w PW?

35 minut temu, cempciak napisał:

Wygląda świetnie!  Mógłbyś mi odpowiedzieć na parę pytań w PW?

Ależ oczywiście, pisz śmiało! :)

Dziś dojechał do Wawy pierwszy z zamówionych na CW.
Wysłany kolo 21 kwietnia...
Ale UC już przejął więc jeszcze poczekam10d2d972757955eac92c482dcf70a95b.jpg

w moim przypadku zamowenie wygladalo tak:

zamowienie zlozone: 4 maja Shipping method:    Registered Airmail
kominikat o wyslaniu: 6 maja
pojawilo sie na stronie to trackowania: 12 maja i wg tych informacji w PL 23 maja
awizo: 25 maja

brak podatku i cla 

Ja zamówiłem 15.04, niezmiennie od 22.05 mam status "Kontrola celna" na trackingu z Poczty Polskiej. Musieliśmy trafić chyba na jakiś felerny kontener, bo z tego co czytam, to dużo osób ma problem z zamówieniami z tego okresu.

Jaki WER?

To nie kwestia kontenera tylko szlaku logistycznego...

Jak przesyłka idzie z Singapuru z międzylądowaniem w kraju UE to celnicy widzą jako przylot z DE.

Jak miałem wysyłkę z Frankfurtu kiedyś i omyłkowo poleciało do Brazylii potem cuda wianki przekierowanie itd to jak dzwonili celnicy do mnie to mówili że mają przesyłkę z Brazylii i mimo iż nr trackingu RX...DE oraz nadanie Frankfurt to oni to widzieli jako przesyłkę z Brazylii i koniec ktopka. Dowalili cło i vat.

Posted (edited)

WER Warszawa.

Też wczoraj dostałem list od Urzędu Celnego. Wysłałem im: Potwierdzenie transakcji z CW.com, płatność z PayPal'a, potwierdzenie przelewu z banku. Napisałem im również co jest w paczce, w jakiej cenie kupiłem oraz to, że skorzystałem z kodu rabatowego. Coś jeszcze jest potrzebne?

Edited by Grunia94

Mnie teraz obsługuje Poznań to tam chcą deklaracje z listu potwierdzenie z nr zamówienia i potwierdzenie z banku o płatności.

To wszystko co potrzebne.

Ciesz się że nie WER Zabrze bo im to by że 2 tyg zajelo

Rozumiem, że mam nie spodziewać się żadnej odpowiedzi ze strony UC i jedyny sposób sprawdzenia statusu paczki to w tym momencie tracking?

Rozumiem, że mam nie spodziewać się żadnej odpowiedzi ze strony UC i jedyny sposób sprawdzenia statusu paczki to w tym momencie tracking?
Czasem na maila dostaniesz potwierdzenie odczytu wiadomości a dalej to już od nich zależy